Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • MEKSYK
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • SRI LANKA
  • USA
  • IZRAEL

Pielgrzymka do Libanu - Śladami św. Charbela

Liban
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1. WARSZAWA - BEJRUT
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Libanu.

DZIEŃ 2. BEJRUT – HARRISA – GROTY JEITA - BZOMMAR (OK. 50 KM)
Przylot do Bejrutu. Transfer do hotelu. Śniadanie.
Dzisiaj odwiedzimy Harrisę , gdzie nawiedzimy wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajdujące się na górskim szczycie (650m wysokości), z którego roztacza się widok na całą zatokę Dżunija . Na terenie sanktuarium znaleźć można biały posąg Najświętszej Marii Panny, w podstawie którego znajduje się kaplica. Następnie odwiedzimy Bkerke - miejscowość w Libanie, w pobliżu Dżuniji, będąca siedzibą maronickiego patriarchy Antiochii. Następnym przystankiem są wapienne Groty Jeita, z przepięknymi formacjami skalnymi oraz Bzommar z kaplicą poświęconą św. Janowi Pawłowi II, jedyną taką na Bliskim Wschodzie, z relikwiami Papieża oraz świętych libańskich. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3. BYBLOS - BEJRUT (OK. 40 KM)
Śniadanie. Zwiedzanie Byblos – niegdyś wspaniałego, morskiego portu fenickiego. Zobaczymy Świątynię Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski. Zapraszamy na spacer po Bejrucie – mieście, w którym przeplata się nowoczesność z dziedzictwem historycznym kraju. Zobaczymy min. Muzeum Narodowe, z eksponatami z czasów antyku i średniowiecza. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie. Przystanek i czas na zdjęcia przy Skale Gołębiej. Spacer promenadą Corniche do nowoczesnej dzielnicy Solidere w centrum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. ANDŻAR – DOLINA BEKAA - BAALBECK – WINNICA KSARA (OK. 150 KM)
Po śniadaniu wyruszamy przez dolinę Kouroum do Andżar, miasta założonego w VII wieku przez Umajjadów, z widocznymi wpływami urbanistyki rzymskiej. Jego główną atrakcja są ruiny pałacu Umajjadów z przyległym do nich Meczetem, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przemierzając Dolinę Bekaa dotrzemy do jej głównego miasta Baalbek, które było centrum kultu semickiego boga słońca, znanego jako boga Baala, a w okresie romańskim zastąpionego Jupiterem. Ku jego czci zbudowano największą świątynię w całym Imperium rzymskim. Jest to największa i najlepiej zachowana budowla z okresu rzymskiego, wznoszona przez 350 lat. Każda z 54 kolumn otaczających świątynię ma 22 m wysokości i 2 m średnicy. Ze wszystkich zachowało się jedynie 6. Zobaczymy także Kamień Południa, dawny kamieniołom, w którym obrabiane były kamienne bloki używane do budowy świątyń oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum.
Dzień zakończymy odwiedzając winnicę Ksara, niegdyś własność oo. Jezuitów, poznając tradycje winiarskie Libanu, sięgające czasów biblijnych. Pierwszymi na świecie eksporterami wina byli starożytni Fenicjanie. Łagodny klimat doliny Bekaa tworzy idealne warunki do uprawy winnej latorośli. Wydrążone korytarze na głębokości 6 m jeszcze w czasach rzymskich, maja w sumie 2 km długości. Zwiedzanie kończy degustacja wina. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5. TYR – SYDON – MAGHDOUCHE (OK. 90 KM)
Po śniadaniu zwiedzanie Sydonu. W starożytności było to portowe miasto fenickie. Początkowo było najważniejszym spośród miast fenickich, później większe znaczenie uzyskał Tyr. Zwiedzimy stare miasto i Morski Zamek wybudowany w XIII wieku przez Templariuszy, w miejscu dawnej fenickiej świątyni poświęconej Melkartowi – fenickiemu odpowiednikowi Herkulesa. Zamek znajduje się na wysepce połączonej z lądem kamienną groblą. Budowla została zniszczona przez Mameluków chcących chronić region przed powrotem krzyżowców ale odbudowano ją w XVII wieku.. Był on zwany także Zamkiem Św. Ludwika z racji jego długiego pobytu w twierdzy. Naszym następnym przystankiem jest Maghdouché i nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie Matka Boża oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Tyr, portowe miasto fenickie, w dawnych czasach jedno z najbogatszych na całym półwyspie arabskim. Tyr był głównym ośrodkiem kultu Baala-Melkarta. Słynął też z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Barwnik otrzymywano ze ślimaków murex, wymarłego już gatunku. Kolor ten w wielu kulturach starożytnych był zastrzeżony dla rodzin królewskich albo co najmniej szlacheckich. Wracamy do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6. LAS BOŻYCH CERDÓW – WADI KADISZA – BASZARRI - BEKAA KAFRA (OK. 120 KM)
Śniadanie. Wyruszamy do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza - Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana. Odwiedzimy wioskę Beka Kafra - miejsce narodzin św. Charbela Makhloufa i Jego rodzinnego domu. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 7. ANNAYA - KFIFANE (OK. 140 KM)
Po śniadaniu ruszamy do Annaja, popularnego miejsca pielgrzymkowego Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela. Święty Charbela został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Dla osób chorych - modlitwa o uzdrowienie.
Następnie odwiedzimy Klasztor w Kfifane dziś nazywany przez Pielgrzymów Deir Hardini. To tutaj wykładał Józef Kassab. Jego uczniem był min. Charbel Makhluf (w latach 1853-1858). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Nawiedzenie sanktuarium mniszki libańskiej, św. Rafki w Jrabta. W tym kościele święta córa gór Libanu do końca swych chwil na ziemi, mimo boleści i cierpień, całkowicie niesprawna, uczestniczyła żarliwie w Eucharystii. Przyjmowała Krew i Ciało Ukrzyżowanego niekiedy jako jedyne pożywienie.
Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 8. BEJRUT – WARSZAWA
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z Bejrutu. Przylot do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa - Bejrut – Warszawa z przesiadką, bagaż podręczny 8 kg oraz 23 kg bagażu rejestrowanego, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4* (standard lokalny) wyżywienie zgodnie z programem, wszystkie niezbędne transfery lądowe, opiekę polskiego pilota, lokalnych przewodników, opiekę duchową Księdza, codzienną Mszę Świętą, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 250 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

cena nie zawiera

obligatoryjnych 150 USD/os. (płatne na miejscu u pilota, zawiera napiwki dla kierowców i przewodników, koszty realizacji programu), wydatków własnych, kosztów posiłków i napojów nie wymienionych w programie, bagażowych w hotelach i na lotniskach, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie), wszystkich innych wydatków nie wymienionych w opisie „zawarte w cenie”.

uwagi

1. Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
2. Podano cenę za osobę w pokoju 2-osobowym. Dopłata do pokoju 1 osobowego 1000 zł.
3. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
4. Oferta skalkulowana jest na grupę min. 30 osób pełnopłatnych.
5. Warunkiem wjazdowym do Libanu jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby posiadające w paszporcie ślad pobytu w Izraelu ( nie wchodzi w grę nawet sam tranzyt).
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.



GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Liban

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?
Paszport: TAK
Paszport tymczasowy: TAK
Dowód osobisty: NIE
Wymagana minimalna ważność dokumentu podróży przynajmniej pół roku, bez stempli wjazdowych do Izraela.

Wiza
• Obywatele polscy udający się do Libanu w celach turystycznych otrzymują na granicy 1-miesięczną wizę pobytową, którą można bez problemu przedłużyć na okres do 3 miesięcy.
• Istnieje możliwość otrzymania wizy zbiorowej dla grupy powyżej 8 osób (grupy turystyczne, sportowcy).
• Przy składaniu aplikacji wizowej w Ambasadzie Libanu w Warszawie należy przedstawić rezerwację hotelową lub zaproszenie od obywatela Libanu.
• Przy wjeździe turyści wypełniają karty przekroczenia granicy z danymi osobowymi.
• Szczególnie ważne jest, aby podany adres pobytu w Libanie był zgodny z rzeczywistym, w przypadku zmiany miejsca pobytu należy niezwłocznie powiadomić o tym Dyrekcję Generalną Urzędu Bezpieczeństwa. W przeciwnym razie służby graniczne mają prawo do deportacji lub zatrzymania do wyjaśnienia.

Wymagane dokumenty do wizy do Libanu:
• Paszport ważny przynajmniej pół roku, bez stempli wjazdowych do Izraela.
• Wypełniony wniosek wizowy w języku angielskim (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami). Szczegóły wyjazdu powinny być wyraźnie wymienione. Prosimy nie zapomnieć o podpisaniu wniosku. Dla nieletnich: wniosek o wizę musi być podpisany i złożony przez obojga rodziców wraz z oryginalnym aktem urodzenia dziecka do wglądu. W innym przypadku, wymagane jest notarialnie potwierdzone pozwolenie rodziców na wyjazd dziecka.
• Jedno zdjęcie kolorowe do wniosku.
• Zaświadczenie o zatrudnieniu lub nauce.
• Zaproszenie z Libanu zawierające szczegóły pobytu w Libanie (daty przylotu i wylotu, cel wyjazdu osoby zaproszonej, dokładny adres i numer telefonu osoby zapraszającej wraz z kopią jej libańskiego dokumentu tożsamości) lub potwierdzona rezerwacja w hotelu w Libanie.
• Bilet powrotny

Rodzaje i cena wiz do Libanu
• Wiza jednokrotnego wjazdu – 35 USD
• Wiza dwukrotnego wjazdu – 50 USD
• Wiza wielokrotnego wjazdu – 70 USD

• Koszt pośrednictwa: 150 zł / 1 os.– pośrednictwo wizowe

UWAGA !!!
• Wszystkie dokumenty powinny być wypełnione w języku angielskim.
Granica:
• Obywatele RP muszą posiadać wizę.
• WAŻNE! Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby:
- posiadające w paszportach stemple graniczne lub wizę izraelską.
- posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).
- posiadające w paszportach jedynie stemple wjazdowe lub wyjazdowe jordańskie lub egipskie - ale niemające dowodu na to, że ich wjazd lub wyjazd w trakcie danego pobytu nie odbywał się przez Izrael (potrzebne stemple egipskie lub jordańskie w obie strony - wjazd i wyjazd). Odmowa wjazdu do Libanu lub Syrii, która wydana jest przez urzędników granicznych jest ostateczna i nie podlega odwołaniu. Kontrola paszportowa jest bardzo rygorystyczna i nie stosuje się żadnych wyjątków. W takiej sytuacji turysta zostanie zawrócony z przejścia granicznego. Obowiązkiem uczestnika jest zatem dokładne sprawdzenie paszportu przed wycieczką do Libanu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00