Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Narodowa pielgrzymka do Ojca Pio 11.10-18.10.2018

Włochy
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Dzień 1: 11.10.2018 r. Wylot z Polski, zwiedzanie Neapolu
Wylot z Warszawy lub Gdańska do Neapolu, gdzie nawiedzimy Kościół Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa oraz grób O. Dolindo. Nawiedzimy również Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, gdzie znajduje się słynny obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po zwiedzaniu miasta transfer do hotelu w San Giovanni Rotondo obiadokolacja i nocleg. (Przy przylocie z Gdańska zwiedzanie Neapolu nastąpi ostatniego dnia wyjazdu, a po przylocie grupa zostanie od razu przetransportowana do hotelu na nocleg.)

Dzień 2: 12.10.2018 r. Uczestnictwo w uroczystości z okazji Jubileuszu św. Ojca Pio
Śniadanie. Następnie o 8.30 Msza Święta w Bazylice Grobu św. Ojca Pio, później uczestnictwo w konferencji poświęconej „Przesłaniom św. Ojca Pio”. Wspólna Droga Krzyżowa Pielgrzymów z Polski. O godzinie 20:00 Różaniec w Bazylice Grobu św. Ojca Pio i Adoracja Krzyża w Kościele Matki Bożej Łaskawej. Dotarcie do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: 13.10.2018 r. Uczestnictwo w uroczystości z okazji Jubileuszu św. Ojca Pio
Po śniadaniu uczestnictwo w porannej Mszy Świętej w Bazylice Grobu św. Ojca Pio. Następnie zwiedzanie miasta. Przejazd do Monte Sant Angelo na zwiedzanie, a wieczorem powrót do San Giovanni Rotondo by o godzinie 21 uczestniczyć w Nabożeństwie Światła wraz z procesją. Dotarcie do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 14.10.2018 r. Zwiedzanie Lanciano i Manopello
Śniadanie. Przejazd do Lanciano miejsca, w którym według Kościoła Katolickiego miał miejsce cud eucharystyczny. To właśnie tutaj znajdują się relikwie ciała i krwi Chrystusa. Następnie udamy się w kierunku Manoppello, gdzie nawiedzimy miejską świątynię, w której znajduje się jedna z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa, czyli Całun z Manopello. Następnie przejazd w okolice Tivoli na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: 15.10.2018 r. Tivoli i Castel Gandolfo
Śniadanie i przejazd do Tivoli miasta słynącego z przepięknych willi dawnych możnych. Do jednych z najpiękniejszych i należy Willa Hadriana wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Castel Gandolfo gdzie znajduje się letnia rezydencja Papieża. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 16.10.2018 r. Rzym
Śniadanie i przejazd do Rzymu na zwiedzanie, podczas którego m. in. nawiedzimy bazyliki papieskie. Nazywane też większymi lub patriarchalnymi to bazyliki, nad którymi bezpośrednie zwierzchnictwo sprawuje Ojciec Święty. Wewnątrz każdej z nich znajduje się tron i ołtarz zarezerwowany specjalnie dla Papieża lub upoważnionego prałata. Msza Święta, a następnie spacer po Rzymie Antycznym – Plac Wenecki, Kolumna Trajana, Kapitol, Forum Romanum oraz najsłynniejszy symbol starożytnego Rzymu - Koloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: 17.10.2018 r. Watykan – Powinna być Audiencja Generalna
Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Watykanu podczas, którego m. in. nawiedzimy Bazylikę i plac św. Piotra. Uczestnictwo w Audiencji Generalnej. Następnie zwiedzanie Rzymu. Zobaczymy miedzy innymi zabytki Rzymu barokowego, takie jak Plac Navona, Fontannę Di Trevi, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych. Na koniec będziemy mieli okazję podziwiać Panteon – świątynię wszystkich bogów. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg

Dzień 8: 18.10.2018 r.: Powrót lub zwiedzanie Neapol
Śniadanie, a następnie transfer na lotnisko w Neapolu, odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Polski. Zakończenie świadczeń. (Przy przylocie z Gdańska dzień ze zwiedzaniem Neapolu, a następnie odprawa biletowo-bagażowa i wylot).

cena zawiera

przelot na trasie Warszawa-Neapol-Warszawa (w cenie bagaż podręczny), transfer klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie w postaci 7 śniadań wzmocnionych o ser lub szynkę i 7 obiadokolacji pierwsze danie np. risotto, zupa, makaron i drugie danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda, opiekę polskiego pilota-tłumacza, obsługę lokalnych przewodników, system Audio Guide, pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie EUROPA MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu)KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR.

cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat klimatycznych, biletów komunikacji miejskiej po Rzymie, częściowych kosztów realizacji programu – 100 euro za osobę, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł za osobę, wydatków własnych, możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego w wysokości 150 zł

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 400 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2% kosztu imprezy.
4. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Włochy

Obywatele polscy mogą skorzystać z prawa do swobodnego przemieszczania się w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Republiki Włoskiej jest paszport lub dowód osobisty. Prawo swobodnego przemieszczania się i pobytu otrzymuje też członek rodziny obywatela UE, niezależnie od jego przynależności państwowej. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00