Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Ekwadoru i Kolumbii

Ekwador, Kolumbia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1. WARSZAWA - QUITO
Wylot z Warszawy zgodnie z rozkładem lotów. Po przylocie do Quito transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. Odpoczynek po podróży. Możliwość wieczornego spaceru po Quito z pilotem wycieczki.

DZIEŃ 2. QUITO
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Ekwadoru rozpoczynamy od nawiedzenia zakonu Karmelitów Bosych. Odwiedzimy Monastyr w dzielnicy Carmen Alto zwanym Carmen de San Jose znajdujący się w starej części miasta Quito. Przed tym, jak został ogłoszony monastyrem, zamieszkiwała w domu tym Święta Maria Anna de Jesus.
Następnie udamy się do Kościoła Jezuitów La Compañía z 1605 r. Najbardziej znany kościół w całej Ameryce Południowej słynie z przepięknych zdobień w barokowym stylu. Spoczywa tu Maria Anna de Jesus. W dalszej kolejności przejdziemy do Kościoła Poczęcia z 1577 roku, którego patronem jest Matka Boża Pomyślności, której . Przypisuje się jej cud objawienia się.
Na koniec zwiedzania udamy się do Klasztoru Świętej Katarzyny. Jednego z najważniejszych klasztorów w Quito, na terenie którego znajduje się również muzeum z najważniejszymi sakralnymi pamiątkami z kilku wieków i ponad 100 dzieł sztuki religijnej z XVII i XVIII wieku. Można tu kupić produkty, takie jak wino, śmietana i syrop. Powrót do hotelu, nocleg.
Wyżywienie; śniadanie, lunch, obiadokolacja.

DZIEŃ 3. QUITO
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z El Quinche następnie przejazd do miasteczka Riobamba. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Powrót do hotelu, nocleg.
Wyżywienie; śniadanie, lunch, obiadokolacja.

DZIEŃ 4. QUITO
Wczesne śniadanie. Przejazd do miasteczka Colta, w którym znajduje się doskonale zachowany, najstarszy katolicki kościół w Ekwadorze pw. Narodzenia Najświętszej Panny Maryi z Balbanera. Wybudowany został przez Hiszpanów w 1534 roku nad brzegiem Laguny Colta. W tle rozpościera się niezwykle malowniczy widok ośnieżonego wierzchołka wulkanu Chimborazo. Następnie udamy się do Cuenca. Spacer po mieście, które uważane jest za najpiękniejsze w Ekwadorze. Przechadzając się brukowanymi uliczkami, mijając zaciszne dziedzińce i bielone domy z balkonami z kutego żelaza czy przyglądając się błękitnym kopułom katedry, czuć nadal powiew kolonialnych czasów. Tu większość architektonicznych elementów to dzieło sztuki. Warto odwiedzić w wolnym czasie targ, gdzie andyjskie staruszki sprzedają warzywa, owoce czy panamskie kapelusze. Odwiedzimy muzeum. Wizyta w nim stanowi niepowtarzalną okazję „przeniesienia się w czasie” do okresu kolonialnego . Po obiedzie, w drodze powrotnej do Quito, zatrzymamy się w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać drugi aktywny wulkan Ekwadoru - Cotopaxi.
Powrót do hotelu, nocleg.
Wyżywienie; śniadanie, lunch, obiadokolacja.

DZIEŃ 5. TULCAN (OK. 240 KM)
Po śniadaniu udamy się na północ Ekwadoru. Pierwszym przystankiem będzie Sanktuarium Maryi Dziewicy, lokalnie zwane La Gruta de la Paz. Słynie z nietypowego położenia, sanktuarium bowiem znajduje się w grocie skalnej w wydrążonym przez rzekę Apaqui wąwozie. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i ciężko się temu dziwić, ponieważ widok licznych stalaktytów oraz latających nietoperzy stanowi niecodzienne tło dla rzeźby Maryi. Następnie udamy się do Katedry w mieście Tulcan. Jest to przepiękny architektonicznie, katolicki kościół z pozłacanymi rzeźbieniami, który został odrestaurowany w 2000 roku i zyskał bardziej modernistyczny wygląd. Przejazd do hotelu w miejscowości w Tulcan, nocleg.
Wyżywienie; śniadanie, lunch, obiadokolacja.

DZIEŃ 6. EKWADOR - KOLUMBIA (OK. 125 KM)
Po śniadaniu będziemy kontynuować naszą wycieczkę po północnej części Ekwadoru. Przekroczymy granicę z Kolumbią i przejedziemy w stronę gotyckiej Bazyliki Las Lajas. Wybudowanej w kanionie rzeki Guáitara, ponad sto metrów nad ziemią. Przez “The Telegraph” uznana została za jeden z najpiękniejszych kościołów na całym świecie. Po zapierających dech w piersiach widokach na pięknie położony kościół, wrócimy do Tulcan. Tam udamy się na Cmentarz, który słynie ze swych nietuzinkowych ogrodów i rzeźb uformowanych z roślinności. Stanowi jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Ekwadorze, ponieważ niewątpliwie jest on unikatowy. Przejazd w kierunku Ibarra, nocleg w hotelu.
Wyżywienie; śniadanie, lunch, obiadokolacja.

DZIEŃ 7. SAN ANTONIO - QUITO (OK. 115 KM)
Po śniadaniu przejazd w kierunku Quito. Po drodze zatrzymamy się w małym miasteczku San Antonio, zwanego ziemią pełną artystów, rzeźbiących w drzewie. Historia tych rzemieślników sięga aż XIX wieku. Od ponad dwóch wieków zajmują się rzeźbą religijną, w tym także ołtarzy. Dziś w San Antonio na straganach lokalnych artystów podziwiać można także zwierzęta, popiersia, czy abstrakcyjne figury z drewna. Przejazd do Hacjendy La Compania de Jesuits, zwanej również Różaną Hacjendą, wybudowaną ponad 300 lat temu, należącą do rodziny Jarrin od pięciu pokoleń. Położenie hacjendy stanowi idealne miejsce do uprawy róż. Zobaczymy kaplicę z XVII wieku, w której ołtarz został wykonany przez szkołę artystyczną z Quito oraz odwiedzimy wystawę ponad 70 rodzajów róż wyprodukowanych w hacjendzie. Powrót do Quito do hotelu na ostatni nocleg.
Wyżywienie; śniadanie, lunch, obiadokolacja.

DZIEŃ 8. WYLOT
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

DZIEŃ 9. WARSZAWA
Powrót do Polski.

cena zawiera

cena nie zawiera

uwagi

Ekwador

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia


Obywatele polscy wybierający się na wycieczkę do Ekwadoru w celach turystycznych i kulturalnych są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 30 dni. Można wystąpić o wizę 90 dniową na lotnisku bezpośrednio po przylocie. Pobyty w innym charakterze niż turystycznym lub przekraczające 90 dni wymagają uzyskania wizy w jednym z konsulatów Ekwadoru. Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu. Obowiązuje opłata lotniskowa, która wliczana jest w cenę biletu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Kolumbia

COVID-2019
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Granice państwa pozostają zamknięte do odwołania.

Polscy obywatele podróżujący do Kolumbii nie mają obowiązku posiadania wizy.
Okres pobytu bezwizowego zależy od charakteru pobytu. W celach turystycznych wynosi – 90 dni (z możliwością przedłużenia o dalsze 90 dni).

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00