Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Narodowa pielgrzymka do Ojca Pio

Włochy
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Dzień 1: Wyjazd 07.10.2018 r.
Wyjazd z Polski w stronę Włoch w godzinach popołudniowych, zbiórka grup z: Poznania, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Katowic.

Dzień 2: 08.10.2018 r.
Podczas podróży przyjazd do Asyżu na zwiedzanie miasta św. Franciszka i św. Klary. Msza Święta, a następnie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka uważaną za jedną z najpiękniejszych świątyń chrześcijańskich na całym świecie. Bazylika składa się z dwóch części: dolnej z grobem Świętego oraz górnej słynącej z przepięknych fresków Giotta. Następnie przejazd do Asyżu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: 09.10.2018 r.: Zwiedzanie Rzymu
Śniadanie i przejazd do Rzymu na zwiedzanie, podczas którego m.in. nawiedzimy bazyliki papieskie, czyli Bazylikę św. Pawła za Murami, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Bazylikę Santa Maria Maggiore. Bazyliki papieskie w Rzymie, nazywane też większymi lub patriarchalnymi to bazyliki, nad którymi bezpośrednie zwierzchnictwo sprawuje Ojciec Święty. Wewnątrz każdej z nich znajduje się tron i ołtarz zarezerwowany specjalnie dla Papieża lub upoważnionego prałata. Msza Święta, a następnie spacer po Rzymie Antycznym – Plac Wenecki, Kolumna Trajana, Kapitol, Forum Romanum oraz najsłynniejszy symbol starożytnego Rzymu - Koloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: 10.10.2018 r.: Zwiedzanie Watykanu i Monte Cassino
Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Watykanu podczas, którego m. in. nawiedzimy Bazylikę i plac św. Piotra. Uczestnictwo w Audiencji Generalnej. Następnie zwiedzanie Rzymu. Zobaczymy miedzy innymi zabytki Rzymu barokowego, takie jak Plac Navona, Plac Hiszpański z przepięknymi barokowymi schodami oraz Fontannę Di Trevi, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych. Na koniec będziemy mieli okazję podziwiać Panteon – świątynię wszystkich bogów. Następnie przejazd w stronę Monte Cassino na zwiedzanie. Następnie przejazd w okolice Neapolu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: 11.10.2018 r.: Zwiedzanie Neapolu, Pompejów i Pietrelciny
Śniadanie i przejazd do Nepolu, gdzie nawiedzimy Kościół Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa i grób O. Dolindo. Następnie udamy się w kierunku Pompejów na zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych symboli czasów antycznych. Nawiedzimy również Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, gdzie znajduje się słynny obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Następnie udamy się do Pietrelciny małego miasteczka, w którym urodził się św. Ojciec Pio, podczas zwiedzania nawiedzimy m. in. Kościół Matki Boskiej Anielskiej, w którym św. Ojciec Pio rozpoczynał swoją drogę jako duchowny. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 12.10.2018 r.: Uczestnictwo w uroczystości z okazji Jubileuszu św. Ojca Pio
Śniadanie. O 8.30 Msza Święta w Bazylice Grobu św. Ojca Pio, później uczestnictwo w konferencji poświęconej „Przesłaniom św. Ojca Pio”. Wspólna Droga Krzyżowa Pielgrzymów z Polski. O godzinie 2 Różaniec w Bazylice Grobu św. Ojca Pio i Adoracja Krzyża w Kościele Matki Bożej Łaskawej. Dotarcie do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: 13.10.2018 r.: Uczestnictwo w uroczystości z okazji Jubileuszu św. Ojca Pio
Po śniadaniu uczestnictwo w porannej Mszy Świętej w Bazylice Grobu św. Ojca Pio. Następnie zwiedzanie miasta, a wieczorem o godzinie 21:00 uczestnictwo w Nabożeństwie Światła wraz z procesją. Dotarcie do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: 14.10.2018 r.: Zwiedzanie Lanciano i Manoppello
Śniadanie. Przejazd do Lanciano miejsca, w którym według Kościoła Katolickiego miał miejsce cud eucharystyczny. To właśnie tutaj znajdują się relikwie Ciała i Krwi Chrystusa. Następnie udamy się w kierunku Manoppello, gdzie nawiedzimy miejską świątynię, w której znajduje się jedna z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa, czyli Całun z Manoppello. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rimini.

Dzień 9: 15.10.2018 r.: Zwiedzanie Wenecji
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do przepięknej Wenecji miasta na wodzie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym na Plac św. Marka. Nawiedzimy Bazylikę św. Marka, zobaczymy wieżę Campanille, Pałac Dożów, Most Westchnień, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto i nie tylko. Spacer wzdłuż urokliwych kanałów i mostków Wenecji. Msza święta. Następnie powrót łodzią do autokaru i przejazd nocny do Polski.

Dzień 10: 16.10.2018 r.: Powrót
Powrót do Polski w godzinach porannych – zakończenie świadczeń.

cena zawiera

Transfer klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie w postaci 7 śniadań wzmocnionych o ser lub szynkę i 7 obiadokolacji pierwsze danie np. risotto, zupa, makaron i drugie danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda, opiekę polskiego pilota-tłumacza, obsługę lokalnych przewodników, system Audio Guide, pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie EUROPA MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu)KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR.

cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat klimatycznych, promu do Wenecji i biletów komunikacji miejskiej po Rzymie, częściowych kosztów realizacji programu - 120 euro za osobę, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł za osobę, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 400 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2% kosztu imprezy.
4. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Włochy

COVID-2019:
• do 9.12 brak obostrzeń, obowiązek przedstawienia autodeklaracji
• 10.12-20.12 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
• 21.12-06.01 obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
• 07.01- 15.01 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy również przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie.

1. Ograniczenia transportowe dla regionu Sycylii:
Osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane zarejestrować pobyt za pośrednictwem aplikacji „Bezpieczna Sycylia” (Sicilia Sicura) lub też poprzez przygotowaną w tym celu stronę internetową.
Od 30 września do 30 października br. osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Sycylii. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu. Należy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wykonanie testu na lotnisku lub w porcie.

Szczegółowe informacje:
www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja-epidemiologiczna-w-polnocnych-wloszech-w-zwiazku-z-koronawirusem-covid-19

2. Ograniczenia transportowe dla regionu Sardynii:
Aktualnie dla obywateli polskich nie ma wymogu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19 nie ma obowiązku kwarantanny.
SARDYNIA: Informujemy, że każdy podróżny udający się na Sardynię ma obowiązek wypełnić formularz PLF, znajdujący się na stronie: https://sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init
Po wypełnieniu formularza i weryfikacji danych podróżni otrzymają kod QR, który obowiązkowo należy okazać zarówno na lotnisku wylotowych jak i docelowym w formie wydrukowanej lub elektronicznej (w telefonie). W przeciwnym wypadku, turyści poddani zostaną obowiązkowemu testowi na Covid19 na własny koszt.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00