Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Indii - Złoty Trójkąt

Indie
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Ramowy program:
Dzień 1: Warszawa-Delhi
Przybycie na lotnisko na 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot bezpośredni do Delhi o godz. 22.40.

Dzień 2: Delhi
Przylot do Delhi o godz. 9.15 rano. Spotkanie z lokalnym przedstawicielem, transfer do hotelu (zakwaterowanie w hotelu od godz. 14). Czas na wypoczynek. Dla chętnych możliwość skorzystania z opcjonalnej wycieczki do Świątyni Akshardhama, co oznacza wieczną siedzibę Boga, miejsce cnoty i świętości. Ten hinduski kompleks świątynny jest największym w Indiach,
otwarty w 2005 roku, zbudowany z różowego piaskowca i białego marmuru. W środku będziemy mogli podziwiać piękne rzeźby posągów, których jest około 20 tys. Całość otoczona przepięknym ogrodem. Duchową przesłanką Świątyni jest nauka, że każda dusza jest potencjalnie boska, a każda modlitwa jest wezwaniem do poprawy siebie i zbliżenia się do Boga. Wizyta w Akshardham jest duchowo wzbogacającym doświadczeniem. Koszt wycieczki to 35 USD/osoba (płatne na miejscu do przewodnika, Uwaga! Świątynia zamknięta jest w każdy poniedziałek). Kolacja, nocleg.

Dzień 3: Delhi- Agra
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Delhi, stolicy Indii która fascynuje połączeniem tradycji i nowoczesności. Ta ciągle rozrastająca się metropolia łączy stare i nowe tradycje, dzieli się na 2 części Stare Delhi (dawny Szahdżahanabad) i Nowe Delhi (dawna stolica brytyjska). Zwiedzanie Starego Delhi zawiera atrakcje takie jak majestatyczny Czerwony Fort - XVII- wieczna forteca, jest to również symbol uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii. Następnie spacer po tradycyjnym bazarze Chandni Chowk (uwaga! bazar zamknięty jest w każdą niedzielę). Opcjonalnie dla chętnych przejażdżka rikszą, dodatkowa opłata 6 USD/osoba . Następnie przejazd do Raj Ghat, to Pomnik Ojca Narodu – Mahatmy Gandhiego, odwiedzany tłumnie przez Hindusów. Prostokątna płyta z czarnego marmuru wskazuje miejsce, w którym poddano kremacji zwłoki Mahatmy 31 stycznia 1948r. Następnym punktem programu będzie Meczet Kutub Minar. Wypowiedziane przy nim marzenia ponoć się spełniają. Na koniec odwiedzimy Grobowiec Humajuna, ten kompleks świątynny jest ostatnim miejscem spoczynku Humajuna, władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów. Grobowiec Został on wzniesiony w stylu architektury Mogołów, który łączy sztukę indyjską ze sztuką perską Kolacja i nocleg.

Dzień 4: Delhi – Agra (około 4-5 godz. Jazdy)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd klimatyzowanym autokarem do Agry, byłej stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Popołudniu przyjazd na miejsce. Spacer po mieście. Agra to miasto, które zbudowane zostało na przecięciu ważnych szlaków handlowych. Jeden z nich prowadzi od południa Indii do Kaszmiru i przedgórza Himalajów. Drugi z Delhi wzdłuż Jamuny, rzeki, nad którą leży Agra, oraz Gangesu do Benares i Bengalu. Dzisiejsza Agra jest znaczącym ośrodkiem przemysłu, ale żywa jest również tradycja rzemieślnicza, więc jest idealnym miejscem na zakup wyjątkowych pamiątek. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Agra- Fatehpur Sikri- Suroth Mahal
Wczesna pobudka oraz poranna wizyta w Tadż Mahal, mauzoleum to stanowi podsumowanie mogolskiego stylu architektonicznego. Proporcje budowli zadziwiają prostotą. Jest to jedna z najsłynniejszych budowli świata, wzniesiona w latach 1631-1648 na zlecenie Szahdżahana, jest grobowcem jego ukochanej żony, Mumtaz Mahal. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sutroth Mahal. Po drodze zatrzymamy się w mieście Fathehpur Sikri zbudowanym w XVI wieku, będącym stolicą imperium mongolskiego. Utraciło jednak sławę i znaczenie z powodu niedostatku wody pitnej. Po znacznym wyludnieniu nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Uważane za jedno z najlepiej zachowanych miast-widmo w Indiach. Popołudniu przyjazd do Suroth Mahal. Gdzie czeka nas przejażdżka wozem zaprzęgniętym w wielbłąda lub spacer do 700 letniej wioski (przejazd na wielbłądzie tylko w jedną stronę). Można tu odwiedzić lokalne sklepy z rękodziełem, jak tradycyjne bransoletki, bambusowe przedmioty, tradycyjne słodycze, czy przyprawy. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Suroth Mahal- Dżajpur (około 4 godz. Jazdy)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Dżajpuru. Miasto wybudowane zostało przez maharadżę Dźaja Singha II, natomiast przemalowane na różowo zostało z okazji wizyty księcia Walii, znanego później jako Edward VII, przez maharadżę Mana Singha II. Kolor różowy, który wszechobecny jest w architekturze i kulturze, Dżajpuru, symbolizuje gościnność, która charakteryzuje kulturę Radżputu. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 7: Dżajpur
Śniadanie. Zwiedzanie Fortu Amber. Jest to kompleks budowli obronnych i pałacowych otoczonych olbrzymim murem. Opcjonalnie dla chętnych przejażdżka na słoniu (2 osoby na 1 słoniu), dodatkowa opłata 18 USD/ osoba. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Przystanek przy Pałacu Wiatrów – perła architektoniczna posiadająca niespotykaną i bogato rzeźbioną fasadę wykonaną z kilkukolorowych piaskowców. Następnie odwiedzimy Pałac Miejski, jako przykład połączenia architektury radź puckiej i mogolskiej. Wchodzi on w skład kompleksu dziedzińców, ogrodów oraz innych budynków, w których znajduje się m.in. muzeum. Wewnątrz znajduję się również obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, z wieloma urządzeniami do obserwacji ciał niebieskich. Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8: Dżajpur- Delhi (około 5 godz. Jazdy)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9: Delhi
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo- bagażowa. Wylot z Delhi o godz. 11.15. Przelot bezpośredni, lądowanie w Warszawie o godz. 15.45. Zakończenie wycieczki.

cena zawiera

przelot bezpośredni realizowany PLL LOT, wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym 8 kg/os. i bagażem głównym 23 kg/os., zakwaterowanie w hotelach 3* klasy ekonomicznej, codzienne śniadania i kolacje, codzienna Eucharystia, opieka duchowa Księdza, realizacja programu zwiedzania zgodnie z programem, transfery realizowane klimatyzowanym autokarem, opieka anglojęzycznego lokalnego przewodnika, opieka polskiego przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 150 000 EURO, NNW – 400 EUR, BAGAŻ – 400 EURO

cena nie zawiera

obowiązkowego kosztu biletów wstępu płatnych, napiwków dla przewodnika i kierowcy, częściowe koszty realizacji programu, płatne na miejscu w kwocie 170 USD/osoba, opłaty za kamerowanie w kwocie ok. 20 USD/ osoba, kosztu wizy i kosztu pośrednictwa wizowego 410 zł/ osoba, wszystkich punktów, które nie są w zapisie cena zawiera, wydatków własnych, obowiązkowej składki na TFG w wysokości 13 zł/os.

uwagi

1. Minimalna ilość uczestników to 30 osób
2. Przy wyjazdach do Indii polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w załatwianiu wiz. Zdjęcie musi być paszportowe z jasnym tłem i bez ramek, w formie JPG - w rozmiarze min. 10 KB/max 1 MB, wysokość i szerokość zdjęcia musi być równa (musi być w formie kwadratu). UWAGA! minimalne rozmiary zdjęcia to 350 pixeli na 350 pixeli Uwagi do paszportu: skan musi być strony ze zdjęciem (tylko strona ze zdjęciem) w formie PDF w rozmiarze 10 KB - 300 KB. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od momenty przylotu do Indii i musi mieć 2 wolne strony (obok siebie) na pieczątki. Przyznana wiza jest ważna od momentu przekroczenia granicy Indii przez 30 dni. Wydruk e-Tourist: e-
visa musi być wydrukowana, uczestnik musi mieć dokument przy sobie podczas całej podróży.
3. Brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
4. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
5. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/Trade & Travel Company Sp. z o.o.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

GWARANCJA NIEZMIENNOSCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Indie

COVID-2019:
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Wjazd cudzoziemców do Indii jest ograniczony (dopuszczalny dla określonych kategorii osób, np. biznesmentów). Nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione. Aktualne regulacje znaleźć można na stronie boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1.

Przy wjeździe do Indii konieczna jest wiza. Nie można jej otrzymać na lądowych przejściach granicznych. Czas oczekiwania to ponad 10 dni roboczych/ok. 2 tygodni. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Przyznana wiza jest ważna od dnia wydania, a nie od momentu przekroczenia granicy Indii. W przypadku wizy tranzytowej wymagane jest okazanie biletu na dalszą podróż lub powrotnego do kraju. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie.

Uwaga! Polska znajduje się na liście krajów, które mają e-wizę do Indii. E- Tourist Visa honorowana jest w 16 wyznaczonych lotniskach: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum & Varanasi. Wiza przyznawana jest dla osób, które chcą lecieć w celach turystycznych, w celu odwiedzin rodziny lub przyjaciół, gdy jest to krótka wizyta w celach zdrowotnych lub biznesowych.

Wymagane dokumenty do wizy turystycznej do Indii:
• 1 wypełniony wniosek wizowy (do pobrania ze strony wizowanie.com)
• 1 zdjęcie paszportowe (na wprost)
• rezerwacja lotnicza
• plan podróży / rezerwacja hotelu
• paszport ważny min. 1 rok od daty złożenia wniosku z dwiema pustymi stronami na wizę

Cena wizy turystycznej:
• 537,50 PLN/os. – wiza turystyczna jednokrotna i wielokrotna ważna 1 rok

Koszt pośrednictwa:
• 110 PLN/os. – pośrednictwo wizowe
• 20 PLN - przesyłka kurierska

Czas oczekiwania:
• 5 - 10 dni roboczych / ok. 2 tygodni – procedura może trwać nawet dłużej

Uwagi:
3. Przyznana wiza jest ważna od dnia wydania, a nie od momentu przekroczenia granicy Indii.
4. Proszę sprawdzić czy w paszporcie znajduje się minimum 2 wolne strony (obok siebie) na wklejenie wizy.
5. Osoby, które pracują w instytucjach takich jak żołnierze, policjant, straż miejska i zostanie to wypełnione na wniosku muszą dołączyć dodatkowe pismo.

Wymagane dokumenty do e-Tourist Visa do Indii:
• 1 wypełniony wniosek wizowy
• 1 zdjęcie paszportowe (na wprost) w formie JPG (patrz - Uwagi)
• skan z pierwszej strony paszportu, który jest ważny min. pół roku od daty przylotu do Indii (patrz - Uwagi)

Łączny koszt pośrednictwa i wizy e-Tourist:
• 410 PLN/os.– pośrednictwo wizowe

Czas oczekiwania:
• ok. 5 dni roboczych

Uwagi:
1. Zdjęcie musi być paszportowe z jasnym tłem i bez ramek, w formie JPG - w rozmiarze min. 10 KB/max 1 MB, wysokość i szerokość zdjęcia musi być równa (musi być w formie kwadratu). UWAGA! minimalne rozmiary zdjęcia to 350 pixeli na 350 pixeli
2. Uwagi do paszportu: skan musi być strony ze zdjęciem (tylko strona ze zdjęciem) w formie PDF w rozmiarze 10 KB - 300 KB.
3. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od momenty przylotu do Indii i musi mieć 2 wolne strony (obok siebie) na pieczątki.
4. Przyznana wiza jest ważna od momentu przekroczenia granicy Indii przez 30 dni. Wydruk e-Tourist
Visa musi być wydrukowana, aplikant zaś musi mieć dokument przy sobie podczas całej podróży.

Wymagane dokumenty prześlij na adres:
ul. Koszykowa 53
00-659 Warszawa
+48 22 622 82 96
+48 22 622 51 95
e-mail: wizowanie@konsorcjum.com.pl

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00