Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Hiszpanii

Hiszpania/Barcelona
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WARSZAWA – BARCELONA 07.09.2020
Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w hali przylotów. Transfer do hotelu 3*w Barcelonie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: BARCELONA 08.09.2020
Śniadanie. Całodniowa wizyta w Barcelonie - wejście do Sagrada Familia, Casa Batlló (z zewnątrz) i La Pedrera (z zewnątrz), Katedra Św. Eulali, dzielnica gotycka i Las Ramblas. Powrót do hotelu. Kolacja
i nocleg.

DZIEŃ 3: BARCELONA – MONTSERRAT - TORRECIUDAD – SARAGOSSA 09.09.2020
Śniadanie. Wykwaterowanie w hotelu w Barcelonie. Przejazd do Montserrat (czas przejazdu ok 1h30). Montserrat to specyficzny masyw górski, położony 40 km na północny zachód od Barcelony. Góra Montserrat, z jej dziwacznie ukształtowanymi skałami, zrujnowanymi grotami pustelników
i klasztorem. Łańcuch skalny, przypominający zęby piły, jest jednym z najbardziej malowniczych tworów przyrodniczych Hiszpanii. Od nazwy masywu wywodzi się nazwa klasztoru benedyktynów, który leży na wysokości 1000 m n.p.m, czyli 2/3 wysokości góry - 1236 m n.p.m. Klasztor wybudowano po tym jak w cudownych okolicznościach znaleziono figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem, legenda głosi że do Hiszpanii przywiózł ją św. Piotr. Obecnie jest to najświętsze miejsce Katalonii. Tradycja nakazuje Katalończykom przybyć tu choć raz w roku, a nowożeńcom - z tego właśnie miejsca wyruszyć w podróż poślubną. Malownicze krajobrazy i wiele atrakcji przyciągają w to miejsce tysiące turystów z całego świata. Masyw Montserrat dostarcza ciekawostek na cały dzień. Nie wypada ominąć tradycyjnych straganów katalońskich przekupek. Oferują tu lokalne sery kozie i kojące miody eukaliptusowe. Można też degustować nalewki z Montserrat, wśród których króluje XVI-wieczny Benedyktyn - najstarszy likier normandzki wyrabiany z 40 gatunków ziół i korzeni. Wchodząc na dziedziniec klasztorny, mamy okazję podziwiać subtelne gotyckie krużganki zachowane oryginalnie od 1460 r. Kontrastują one
z masywną bryłą reszty zabudowań. Wewnątrz panuje półmrok. Zachwyca różnorodna ornamentyka - weneckie mozaiki i misterne figurki. Rzeźba Matki Boskiej zwana Czarnulką (La Monereta) usytuowana jest wysoko, dokładnie nad głównym ołtarzem. Mimo wszechobecnego hałasu zwiedzających w tym jednym miejscu panuje skupienie. Właśnie tą mistyczną atmosferę całej góry Goethe próbował przekazać, pisząc w 1816 r. "nigdzie indziej poza swoim własnym Montserrat nie znajdzie człowiek szczęścia i spokoju". Następnie przejazd do Torreciudad (czas przejazdu ok 2h45). Nawiedzenie Sanktuarium a następnie przejazd do Saragossa (czas przejazdu ok 2h00).
Zakwaterowanie w hotelu 3* w Saragossie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: SARAGOSSA – CALANDA – BARCELONA 10.09.2020
Śniadanie. Saragossa – Calanda (czas przejazdu ok. 1h30). Najlepiej udokumentowany cud na świecie wydarzył się w Calandy w 17 wieku. Miguel Pellicer to urodzony w 1617 roku, rolnik żyjący w Hiszpanii. W wyniku wypadku został ranny w nogę, którą musiano amputować w szpitalu w Saragossie. Po kilku latach, budząc się ze snu, zauważył, że jest w pełni sprawny. Przejazd do Barcelony na nocleg (czas przejazdu około 3h30). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: BARCELONA - WARSZAWA 11.09.2020
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu a nastęnie transfer na lotnisko w Barcelonie. Wylot do Warszawy przewodziany na godzinę 13.10. Planowany przylot godzina 16.15

cena zawiera

• Przelot Warszawa-Barcelona- Warszawa wraz z bagażem podręcznym 8 kg oraz bagażem rejestrowanym 23 kg/ osoba
• Zakwaterowanie w hotelach 3* (standard lokalny) w pokojach 2 i 3 osobowych
• Wyżywienie: śniadanie w hotelu i kolacje wg. programu
• Transfery prywatnym autokarem do 70 miejsc
• Opłaty Turystyczne na miejscu
• Realizacja programu Pielgrzymki+ CODZIENNE MSZE ŚWIĘTE
• Opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczek od momentu przylotu do Barcelony
• Zestaw słuchawkowy
• Ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
• Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/osoba

cena nie zawiera

• Kosztów biletów wstępu, częściowe koszty realizacji programu w kwocie 50 euro/ osoba (płatne na miejscu do przewodnika)
• Wydatków własnych
• Wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie „cena zawiera”

uwagi

1. Na świadczenia nie zostały zrobione żadne rezerwacje.
2. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
3. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 970 zł
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Hiszpania

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia


Od 14.11.2020 wszystkie obiekty hotelowe na Wyspach Kanaryjskich będą wymagały od podróżnych, w tym także dzieci powyżej 6 roku życia, testu na Covid potwierdzającego negatywny wynik, wykonanego w ciągu 72 h przed przyjazdem i poświadczony przez władze Polski lub UE.

Hiszpania
Z dniem 23 listopada 2020 zaczną obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską:
1. Wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać‡ negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie uznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal sprawdzane będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.
2. Informacja o wykonaniu testu znajdzie się w formularzu kontroli sanitarnej, po wypełnieniu którego wygeneruje się kod QR. W razie problemów z wypełnieniem formularza elektronicznego honorowana będzie, jak dotychczas, forma papierowa formularza.
3. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.
4. Osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię™, jeśli nie będą opuszczać strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu.
5. Zarówno kody QR (lub w zastępstwie formularz papierowy) jak i wyniki testu powinny być sprawdzane przez personel przewoźnika przed wejściem na pokład samolotu lub statku.
6. Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie, co oznacza, że dotychczasowe przepisy dotyczące testów obowiązujące na wyspach przy rejestracji w obiektach hotelowych tracą moc.

Uznawany będzie jedynie wynik testu typu PCR (RT-PCR), zrealizowanego 72 godziny przed terminem przyjazdu.
Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej (w języku hiszpańskim i/lub angielskim) musi zawierać: datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta oraz numer dokumentu (wskazany w formularzy sanitarnym), oznaczenie i dane kontaktowe do ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku.
W wyjątkowych sytuacjach, w razie braku możliwości wypełnienia formularza sanitarnego w wersji on-line, podróżujący będą mogli wypełnić go w formie papierowej przed wejściem na pokład. Uwaga, konieczne będzie wtedy dołączenie do formularza oryginału zaświadczenia o wykonaniu testu PCR.

Wyspy Kanaryjskie
Od 14 listopada 2020 roku osoby planujące podróż na Wyspy Kanaryjskie muszą:
Przedstawić negatywny wynik testu na obecność COVID-19.
Uwaga! Obowiązek ten dotyczy osób planujących pobyt w obiektach turystycznych na Wyspach Kanaryjskich (hotele, apartamenty). Wynik testu będzie wymagany podczas meldunku w obiekcie turystycznym.
Test musi być zrealizowany maks. 72 godziny przed terminem przyjazdu. Wykonany test musi być uznawany przez służby sanitarne kraju, z którego turysta podróżuje.
Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej musi zawierać: datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta, oznaczenie ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku. Zaleca się, aby certyfikat był w języku hiszpańskim lub angielskim.
Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu.
Wypełnić formularz sanitarny (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz należy wypełnić maks. 48 godzin przed planowaną podróżą do Hiszpanii. Wygenerowany kod QR należy okazać na lotnisku.

Majorka:
Granice są otwarte, nie ma konieczności odbywania kwarantanny. Od 23 listopada wprowadzono obowiązek okazania negatywnego wyniku testu PCR na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów na wczasy do Hiszpanii dostępne są w komunikacie:

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00