Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Armenia Pierwsze Chrześcijańskie Państwo Świata

Armenia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

ERYWAŃ – ECHMIADZIN – ZVARTNOTS – NORADOUZ – JEZIORO SEVAN – DILIJAN – GOSHANANK – HAGHPAT – SANAHIN – SAGHMOSAVANK – KHOR VIRAP – ARENI – NORAVANK – GARNI – GEGHARD

DZIEŃ 1: WARSZAWA- ARMENIA (ZVARTNOTS)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku, wylot samolotu rejsowego do Armenii.

DZIEŃ 2: ERYWAŃ
Przylot do Zvartnots. Powitanie na lotnisku, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta. Zobaczenie między innymi Placu Republiki, Budynku Opery oraz Parku Zwycięstwa z pomnikiem "Matki Armenii". Następnie wizyta w Armeńskim Muzeum Historii oraz w kościele Grigor Lousavorich, którego konsekracji dokonał Jan Paweł II. W trakcie dnia możliwa jest wizyta w Fabryce Brandy wraz z degustacją, gdzie ukazany zostanie proces produkcji ulubionego napoju Churchilla (fakultatywnie). Nocleg w hotelu w Erywaniu.

DZIEŃ 3: ECHMIADZIN- ZVARTNOTS- ERYWAŃ
Wyjazd do Echmiadzin, oddalonego o około 20 kilometrów od Erywania, będącego centrum ormiańskiego chrześcijaństwa. Podczas podróży wizyta w kościele Św. Hripsime uważanego za jeden z siedmiu cudów Armenii. Katedra w Echmiadzin, będąca centrum ormiańsko – gregoriańskim, powstała jako jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich ok. 300 r. n.e. Legenda mówi, że miejsce wybudowania kościoła wyznaczył Jezus Chrystus, stąd właśnie nazwa Echmiadzin, co znaczy „Zstąpienie Jednorodzonego”. Podczas powrotu do Erywania postój w Zvartnots, by zobaczyć ruiny świątyni z VII wieku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze do Erywania krótki postój w Vernisage, gdzie na lokalnym targu można zobaczyć połączenie tradycji i współczesności oraz zakupić wiele unikalnych, orientalnych pamiątek. Powrót do hotelu w Erywaniu.

DZIEŃ 4: ERYWAŃ- NORADOUZ- JEZIORO SEVAN- DILIJAN - GOSHANANK
Śniadanie. Przejazd do Noradous – antycznego cmentarza, który jest największym w Armenii skupiskiem kamiennych krzyży. Wycieczka do wysokogórskiego Jeziora Sevan- szmaragdu Armenii, położonego około 110 km na północ od Erywania na wysokości 2000 m n .p. m.. Jest to największe jezioro górskie na świecie (zajmuje 5 % powierzchni Armenii) i jednocześnie drugie najwyżej położone słodkowodne jezioro. Podróż do Dilijan - jednej z najbardziej znanych miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych Armenii, zwana przez turystów „Małą Szwajcarią”. Kuracjusze mogą tu rozkoszować swoje oczy urokliwą scenerią pełną lasów, wód i źródeł mineralnych. Wieczorem można udać się na spacer po XIX-wiecznych uliczkach, przy których mieszczą się tradycyjne warsztaty ceramiczne. Na koniec dnia zwiedzanie monastyru Goshavank, który uważany jest za idealne połączenie kompleksu architektonicznego z krajobrazem naturalnym. Nocleg w Dilijan.

DZIEŃ 5: ERYWAŃ- HAGHPAT I SANAHIN - SAGHMOSAVANK
Śniadanie w hotelu. Przejazd do kompleksu klasztornego Haghpat a następnie wizyta w zespole klasztornym Sanahin – obydwa wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z powodu podobieństwa architektonicznego obydwu kompleksów, do dziś toczy się spór pomiędzy naukowcami, który z nich powstał pierwszy. Następnie przejazd do XIII-wiecznego klasztoru Sagmosavank zwanego „klasztorem psalmów”. Położony jest on na krawędzi zapierającego dech w piersiach kanionu Asztarak. Powrót do Erywania na nocleg.

DZIEŃ 6: ERYWAŃ- KHOR VIRAP- ARENI- NORAVANK- ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do klasztoru Khor Virap, który w 2001 roku podczas swojej pielgrzymki do Armenii odwiedził Jan Paweł II. Rozpościera się stąd wspaniały widok na biblijną Górę Ararat (5137 m. n.p.m.), do której dopłynął swa Arką Noe. Następnie kontynuujemy wyprawę do Noravank, klasztoru z XII wieku, który przez wieki był centrum religijno-kulturowym z Armenii. Podczas podróży do Noravank zatrzymamy się w Areni, gdzie zobaczymy fabrykę produkującą wino ze specjalnych szczepów winorośli. Następnie powrót i nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 7: ERYWAŃ - GARNI – GUEGHARD - ERYWAŃ
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Manuskryptów Matenadaran, które w swojej kolekcji posiada zbiór historycznych dokumentów z całej Europy i Azji oraz pierwszą Biblię napisaną w języku armeńskim. Następnie wyprawa do Garni do Świątyni Pogańskiej z I wieku n.e., poświęconej bogu słońca Mitrze. Oprócz świątyni z okresu hellenistycznego w mieście znajduje się wiele budynków z IX-XI w., które są zabytkiem średniowiecznej architektury ormiańskiej. Następnie udamy się do Klasztoru w Geghard, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwanego również Monastyrem Włóczni Przeznaczenia. Ten niewiarygodny Monastyr leży na końcu wąwozu, gdzie kaplice wydrążone są w skale. Monastyr został wybudowany w IV wieku, jednak jego główny punkt, czyli katedra datowana jest na XII wiek. Powrót do Erywania.

DZIEŃ 8: ERYWAŃ- WARSZAWA
Transfer na lotnisko, lot powrotny do kraju. Zakończenie świadczeń

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Erywań – Warszawa w kwocie minimum 1500 zł/osoba, opłaty lotniskowe, noclegi w hotelach *** (lokalny standard), wyżywienie według programu – 6 x śniadanie, 6 x lunch, opieka polskojęzycznego pilota-tłumacza na całej trasie, opieka anglojęzycznego przewodnika na trasie w Armenii, wszystkie niezbędne transfery klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż

cena nie zawiera

wydatków własnych, dodatkowych posiłków, obligatoryjnych napiwków dla lokalnego kierowcy i przewodnika oraz biletów wstępu – 50 usd/osoba


uwagi

1. Program jest ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego - 650 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Wyjazdy odbywają się przy minimum 20 uczestnikach
DLA GRUP MOŻLIWOŚĆ WYJAZDÓW W DOWOLNYM TERMINIE
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EUROIstnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Armenia

COVID-2019
Aktualnie obowiązuje zakaz wjazdu dla obywateli polskich.
Do odwołania zawieszone są bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską a Armenią.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele polscy przebywający na terenie Republiki Armenii do 180 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz. Przy wjeździe do Armenii obywatele polscy muszą okazać ważny paszport – nie jest możliwy wjazd jedynie na podstawie dowodu osobistego. Służby graniczne mogą odmówić wjazdu w przypadku legitymowania się paszportem zniszczonym lub uszkodzonym.

W przypadku, gdy planowany pobyt przekracza 180 dni, należy zwrócić się do Oddziału Policji ds. wiz i rejestracji cudzoziemców (tzw. OVIR) w Erywaniu (dzielnica Dawtaszen, 4. kwartał, budynek 17/10, tel. +374 (10) 370 264, godz. pracy: pon.-czw. 9.00 - 17.00, pt. 10.00-17.00; z przerwą od 14.00 do 15.00) z wnioskiem o wydanie karty pobytu. Wniosek należy złożyć nie później niż 30 dni przed końcem dozwolonego 180-dniowego okresu legalnego pobytu. Koszt czasowej karty pobytu (do jednego roku) wynosi 105 tys. dramów. Członkowie rodzin obywateli Republiki Armenii mogą wnioskować o pięcioletnią kartę pobytu (koszt 140 tys. dramów).

Osobie, która przekroczy okres legalnego pobytu, grozi kara pieniężna w wysokości od 50 do 100 tysięcy dramów oraz nakaz opuszczenia kraju w ciągu dwóch miesięcy, a w przypadku recydywy postępowanie sądowe, które może skutkować dalej idącymi karami pieniężnymi oraz deportacją i zakazem wjazdu do Armenii.

Na terytorium Armenii można pozostawać do ostatniego dnia ważności paszportu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00