Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Pielgrzymka do Meksyku - Obchody Guadelupańskie

Meksyk
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Obchody Guadalupańskie
– rocznica objawień Matki Bożej z 1531 r.

Program ramowy, kolejność może ulec zmianie:

DZIEŃ 1: WYLOT 5/12
Spotkanie na lotnisku na 2,5h przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu (ok. 40 min.), zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN 6/12
Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3: MIASTO MEKSYK CITY TOUR - MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII 7/12
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku, Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi Indian meksykańskich. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4: MEXICO CITY – CUERNAVACA - ACAPULCO 8/12
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd w kierunku zachodniego wybrzeża nad Pacyfikiem. Po drodze odwiedzimy Cuernavaca – miasto wiecznej wiosny. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis). Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: ACAPULCO 9/12
Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, zakupy lokalnego rzemiosła na targu. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO - LA QUEBRADA SHOW 10/12
Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie i muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7: ACAPULCO - TAXCO – HACJENDA VISTA HERMOSA 11/12
Śniadanie. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Msza Święta. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu.
Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie w Mieście Meksyk, nocleg.

DZIEŃ 8: UROCZYSTOŚCI W BAZYLICE MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE - REJS W XOCHIMILCO 12/12
Śniadanie.
Przejazd do Bazyliki – udział w uroczystościach rocznicy objawień Matki Bożej Guadalupe; Msza Święta koncelebrowana z Prymasem Meksyku.

Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiad na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones).

DZIEŃ 9: CHOLULA – TONATZINTLA - PUEBLA 13/12
Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera.
Obiad w lokalnej restauracji. Msza Święta. Powrót do hotelu w Mieście Meksyk, nocleg.

DZIEŃ 10: MIASTO MEKSYK – KOŚCIÓŁ 5. OBJAWIENIA 14/12
Śniadanie.
Przejazd do kościoła 5. Objawienia – miejsce gdzie Panienka uzdrowiła Bernardyna – Msza Święta.
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

DZIEŃ 11: PRZYLOT 15/12
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, planowany wylot 06:30 rano), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu HB oraz w Acapulco all inclusive, opiekę polskiego przewodnika, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie KL 150 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.).

cena nie zawiera

napojów do posiłków, obligatoryjnych kosztów realizacji programu 140 USD/os., obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych na miejscu w Meksyku u przewodnika.

uwagi

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os. lub zniżki dla trzeciej osoby w pokoju 3-os. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.
2. Ofertę skalkulowano na grupę min. 30 osób.
3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.
4. Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności. Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Meksyk

Polscy turyści nie mają obowiązku posiadania wizy przy wjeździe do Meksyku. Na wycieczkę do Meksyku należy zabrać nakrycie głowy chroniące przed słońcem oraz krem ochronny. Trzeba pamiętać też o zabraniu niezbędnych lekarstw. Warto zabrać latarkę, podręczny słownik języka hiszpańskiego oraz kłódkę do zabezpieczenia plecaka.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00