Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • POLSKA
 • MAURITIUS
 • KARAIBY
 • MALEDIWY
 • MEKSYK
 • CHORWACJA
 • WŁOCHY
 • SRI LANKA
 • USA
 • IZRAEL

Australia i Nowa Zelandia w Pigułce

Dzień 1 Warszawa - Sydney
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa.
Wylot do Sydney.

Dzień 2 Przelot
Przelot do Sydney.

Dzień 3 Sydney
Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu w centrum miasta.

Dzień 4 Sydney
Naszą wędrówkę po Sydney rozpoczniemy od podziwiania Opera House. Każdy z nas musi mieć obowiązkowo zdjęcie na tle jednej z najbardziej znanych budowli na świecie! Z tego miejsca będziemy mogli również podziwiać Sydney Harbour Bridge, ogromny i majestatyczny most w centrum miasta, stanowiący kolejna wizytówkę Sydney. Następnie popłyniemy w dwugodzinny rejs statkiem po zatokach miasta, rozpoczynający się nieopodal Opery w Circular Quay. Sydney położone jest w dużej części nad zatokami. W czasie rejsu zobaczymy więc kolejne części miasta, wspaniale widoki i najsłynniejsze plaże. Po rejsie przejdziemy najstarszą ulicą Sydney, Macquarie Street, oglądając po drodze m.in. Parliament House oraz Hyde Park.
Wieczorem wjedziemy na wieże widokowa AMP Towar, gdzie z wysokości ponad 300 m podziwiać będziemy panoramę miasta.

Dzień 5 Sydney - Alice Springs
Po śniadaniu transfer na krajowe lotnisko w Sydney na lot do Alice Springs - czerwonego centrum Australii. Nasz lot potrwa około 3 godziny i wczesnym popołudniem dotrzemy do Alice Springs. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem spacer ulicami miasta, odwiedzimy jeden z wielu typowych dla tych okolic pubów.

Dzień 6 Alice Springs - Kings Canyon - Ayers Rock
Rano zostawiamy okolice Alice Springs i udajemy się w kierunku słynnego wąwozu Kings Canyon, głębokiego na 270m, który przez tysiąclecia wyżłobił w piaskowcu potok Kings Creek pozostawiając strome, niemal pionowe ściany. Będziemy mieli trochę czasu na przejście jego gardzielą, możemy udać się również do kilku punktów widokowych. Okazji do zrobienia zdjęć na pewno nie zabraknie. Następnie wyruszymy na zachód do Yulara i Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Po trzech godzinach jazdy na horyzoncie ukaże się słynna góra Uluru - jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednocześnie święta Góra Aborygenów Uluru (Ayers Rock). Uluru uważany jest za największy monolit skalny na świecie - długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód mierzony przy gruncie 9.4km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i prawdopodobnie "wrasta" 6km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie, silnie zmieniającej swój odcień przy różnym oświetleniu.

Dzień 7 Ayers Rock – Cairns
Dzień rozpoczniemy przed świtem od największej atrakcji dzisiejszego dnia - obserwacji świętej Góry Aborygenów Uluru (Ayers Rock) w promieniach wschodzącego słońca. Niektórzy twierdzą, ąe to właśnie podczas wschodu słońca spektakl ten ma szczególnie magiczny przebieg. Wkrótce potem przejedziemy ok. 50 km do miejsca zwanego Olgas lub w języku aborygeńskim Kata Tjuta. Jest to zespół 36 przepiekanych i malowniczych monolitów skalnych, stanowiących jedno ze świętych miejsc Aborygenów. W ich języku nazwa Kata Tjuta oznacza "wiele głów". Cały kompleks wznosi się kilkadziesiąt metrów ponad plaska równinę. Tworzą go zlepieńce i piaskowce czerwonawej barwy. Specyficzne wietrzenie, wzdłuż pionowych, głębokich spękań, wytworzyło wyjątkowo malownicze formy skalne, porównywane niekiedy, pomimo dosłownego znaczenia, do kobiecych kształtów.
Około południa zostawiamy środek Australii i w drogę do Cairns - miasta położonego na północnym wschodzie kontynentu, gdzie tropikalny klimat i dziewicze plaże pomagą nam w wypoczynku. Po przylocie transfer do hotelu i po południu będziemy mogli udać się na spacer i zapoznać z okolicą.

Dzień 8 Wielka Rafa Koralowa
Dzisiaj całodniowa wycieczka - Wielka Rafa Koralowa, która zaliczana jest do największych cudów świata i stanowi atrakcję turystyczną Australii nr 1. Podczas naszego rejsu będziemy mieli okazje popływać wśród tysięcy kolorowych rybek i przyjrzeć się z bliska całej gamie różnokolorowych formacji koralowych. Jeśli będziemy mieli szczęście możemy spotkać również Zolowie morskie. Możliwość nurkowania z butla, lub fajka i oczywiście maska. Podczas rejsu zjemy wykwintny lunch na pokładzie naszego statku. Powrót do Cairns około godziny 18.

Dzień 9 Cairns- Auckland
Zaraz po śniadaniu transfer na Międzynarodowe Lotnisko w Cairns na lot do Auckland. Nasz lot potrwa około 3 godzin i wczesnym popołudniem powinniśmy wylądować w Auckland w Nowej Zelandii. Następnie transfer do hotelu w centrum miasta i popołudniowy spacer.

Dzień 10 Auckland - Bay of Islands
Z samego rana wyruszamy drogą na północ do miejscowości Paiha, serca znanego rejonu turystycznego - Bay of Islands. Rejon ten znany jest z wielu dziewiczych wysepek usytuowanych na Pacyfiku. Po południu weźmiemy udział w przejażdżce katamaranem. Odwiedzimy Cape Bretty Lighthouse, Motukoko Island oraz znane Hole in the Rock. Na jednej z wysp będzie okazja zjeść lunch oraz zaopatrzyć się w pamiątki. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

Dzień 11 Bay of Islands – Auckland
Dzisiaj wracamy do Auckland droga północną. Wspaniale widoki wyspy północnej umilą nam naszą drogę. Do Auckland dojedziemy około południa i po krótkim odpoczynku pójedziemy na wieżę widokową obejrzeć panoramę miasta oraz odwiedzimy świat podwodny Kelly Tarlton's.

Dzień 12 Auckland - Waitomo – Rotorua
Po śniadaniu ruszamy na południe przez Hamilton do Rotorua. Po drodze odwiedzimy Jaskinie Waitomo i weźmiemy udział w wyprawie, która zaprowadzi nas w świat podziemnych tuneli, grot i wodospadów. Ciekawostką tej wyprawy są robaczki świętojańskie, które właśnie tu się osiedliły.

Dzień 13 Rotorua
Dzisiejszy dzień spędzimy bardzo aktywnie, zaczniemy od pokazów psów pasterskich oraz dowiemy się trochę na temat życia farmerów, którzy tworzą podstawę gospodarki Nowej Zelandii, jest to zorganizowane w postaci bardzo miłego show. Następnie odwiedzimy park fauny i flory, gdzie zobaczymy unikalne zwierzęta i rośliny. Każdy z nas musi zobaczyć Kiwi, który jest wizytówką Nowej Zelandii. Następnie pojedziemy do parku Whakarewarewa Thermal Reserv, tutaj z bliska zobaczymy gorące gejzery, bulgocące błota, zobaczymy Maori Arts & Kraft Institute z doskonale pokazaną sztuką. Wszystko to położone jest na obrzeżach dużego krateru. Po zwiedzeniu parku pojedziemy kolejka linowa na jedna z gór zobaczyć panorama miasta. Na koniec odwiedzimy gorące baseny - Polynesian spa, które pomaga nam w odpoczynku po całodniowych zmaganiach.

Dzień 14 Rotorua - Lake Taupo
W drogę do Lake Taupo - pięknie położonego jeziora, z którego można podziwiać przy dobrej pogodzie wierzchołki blisko położonych gór. Zobaczymy pierwszą na świecie elektrownie, która przetwarza parę gejzerów w energię elektryczną oraz jeden z wodospadów, który był wykorzystany przy produkcji filmu "Władca pierścieni". Odwiedzimy także krater, na dnie, którego nadal aktywne są gorące źródła.

Dzień 15 Lake Taupo – Auckland
Po śniadaniu żegnamy się z prześliczną okolicą Lake Taupo i kierujemy się w stronę Auckland. Wczesnym popołudniem dotrzemy do naszego hotelu. Popołudnie do Państwa dyspozycji - czas na ostatnie zakupy.

Dzień 16 Auckland
Wczesnym rankiem przejazd na międzynarodowe lotnisko na lot do Polski.

Dzień 17 Przylot
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00