Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • MEKSYK
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • SRI LANKA
  • USA
  • IZRAEL

PIELGRZYMKA JAPONIA I KOREA POŁUDNIOWA

Japonia, Korea Południowa
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Ramowy program:

DZIEŃ 1: WARSZAWA(WYLOT)
Spotkanie na lotnisku na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Japonii.

DZIEŃ 2: TOKIO
Po wylądowaniu w Japonii transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek.

DZIEŃ 3: TOKIO
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Asakusa. Sensoji w Asakusa to najstarsza i najbardziej rozpoznawalna świątynia w Tokio, mająca 1400 lat historii. Jej dedykacja Kannon, bogini miłosierdzia w buddyzmie, przyciąga miliony odwiedzających rocznie, czyniąc ją niezwykle popularną. Następnie wizyta w Pałacu Cesarskim. Pałac Cesarski to obecnie obszar parkowy, a kiedyś stanowił siedzibę zamku Edo. Ten majestatyczny kompleks odegrał kluczową rolę w kształtowaniu dzisiejszego oblicza Tokio. Przez ponad 250 lat był rezydencją szoguna Tokugawa, stając się centralnym punktem dla japońskiej kultury i tradycji. Zamknięta od reszty świata, Japonia skupiła się na rozwijaniu własnych zwyczajów, w tym słynnej ceremonii parzenia herbaty, która jest podziwiana do dzisiaj. Lunch we własnym zakresie. Zakupy na słynnej ulicy Ginza, która została wzniesiona na miejscu dawnej mennicy srebrnych monet z epoki Edo (1603-1868), dzielnica Ginza to obszar przesiąknięty bogatą historią, emanujący atmosferą pewnej elegancji. Na głównej ulicy znajdują się nie tylko niektóre z oryginalnych tokijskich domów handlowych, lecz także liczne z nich ciągle przybywają tu, by cieszyć się niezrównanym poziomem obsługi, równie wysokim jak oferowane produkty najwyższej klasy. W drodze do hotelu wizyta w Shibuya -w jednej z 23 dzielnic w Tokio, często identyfikowanej z popularną dzielnicą handlowo-rozrywkową otaczającą stację Shibuya. Jest to jedno z najbardziej barwnych i ożywionych miejsc w Tokio, zatłoczone sklepami, restauracjami i klubami nocnymi, które przyciągają liczne odwiedzające tłumy każdego dnia. To serce mody i kultury młodzieżowej, gdzie ulice stają się areną narodzin nowych trendów w japońskiej modzie i rozrywce. W tej okolicy znajduje się wiele domów towarowych i centrów handlowych, zaspokajając różnorodne gusta klientów. Warto zaznaczyć, że wiele z tych dużych kompleksów handlowych jest pod zarządem dwóch konkurujących ze sobą korporacji, Tokyu i Seibu. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: YAMANASHI- GÓRA FUJI
Śniadanie w hotelu. Przejazd do miasta Yamanashi. Yamanashi to prefektura położona bezpośrednio na zachód od Tokio, w regionie Chubu. W północnej części prefektury znajdują się góra Fuji i obszar Fuji Five Lake. Jeśli warunki pogodowe pozwolą wspinaczka górę Fuji (3776 m n.p.m.), najwyższego i najbardziej charakterystycznego szczytu w Japonii, to niezapomniane przeżycie na całe życie. Choć sama góra może wydawać się bardziej imponująca z daleka niż z bliska, to widoki podczas pogodnych dni i doświadczenie wspinaczki w wczesnych godzinach porannych wśród licznych turystów z różnych zakątków świata są niezwykłe. Następnie przejazd nad Jezioro Kwachugi. Jezioro Kawaguchiko to najbardziej dostępne spośród Pięciu Jezior Fuji, oferujące dogodne połączenia kolejowe i autobusowe z Tokio. Na wschodnim końcu jeziora znajduje się uzdrowisko z gorącymi źródłami, które kusi różnorodnymi atrakcjami turystycznymi i malowniczymi widokami na górę Fuji. Najbardziej malownicze widoki na górę Fuji rozciągają się z północnego brzegu jeziora, zachwycając zwłaszcza podczas kwitnienia wiśni w połowie kwietnia oraz pełni barw jesieni w pierwszej połowie listopada. Jednym z najurokliwszych miejsc do podziwiania kwitnących wiśni jest nadbrzeżna promenada w okolicy Lasu Muzycznego Kawaguchiko, podczas gdy miłośnicy fotografii z pewnością docenią "Tunel Momiji" z jesiennymi kolorami - odcinek drogi otoczony klątwami klonów, leżący dalej na zachód. Z nad jeziora wybierzemy się do Oshino Hakkai. To malownicze miasteczko zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku. Roślinność zielona przez cały rok mieszanka się z klonami, które jesienią przeobrażają się w piękną bursztynową kurtynę, a zimą pokrywają się warstwą śniegu, nadając temu spokojnemu miejscu wyjątkowy, magiczny charakter. Pomimo swojej popularności i częstego tłumu, atmosfera w okolicy jest niesamowicie spokojna. Osiem stawów Oshino Hakkai to fascynujący ślad burzliwej przeszłości, wynikający z historycznych erupcji i intensywnej aktywności wulkanicznej. Niektóre z tych stawów są zasilane z podziemnych zbiorników i słyną z bogatej w minerały wody źródlanej. Woda w stawie Waku jest tak niezwykle przejrzysta i czysta, że w 1985 roku Ministerstwo Środowiska umieściło ją wśród najlepszych wód źródlanych w kraju.
Transfer do hotelu w Fuji i zakwaterowanie. Kolacja.

DZIEŃ 5: HAKONE- DOLINA OWAKUDANI- KIOTO
Po śniadaniu wyjazd do Hakone Open-Air Museum- jest to przestrzeń artystyczna, która harmonijnie komponuje się z otaczającą przyrodą. Umieszczona w malowniczych górach Hakone, zajmuje obszar 70 000 metrów kwadratowych i oferuje zachwycające widoki na pobliskie szczyty. Otwarte w 1969 roku, to muzeum sztuki było pionierskim plenerem artystycznym w Japonii. To idealne miejsce na spokojny spacer, otulony naturalnym pięknem, jednocześnie ciesząc się wspaniałymi dziełami sztuki. Oczywiście, nie trzeba dodawać, że jest to także popularne miejsce do uwiecznienia niezwykłych chwil na Instagramie. Następnie przejazd do Doliny Owakudani. Wskutek erupcji wulkanu, która miała miejsce ponad 3000 lat temu, Owakudani to dolina wulkaniczna z aktywnymi kominami siarkowymi i gorącymi źródłami. Ta część Hakone jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych ze względu na swoją aktywność wulkaniczną oraz malownicze, uderzające widoki. W dniu o dobrej pogodzie można nawet podziwiać niezwykły widok na górę Fuji. Jednak z uwagi na emisję gazów wulkanicznych obszar ten czasami jest zamknięty, dlatego zaleca się sprawdzenie informacji przed planowaną wizytą. Z Doliny Owakudani transfer na stację Odawara i podróż pociągiem do Kioto. Przejazd do hotelu w Kioto i nocleg. Kolacja we własnym zakresie.

DZIEŃ 6: KIOTO
Po śniadaniu wyjazd do Świątyni Kiyomizu. Kiyomizu to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych świątyń w Kioto, pozostawiająca niezatarty ślad w pamięci Japończyków. Jej wyjątkowa weranda wyłania się z górnego zbocza, podparta drewnianymi kolumnami o imponującej wysokości 13 metrów. Główna sala, z charakterystycznym czterospadowym dachem wykonanym z kory cyprysowej, kryje w sobie bezcenny posąg Bodhisattwy Kannon, bogini miłosierdzia. Z werandy roztacza się malowniczy widok na zachód, obejmujący panoramę miasta Kioto. To wyjątkowe miejsce staje się szczególnie romantyczne o zachodzie słońca. Na obszarze świątyni znajduje się kilka innych budynków, uznawanych za "skarby narodowe", a także wodospady i zabytki, które wpisują się w popularną tradycję. Ludzie przybywają tu nie tylko dla duchowego doświadczenia, ale także aby napić się wody ze wodospadów, zbierając ją w blaszanych kubkach. Podaje się, że ta woda ma właściwości lecznicze, a picie z trzech różnych strumieni zapewnia zdrowie, długowieczność i sukces w nauce. Następnie zwiedzanie Świątyni Tenryuji, znanej również jako Świątynia Niebiańskiego Smoka. Stanowi ona kluczowy obiekt sakralny w dzielnicy Arashiyama w Kyoto. Plasuje się na czele pięciu najważniejszych świątyń zen w tym mieście i obecnie figuruje na prestiżowej liście światowego dziedzictwa kulturowego. Jest głównym ośrodkiem kultu w ramach szkoły Rinzai Zen, odnalezionej w obrębie japońskiego buddyzmu. Historia Tenryuji sięga roku 1339, kiedy to została wzniesiona przez Ashikagę Takauji, ówczesnego szoguna. Ten akt konstrukcji miał charakter hołdu dla zmarłego cesarza Go-Daigo, który był sojusznikiem Takaujiego. Ich współpraca trwała do momentu, gdy szogun odwrócił się od cesarza, angażując się w walki o dominację nad Japonią. Budując Tenryuji, Takauji dążył do ukojenia ducha zmarłego cesarza i przypieczętowania jego dziedzictwa. Później przewidziany jest spacer Ninenzaka i Sannenzaka to malownicze tradycyjne japońskie ulice , usytuowane w zabytkowej okolicy Higashiyama, wschodniej części Kioto. Te wybrukowane ścieżki dla pieszych splatają się pomiędzy urokliwymi świątyniami, a obok dużych kamiennych schodów rozpościerają się restauracje i sklepiki z pamiątkami. To także doskonałe miejsce, by doświadczyć spotkań z Japończykami ubranymi w tradycyjne kimono lub yukatę. Na koniec dnia wizyta w Dzielnicy Gion, Gion stanowi najbardziej renomowaną dzielnicę gejsz w Kioto, rozciągającą się wzdłuż alei Shijo, pomiędzy świątynią Yasaka na wschodzie a rzeką Kamo na zachodzie. Mieści liczne sklepiki, restauracje oraz ochaya (herbaciarnie), gdzie geiko (termin używany w dialekcie z Kioto na określenie gejszy) i maiko (uczennice geiko) bawią swoich gości.
Gion przyciąga uwagę turystów ze względu na gęstą zabudowę tradycyjnych drewnianych machiya, czyli domów kupieckich. Z czasów przeszłych, kiedy opodatkowanie nieruchomości zależało od szerokości frontu budynku wzdłuż ulicy, machiya cechują się wąskimi fasadami, zaledwie pięciu do sześciu metrów szerokości, przy jednoczesnym wydłużeniu do dwudziestu metrów w głąb posesji. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7: KIOTO
Po śniadaniu wyjazd do znajdującej się w północno-zachodniej części Kioto, dzielnicy Arashiyama, przyciąga zasłużoną uwagę turystów dzięki swojemu światowej sławy gajowi bambusowemu oraz malowniczej scenerii, która odznacza się różnorodnością w zależności od pory roku. Obszar ten jest bogaty w świątynie, starożytne cesarskie rezydencje i renomowane miejsca o znaczeniu historycznym, z których wiele zyskało status skarbów narodowych lub zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto zaznaczyć, że cały region został oficjalnie uznany przez rząd Japonii za Miejsce Pięknego Malarstwa. Następnie podróż do Zamku Nijo. Okazały styl tego zamku miał podkreślić prestiż Shoguna Tokugawy Ieyasu (1542-1616). Zamek Nijo-jo pełnił rolę rezydencji szogunów Tokugawa w Kioto, którzy rządzili Japonią przez ponad 260 lat, od 1603 do 1868, stanowiąc wyraziste świadectwo ich potęgi. Szeroka fosa, masywne kamienne mury oraz solidne, a jednocześnie wyrafinowane bramy nadal robią wrażenie. Były to jedynie umocnienia, które mieszkańcy uważali za konieczne, trzymając mocno władzę. Obszar ten jest rozległy, obejmując kilka urokliwych ogrodów oraz sadów śliw i wiśni. Sam budynek pałacu jest imponujący, a bliższe mu spojrzenie ujawnia bogactwo dekoracyjnych detali. Z zamku udajemy się do Świątyni Kinkakuji, znanej również jako Złoty Pawilon. To świątynia zen usytuowana w północnej części Kioto, gdzie dwa górne piętra są w całości okryte złotem. Oficjalnie nosząca nazwę Rokuonji, ta świątynia była pierwotnie rezydencją emeryta szoguna Ashikagi Yoshimitsu. Zgodnie z jego ostatnią wolą, po śmierci w 1408 roku, budynek został przekształcony w świątynię zen należącą do sekty Rinzai. Kinkakuji, imponująca konstrukcja z widokiem na rozległy staw, to jedyny zachowany element dawnej rezydencji Yoshimitsu. Przez swoją historię świątynia doznała wielu pożarów, w tym dwukrotnie podczas wojny Onin – konfliktu, który zniszczył znaczną część Kioto. Ostatni pożar miał miejsce w 1950 roku, kiedy to obiekt został podpalony przez fanatycznego mnicha. Jednakże, obecna struktura została odbudowana w 1955 roku. Kinkakuji stało się również źródłem inspiracji dla Ginkakuji (Srebrny Pawilon), zbudowanego przez wnuka Yoshimitsu, Ashikagę Yoshimasę, kilka dekad później po drugiej stronie miasta. Pod koniec dnia ceremonia parzenia herbaty i transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 8: NARA- OSAKA- HIROSHIMA
Po śniadaniu w hotelu wyjazd do miasta Nara- historycznego i duchowego serca starożytnej Japonii, które obfituje w sanktuaria i świątynie, uznawane za jedne z najstarszych w kraju. W wielu z tych miejsc pielęgnowane są malownicze ogrody kwiatowe, dodające uroku otoczeniu. W parku Nara można spotkać słynne, swobodnie spacerujące jelenie, a w sąsiadującej świątyni Todaiji znajduje się największy na świecie posąg Buddy z brązu. Istnieją również istotne szlaki pielgrzymkowe przecinające obszar góry Yoshino, zapisanej na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, który wiosną zachwyca kwitnącymi wiśniami. Przejazd do Osaki i zwiedzanie miasta. Osaka, zaledwie kilka minut jazdy shinkansenem od Tokio, prezentuje zupełnie odmienny charakter niż stolica Japonii. Po opuszczeniu pociągu wchodzisz w obszar pełen ekscytującego życia nocnego, wykwintnej kuchni i ludzi o prostym, przyjaznym podejściu. Oprócz różnorodnych sklepów i nowoczesnych atrakcji, Osaka oferuje także swoje korzenie historyczne, z Zamkiem w Osace jako główną atrakcją. Zamek stanowi doskonałe miejsce do zgłębienia historii Japonii, a spacer po malowniczych terenach, zwłaszcza w kwietniu podczas kwitnienia wiśni, kiedy sakura rozkwita, jest wyjątkowym doświadczeniem, a pogoda często sprzyja. Po dniu zwiedzania przejazd szybkim pociągiem do Hieroshimy.

DZIEŃ 9: HIROSHIMA- FUKUOKA- BUSAN (KOREA POŁUDNIOWA)
Po śniadaniu wyjazd pod Kopułę Bomby Atomowej. W 1915 roku wzniesiono Kopułę Bomby Atomowej, początkowo jako obiekt przeznaczony do prezentacji i sprzedaży produktów z prefektury Hiroszima. Ponadto, służyła jako miejsce organizacji wystaw oraz ekspozycji artystycznych związanych z prefekturą Hiroszima. W początkowym okresie swojej działalności nosiła nazwę "Hala Wystawy Produktów Prefektury Hiroszimy". Później, w 1933 roku, przemianowano ją na "Centrum Wystawy Produktów Prefektury Hiroszimy" oraz "Hala Promocji Przemysłu Prefektury Hiroszimy" w okresie ery Showa. Rozciągający się na południe od Kopuły Bomby Atomowej, Park Pamięci Pokoju w Hiroszimie stanowi zieloną oazę pośród miasta, głównie usytuowaną między dwiema rzekami. Ta spokojna przestrzeń o obszarze ponad 120 000 metrów kwadratowych jest dedykowana pamięci licznych ofiar pierwszego ataku nuklearnego na świecie, jednocześnie korzystając z urody przyrody, aby podkreślić wartość każdego życia. Przed tragicznym bombardowaniem w 1945 roku, ta dzielnica stanowiła serce administracyjne i handlowe Hiroszimy. Po odrodzeniu się miasta w 1949 roku podjęto decyzję, aby ten obszar nie był jedynie miejscem odbudowy, lecz stał się przestrzenią pamięci i refleksji. Następnie wizyta w Fukuoka -szóstym co do wielkości mieście w Japonii, pierwotnie podzielonym na dwie strefy: Hakatę i Fukuokę. Hakata słynęła z portu morskiego i funkcji handlowej, natomiast Fukuoka była rejonem zamieszkanym przez samurajów. Kiedy oba miasta zdecydowały się połączyć, Fukuoka przekształciła się w regionalne centrum handlu i transportu morskiego. Obecnie jest również międzynarodowym gospodarzem wielu wydarzeń biznesowych, sportowych oraz kulturalnych. Przejazd do portu, zakwaterowanie na promie. Nocleg na promie do Busan w Korei Południowej.

DZIEŃ 10: BUSAN
Śniadanie na promie. Spotkanie w porcie w Busan z anglojęzycznym przewodnikiem. Busan to malownicze miasto nadmorskie w południowo-wschodniej części Korei, otulone przez Morze Wschodnie, zajmuje zaszczytne drugie miejsce pod względem wielkości w kraju. Jest również uznane za mekkę kina, goszcząc największy azjatycki festiwal filmowy, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan (BIFF). Charakterystyczne dla Busan jest to, że trudno jednym słowem opisać jego atrakcje, ponieważ w każdym zakątku miasta czeka mnóstwo doświadczeń – od zachwycającej panoramy plaż po tętniący życiem tradycyjny targ, od piaszczystych plaż, gdzie entuzjaści surfowania rozkoszują się falami, po wyjątkowe alejki pełne kulinarnych skarbów reprezentujących ten region. Wizyta na targu rybnym Nampodong & Jagalchi i następnie przejazd na Cmentarz Pamięci Narodów Zjednoczonych, usytuowany w Pusanie, to jedyny na świecie cmentarz pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych, pełniący funkcję miejsca spoczynku poległych podczas wojny koreańskiej. Na obszarze ponad 14 hektarów (35 akrów) znajduje się 2300 grobów, które skłaniają do refleksji nad bezduszną rzeczywistością wojny oraz ilością ludzkich istnień, które trzeba było poświęcić, aby bronić pokoju i wolności. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

DZIEŃ 11: GYEONGJU
Śniadanie. Przejazd do Gyeongju, które często jest nazywane „muzeum bez ścian”. To miasto miało też swoją rolę historyczną- było stolicą starożytnego królestwa Silla (57 p.n.e. – 935 n.e.), które rządziło około dwiema trzecimi Półwyspu Koreańskiego. Odwiedzimy jeden z najważniejszych zabytków w okolicach Gyeongju jakim jest świątynia Bulguksa (Świątynia Ziemi Buddy). Znajduje się ona na zboczach góry Toham. Świątynia jest uważana za arcydzieło sztuki buddyjskiej w królestwie Silla. Następnie odwiedzimy kompleks grobowców Daereungwon, w którym znajduje się grobowiec Cheonmachong (starożytny grobowiec nr 155), który został odkopany w 1973 roku. Grobowiec Cheonmachong składa się z drewnianej trumny umieszczonej w podziemnej komorze usypanej z głazów i ziemi, charakteryzującej się typowym grobowcem wyższej klasy z okresu Silla. Kopiec ma wysokość 12,7 m i średnicę 50 m i składa się z warstwy skał zebranych ze strumieni. Poniżej warstwy skał znajduje się drewniana komora o długości 6,5 m i szerokości 2,1 m, osiągająca 2,1 m wysokości, z drewnianą trumną w jej centrum. W grobowcu odkryto łącznie 11 526 artefaktów. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 12: SEUL
Po śniadaniu transfer do Seul i zwiedzanie Pałacu Gyeongbokgung . Położony na północ od placu Gwanghwamun, Pałac Gyeongbokgung stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych pereł zabytkowej Korei, wzbogaconą długą i fascynującą historią. Jego konstrukcję ukończono w 1395 roku, na samym początku dynastii Joseon, za panowania króla Taejo. Nazwa Gyeongbokgung, co tłumaczy się jako "pałac wielce błogosławiony przez Niebo", doskonale oddaje majestatyczny charakter tego miejsca, które wznosi się w sercu Seulu, otoczone górami Bugaksan i Namsan. Insadong, ulica pełna życia i kolorów w sercu Seulu, to miejsce przepełnione sztuką i historią. Odkrywaj fascynującą atmosferę tego miejsca podczas spacerów, ciesząc się jej pulsującym życiem od świtu do zmierzchu. Nocleg.

DZIEŃ 13: SEUL
Śniadanie. Spacer po Placu Gwanghwamun, kóry został otwarty w sierpniu 2022 r. po renowacji. Następnie zatrzymamy się przez Błękitnym Domem. To kompleks budynków zbudowanych w tradycyjnym koreańskim stylu z nowoczesnymi elementami. Nazwa pochodzi od niebiesko-zielonego koloru dachu głównego budynku. Jest oficjalnym biurem i rezydencją koreańskich prezydentów w latach 1948-2022. Od momentu powstania Republiki Korei w 1948 r. rezydowali w nim prezydenci Syngman Rhee i Moon Jae-in. Popołudniu udamy się do teatru. Przeżyjmy dramat i komedię najdłużej wystawianego przedstawienia teatralnego w Korei Południowej i będziemy podziwiać pełne energii umiejętności kulinarne podczas obowiązkowego show Nanta w Myeongdong Nanta Theatre w Seulu. Narracja koncentruje się wokół 3 charyzmatycznych szefów kuchni i łączy tradycyjne rytmy Samulnori z komedią i dramatem. Kucharze w kuchni właśnie rozpoczynają swoją katorżniczą pracę, gdy wściekły kierownik każe im przygotować 10- daniowe menu na ceremonię weselną w ciągu 1 godziny! Nagle w kuchni panuje zamieszanie, a kucharze stają się dzicy, siekając, bijąc i mieszając, próbując dotrzymać terminu. Nanta ustanowiła rekord największej liczby gości do Korei i została doceniona przez krytyków i publiczność, gdziekolwiek się pojawi. Nocleg.

DZIEŃ 14: SEUL- WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. Przylot do kraju. Zakończenie świadczeń.

cena zawiera

• Bilet lotniczy w klasie ekonomicznej Warszawa-Tokio/Seul -Warszawa wraz z bagażem podręcznym 8 kg/osoba i bagażem rejestrowanym 23 kg/osoba,
• Zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard)w pokojach 2 osobowych lub 1 osobowych w zależności od wybranej opcji oferty,
• Wyżywienie - codzienne śniadania,
• Transfer autokarem
• Bilet na prom Japonia- Korea Południowa
• Opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie oraz lokalnego anglojęzycznego przewodnika na miejscu,
• Opieka duchowa Księdza,
• Msze św.
• Ubezpieczenie UNIQA KL + choroby przewlekłe 250 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€,

cena nie zawiera

• Obligatoryjnych kosztów realizacji programu oraz biletów wstępu 220 USD/osoba (płatne na miejscu u pilota),
• Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os.
• Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.,
• Wydatków własnych,
• Napojów do posiłków.

uwagi

• Możliwa dopłata do codziennych kolacji 890 zł/ osoba.
• Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Oferta skalkulowana jest na grupę min. 30 osób.
• Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w cenie 300 zł/ osoba/ 2 strony.
• Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy.

GWARANCJA NIEZMIENNOSCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba

Japonia

WARUNKI WJAZDOWE:
Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?
• Paszport TAK
• Paszport tymczasowy TAK
• Dowód osobisty NIE
• Dokument paszportowy musi być ważny – jednakże nie ma wymaganego minimalnego okresu ważności.

WIZA
Wiza nie jest wymagana. Od 11 października 2022 r. ruch bezwizowy z Polski do Japonii został przywrócony.
W celu uzyskania dodatkowych informacji odnośnie możliwości wjazdu na teren Japonii sugerujemy kontakt z Wydziałem Konsularnym Ambasady Japonii w Warszawie

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Korea Południowa

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?
Paszport TAK
Paszport tymczasowy TAK
Dowód osobisty NIE
Paszport/paszport tymczasowy musi być ważny w momencie przekraczania granicy Korei Południowej.

WIZA
Obywatele polscy podróżujący do Korei Południowej w celu turystycznym na okres do 90 dni zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy. Osoby planujące pobyt w innym celu lub dłuższy powinny wystąpić o wizę w ambasadzie Korei w Warszawie.

Od 1 kwietnia 2023 r. obywatele polscy podróżujący do Republiki Korei są zwolnieni z obowiązku posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (K-ETA). Zwolnienie polskich obywateli z obowiązku posiadania K-ETA obowiązuje tymczasowo do 31 grudnia 2024 r. Podróżujący w tranzycie również nie muszą ubiegać się o K-ETA.

Osoby już posiadające K-ETA mogą z niego korzystać do końca okresu ważności. Posiadanie K-ETA zwalnia z obowiązku wypełniania karty przyjazdowej (arrival card) po przybyciu do Republiki Korei. Informacje o K-ETA można znaleźć na stronie https://www.k-eta.go.kr.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00