Szczegóły oferty
cena zawiera
cena nie zawiera
uwagi
Malta
COVID-2019:
Począwszy od północy w piątek 23 października 2020 r. Każdy podróżny przybywający z Polski na Maltę jest zobowiązany do przedstawienia negatywnego testu PCR COVID-19 wykonanego nie później niż siedemdziesiąt dwie (72 h ) godziny przed przybyciem na Maltę. Podróżni przybywający na Maltę, którzy nie przedstawią takiego testu, mogą zostać poddani testom na miejscu i mogą podlegać kwarantannie. Jednocześnie informujemy, że testy wykonywane na Malcie są na ten moment bezpłatne.
Podróżni przybywający na Maltę są zobowiązani do wypełnienia dwóch formularzy: lokacyjnego oraz określającego ich stan zdrowia. Oba formularze są dostępne wyłącznie w j. angielskim i należy je także wypełnić w tym języku. Zalecamy wydrukowanie i wypełnienie tych formularzy przed przybyciem na Maltę.
Decyzją władz Malty od 29.10.2020 do 01.12.2020 wszystkie bary i kluby zostaną zamknięte. Dodatkowo wprowadza się zakaz sprzedaży i podawania alkoholu w godzinach od 23 do 5 rano.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia
Polacy korzystają w ramach Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego)z prawa do swobodnego przepływu osób. Paszport lub dowód osobisty stanowi dokument uprawniający do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od celu) na terytorium Republiki Malty.
Przed wyjazdem najlepiej upewnićsię, że dokument jest w dobrym stanie technicznym, który pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą nastąpić jedynie w kwestii zasad politykibezpieczeństwai zdrowia publicznego. Szczegółowe informacje można znaleźć w wersji elektronicznej na stronie internetowej MSZ: www.msz.gov.pl w zakładce: Informacje konsularne; „Informacje dla obywateli Polskich wyjeżdżających do innych krajów UE/EOG”.
Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2004/38/WE z 29 kwietnia 2004 r. przy pobycie nie przekraczającym trzech miesięcy obywatele Unii Europejskiej uzyskują prawo pobytu na terenie innego państwa członkowskiego bez żadnych dodatkowych formalności i warunków z wyjątkiem konieczności posiadania ważnego paszportu lub dowodu tożsamości. Prawo do swobodnego przemieszczania się oraz pobytu zyskuje również członek rodziny obywatela Unii Europejskiej nie mający unijnego obywatelstwa i to niezależnie od jego przynależności państwowej.
Prawo pobytu na czas przekraczający trzy miesiące mogą dostać obywatele UE:
• zatrudnieni lub prowadzący działalność gospodarczą na terenie goszczącego państwa członkowskiego;
• którzy mają wystarczające środki do utrzymania siebie i swojej rodziny, aby podczas pobytu nie stanowić obciążenia dla systemu pomocy społecznej państwa członkowskiego w którym przebywają, mając jednocześnie pełne ubezpieczenie zdrowotne;
• przybywający do goszczącego państwa członkowskiego aby podjąć naukę, w tym szkolenia zawodowego, posiadającypełne ubezpieczenie zdrowotne oraz zasoby finansowe na swoje utrzymanie. Po 30 kwietnia 2006 r. w tego rodzaju pobytach, państwa członkowskie mają prawo wymagać od obywateli Unii jedynie zarejestrowania się wewłaściwym urzędzie dla danego miejsca pobytu oraz uzyskania tam dowodu zarejestrowania się.
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.