Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Portugalia z Hiszpanią - pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Portugalia/Lizbona
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WARSZAWA - LIZBONA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2,5 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: LIZBONA – SINTRA - CABO DA ROCA - CASCAIS
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Belem w Lizbonie, której historia nieodłącznie związana jest z epoką wielkich odkryć geograficznych. Zobaczymy między innymi symbol miasta – Wieżę Belem. Na koniec zatrzymamy się przed Pomnikiem Odkrywców oraz będziemy mieli czas na spróbowanie słynnych ciastek Pasteis de Belem. Następnie udamy się w góry Sintra, których krajobraz kulturowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Zamku Królewskim, która miedzy innymi pozwoli zapoznać się Państwu ze sztuką azulejos – płytek ceramicznych. Przejazd na Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód kraniec kontynentalnej Europy, z którego możemy podziwiać przepiękny widok na ocean. Na zakończenie wizyta w Cascais – słynnym kurorcie na Wybrzeżu Lizbońskim. Powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: OBIDOS – ALCOBACA-NAZARE-BATALHA-FATIMA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Obidos – czarującego średniowiecznego miasteczka, które słynie między innymi z Festiwalu Czekolady. Spacer po starym mieście oraz czas na spróbowanie gingji – słynnej nalewki produkowanej właśnie w tym miasteczku, której rytuał picia oparty jest o czekoladowe kieliszki. Następnie zwiedzanie kościoła cysterskiego w Alcobace, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji. Następnie zwiedzanie Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha, który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Transfer do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 4: FATIMA - COIMBRA - BRAGA
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie odprawienie Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel - miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Przejazd do Bragi – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus w Bradze, z malowniczą Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO -FATIMA
Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Katedrze a następnie przejazd do Portugalii. Przejazd do Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Transfer do Fatimy. Czas na modlitwę, udział w wieczornym różańcu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: FATIMA – LIZBONA
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicach nadbrzeżnych - Baixa i Bairro Alto. Zobaczymy także ruiny klasztorne, które zachowały się jako pamiątka trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: LIZBONA – WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony do Warszawy. Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

cena zawiera

Przelot bezpośredni Warszawa-Lizbona-Warszawa (z bagażem podręcznym i głównym 23 kg/os. wliczonym w cenę biletu, opłaty i podatki lotniskowe), wszystkie niezbędne transfery lądowe autokarem, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje z napojami bezalkoholowymi), zakwaterowanie w hotelach 3*, polskojęzycznego przewodnika, opiekę duchową księdza, wysokie kwoty ubezpieczenia - Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe do 150 000 EUR/os., od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 4000 EUR/os., Bagażu do 400 EUR/os., degustację wina w Porto.

cena nie zawiera

Obligatoryjnych kosztów realizacji programu, biletów wstępu oraz napiwków dla kierowców i przewodników 100 EUR od os. (płatne gotówką na miejscu u pilota), obowiązkowej składki na TFG w wysokości 10 zł/os, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/osoba.

uwagi

1. Program jest ramowy; kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-os. Możliwość dopłaty do pokoju 1 os. 990 zł.
3. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-19:
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 11.01.2021
1. Obywatele Polski mogą wjechać do Portugalii.
2. Wypełniona elektroniczna „Karta lokalizatora pasażera (PLCe)” musi być przedstawiona przy wejściu na pokład. Formularz można znaleźć pod adresem portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card.
3. Pasażerowie muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa (COVID-19), pobrane najpóźniej 72 godziny przed odlotem.
Nie dotyczy to
- (...) Polski,
- pasażerowie podróżujący na Azory lub Maderę;
- pasażerowie młodsi niż 3 lata.
4. Pasażerowie podlegają badaniom lekarskim.
5. Pasażerowie podróżujący na Azory muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem RT na koronawirusa (COVID-19) - badanie PCR wykonane najpóźniej 72 godziny przed wylotem.
- Nie dotyczy to pasażerów w wieku poniżej 12 lat.
6. Pasażerowie podróżujący na Azory muszą wypełnić „Formularz zdrowia po przybyciu na Azory” oraz „Projekt oświadczenia dla podróży między wyspami” po przylocie; lub przed wyjazdem przesłać „Kwestionariusz oceny ryzyka i wczesnego wykrywania” dostępny na mysafeazores.com
7. Pasażerowie podróżujący na Maderę bez zaświadczenia lekarskiego z negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa (COVID-19), wykonanego najpóźniej 72 godziny przed wylotem, poddawani są testowi PCR na koronawirusa (COVID-19) po przylocie i poddawani kwarantannie do czasu uzyskania wyników testu lub przez 14 dni.
- Nie dotyczy to pasażerów w wieku poniżej 12 lat.
8. Pasażerowie podróżujący na Maderę muszą przed wyjazdem wypełnić badanie epidemiologiczne na stronie madeirasafe.com. Spowoduje to wygenerowanie kodu QR, który należy przedstawić po przyjeździe.

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Portugalia

COVID-19:

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 11.01.2021
1. Obywatele Polski mogą wjechać do Portugalii.
2. Wypełniona elektroniczna „Karta lokalizatora pasażera (PLCe)” musi być przedstawiona przy wejściu na pokład. Formularz można znaleźć pod adresem portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card.
3. Pasażerowie muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa (COVID-19), pobrane najpóźniej 72 godziny przed odlotem.
Nie dotyczy to
- (...) Polski,
- pasażerowie podróżujący na Azory lub Maderę;
- pasażerowie młodsi niż 3 lata.
4. Pasażerowie podlegają badaniom lekarskim.
5. Pasażerowie podróżujący na Azory muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem RT na koronawirusa (COVID-19) - badanie PCR wykonane najpóźniej 72 godziny przed wylotem.
- Nie dotyczy to pasażerów w wieku poniżej 12 lat.
6. Pasażerowie podróżujący na Azory muszą wypełnić „Formularz zdrowia po przybyciu na Azory” oraz „Projekt oświadczenia dla podróży między wyspami” po przylocie; lub przed wyjazdem przesłać „Kwestionariusz oceny ryzyka i wczesnego wykrywania” dostępny na mysafeazores.com
7. Pasażerowie podróżujący na Maderę bez zaświadczenia lekarskiego z negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa (COVID-19), wykonanego najpóźniej 72 godziny przed wylotem, poddawani są testowi PCR na koronawirusa (COVID-19) po przylocie i poddawani kwarantannie do czasu uzyskania wyników testu lub przez 14 dni.
- Nie dotyczy to pasażerów w wieku poniżej 12 lat.
8. Pasażerowie podróżujący na Maderę muszą przed wyjazdem wypełnić badanie epidemiologiczne na stronie madeirasafe.com. Spowoduje to wygenerowanie kodu QR, który należy przedstawić po przyjeździe.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00