Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • POLSKA
 • MAURITIUS
 • KARAIBY
 • MALEDIWY
 • MEKSYK
 • CHORWACJA
 • WŁOCHY
 • SRI LANKA
 • USA
 • IZRAEL

Przygoda w Krainie Kiwi

Dzień 1 Warszawa -  Christchurch
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo - bagażowa.
Wylot do Christchurch.

Dzień 2 Przelot
Przelot do Christchurch.

Dzień 3 Christchurch
Przylot do Christchurch, powitanie i transfer do hotelu. Po południu spacer ulicami miasta. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 Christchurch - Queenstown
Po śniadaniu wyruszamy z naszego hotelu w kierunku południowo-zachodnim, gdzie zielone pastwiska wypełnione stadami owiec, są cecha charakterystyczna tych okolic. Po drodze zobaczymy jezioro Tekapo oraz duże jezioro Pukaki. Tutaj skręcimy w prawo i wzdłuż jeziora pojedziemy do malowniczej miejscowości Mount Cook. Przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie będzie możliwość zobaczyć najwyższą gore Nowej Zelandii, Mount Cook - 3754m. Następnie przejazd do najładniejszej miejscowości Nowej Zelandii - Queenstown. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 Queenstown - Milford Sound
Wczesnym rankiem przejazd jedna z najbardziej malowniczych dróg na świecie, gdzie zobaczymy piękne Eglinton, Mirror Lakes, dolinę Hollyford oraz tunel Hommer. Następnie przejażdżka katamaranem obok wspanialej góry Mitre Pick, która wyrasta z otwartego oceanu..Trasa dzisiejszej wycieczki uznana jest przez National Geographic za jedna z najbardziej spektakularnych i widokowych na świecie. Wieczorem powrót do Queenstown, kolacja i nocleg.

Dzień 6 Queenstown
Miasto to słynie na całym świecie ze słynnego Bungee, tu również znajdują się dwa uznane za najlepsze, miejsca z których skoki te są uprawiane. Miejsce, które uważane jest za numer 1 - Kawarau Bridge, gdzie sport ten się zapoczątkował i rocznie skacze tu ponad pół miliona ludzi z całego świata, należy dzisiaj do nas. Każdy z nas ma okazję jedyną w życiu skoczyć na linie w dół w stronę płynącej rzeki, na brak adrenaliny nie będziemy narzekać ( skok bungee nie wliczony w koszt wycieczki, cena za skok $180). Następnie w programie mam słynną i typową dla Nowej Zelandii przejażdżkę Shotover Jet, łodziami napędzanymi dużym silnikiem, które mkną poprzez wąskie skaliste odcinki rzeki górskiej, trudno opisać to przeżycie, jedno jest pewne - Queenstown nazywają stolicą adrenaliny i to się potwierdza. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 Queenstown - Franz Josef Glacier
Rankiem wyjeżdżamy na zachód, przez górzyste tereny wyspy południowej, drogą na wysokości do ponad 2000 metrów npm. Będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych i malowniczych widoków, które na pewno pozostaną na długo w naszej pamięci. Po południu dojedziemy do miejscowości Fox Glacier położonej w pobliżu lodowca, na którym śniegi utrzymują się przez cały rok. Nasz spacer rozpoczniemy u podnóża góry lodowej. Następnie przejazd do miejscowości Franz Josef Glacier, gdzie również znajduje się duży lodowiec. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 Franz Josef Glacier - Kaikoura
Dzisiaj zostawiamy okolice Southern Alps i kierujemy się na wschód przez Victoria Forest Park do małej miejscowości Kaikoura położonej na wschodnim wybrzeżu. Nasza podróż potrwa około 8 godzin, podczas podróży będzie kilka postojów na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Kolacja i nocleg.

Dzień 9 Kaikoura - Wellington
Po śniadaniu wyruszamy na nasza morska wyprawę. Będzie okazja zobaczyć orki, delfiny, foki oraz duże prawdopodobieństwo napotkania wielorybów, które właśnie w tej okolicy występują. Nasz rejs potrwa około 3 godzin i około południa pojedziemy do malej miejscowości Picton, żeby wygodnie zasiąść na promie, którym popłyniemy do stolicy Nowej Zelandii, Wellington. Po dopłynięciu do portu transfer do hotelu w centrum miasta

Dzień 10 Wellington
Dzisiaj zwiedzamy stolice Nowej Zelandii. Zaczniemy od centrum miasta, z jej charakterystyczna zabudową oraz budynkami parlamentu. Następnie znane i bardzo nietypowe muzeum Te Papa, poświęcone kulturze i zwyczajom ludności zamieszkującej ten kraj - Maori. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 Wellington - Lake Taupo
Po śniadaniu przejazd przez Tangariro National Park - pierwszy park narodowy Nowej Zelandii, gdzie trzy wulkany Ruapehu, Ngauruhoe oraz Tangariro ukształtowały jakże przedziwny krajobraz tych okolic. Odwiedzimy również słynny The Grand Chateau, jeden z najbardziej znanych hoteli, będący przez wiele tygodni okupowanym przez filmowców biorących udział w produkcji filmu Władcy Pierścieni. Do miejscowości Taupo z jego największym jeziorem w Nowej Zelandii dojedziemy późnym popołudniem. Kolacja i nocleg.

Dzień 12 Lake Taupo - Rotorua
Dzień rozpoczniemy od odwiedzenia wodospadu Huka, gdzie błękitna woda spada z wysokości 11 metrów. W pobliżu również znajduje się pierwsza na świecie elektrownia, która wykorzystuje parę gejzerów do produkcji prądu, tutaj zatrzymamy się na krotką chwilę. Następnie spacer po obrzeżach krateru, gdzie gorące źródła oraz błota co jakiś czas wybijają z ziemi. Po południu przejazd do Rotorua.

Dzień 13 Rotorua
Po śniadaniu pojedziemy do parku Whakarewarewa Thermal Reserv. Tutaj z bliska podziwiać będziemy gorące gejzery, bulgocące błota. Zobaczymy Maori Arts & Kraft Institute z doskonale przedstawiona sztuka tych bardzo przyjacielskich ludzi oraz będzie okazja zobaczyć z bliska ptaka nielota Kiwi. Następnie weźmiemy udział w koncercie, który zapozna nas z folklorem Maori. Kolacja i nocleg.

Dzień 14 Rotorua - Waitomo Caves - Auckland
Po śniadaniu ruszamy na północ przez Hamilton do Auckland. Po drodze odwiedzimy Jaskinie Waitomo i weźmiemy udział w wyprawie, która zaprowadzi nas w świat podziemnych tuneli, grot i wodospadów. Ciekawostką tej wyprawy są robaczki świętojańskie, które właśnie tu się osiedliły. Do Auckland dotrzemy późnym popołudniem. Po przyjeździe zapraszamy na spacer po centrum miasta. Kolacja i nocleg

Dzień 15 Auckland - Bay of Island - Auckland
Z samego rana wyruszamy droga na północ do miejscowości Paiha, serca znanego rejonu turystycznego - Bay of Islands. Miejsce to słynie z wielu dziewiczych wysepek usytuowanych na Pacyfiku W samo południe wyruszamy na wycieczkę po okolicy. Odwiedzimy Cape Bretty Lighthouse, Motukoko Island oraz znane Hole in the Rock. W czasie rejsu będzie możliwość zobaczenia fok, orek, delfinów oraz ryb, które tu zamieszkują. Wieczorem powrót do Auckland. Kolacja i nocleg.

Dzień 16 Auckland – Warszawa
Z samego rana transfer na lotnisko międzynarodowe na lot do Europy.

Dzień 17 Przylot
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00