Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Peru

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - wylot z Gdańska 10-17.06.2018

Izrael
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Ramowy program pielgrzymki:

Dzień 1 10.06, niedziela: GDAŃSK – TEL AWIW – CEZAREA – HAIFA – TYBERIADA
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku na dwie godziny przed wylotem (godz. 03.00). Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu (godz. 05.10). Przylot na lotnisko Ben Guriona (10.25). Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei Nadmorskiej. Przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy kościół Stella Maris, zbudowany nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem. Sprzed kościoła rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na wybrzeże. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 2, 11.06, poniedziałek: TYBERIADA - TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb. Nawiedzenie kościóła Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Następnie przejazd do Kafarnaum, miasta Jezusa. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z III/IV w. po Chr. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Dla chętnych lunch – ryba św. Piotra (płatne dodatkowo). Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

Dzień 3, 12.06, wtorek: KANA GALILEJSKA – NAZARET - GÓRA TABOR
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu. Przejazd do Nazaretu. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na Matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4, 13.06, środa: POLE PASTERZY - BETLEJEM – EIN KAREM
Śniadanie w hotelu, przejazd na Pole Pasterzy, gdzie aniołowie zwiastowali pasterzom narodzenie Zbawiciela, następnie nawiedzenie Bazyliki Bożego Narodzenia, z Grotą Narodzenie Jezusa Chrystusa oraz Groty Mlecznej. Przejazd i nawiedzenie kościoła narodzin Jana Chrzciciela oraz kościoła nawiedzenia przez Maryję św. Elżbiety w Ein Karem. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 5, 14.06, czwartek: BETANIA - JERYCHO – KASR EL-YAHID – MORZE MARTWE
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Betanii, gdzie mieszkali przyjaciele Pana Jezusa – Maria, Marta i Łazarz, którego Jezus wskrzesił. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele. Przejazd do Jerycha, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd do Kasr el-Yahid – miejsca chrztu Jezusa i odnowienie sakramentu chrztu św. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 6, 15.06, piątek: JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI – IN GALICANTUM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd na Górę Oliwną. Nawiedzenie kościoła w Betfage – miejsca, gdzie rozpoczyna się droga Jezusa w Niedzielę Palmową. Nawiedzenie miejsca Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościoła Pater Noster – gdzie Jezus nauczył modlitwy Ojcze nasz, kościoła Dominus Flewit – gdzie Jezus zapłakał nad Jerozolimą, kościoła Wszystkich Narodów z Ogrodem Oliwnym – gdzie Jezus modlił się przed pojmaniem i męką swoją. Następnie nawiedzenie Groty Zdrady oraz Grobu Matki Bożej. Przejazd na Syjon Chrześcijański i nawiedzenie Wieczernika, Grobu Króla Dawida oraz kościoła Zaśnięcia Matki Bożej oraz kościoła In Galicantum, gdzie św. Piotr zaparł się Pana Jezusa oraz Jezus był przetrzymywany w ciemnicy u Kajfasza. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 7, 16.06, sobota: JEROZOLIMA – KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY – LITHOSTROTOS – BAZYLIKA BOŻEGO GROBU
Śniadanie w hotelu. Wejście przez bramę Lwów na obszar Starego Miasta. „Via Dolorosa” – Droga Krzyżowa, którą przejdziemy do Bazyliki Bożego Grobu. Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Najważniejsze miejsca w niej to miejsce gdzie ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwana Golgotą, po łacinie Kalwaria) oraz Boży Grób – miejsce złożenia Ciała Jezusa po Jego śmierci oraz miejsce Jego Zmartwychwstania. Przejście przed Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, to najważniejsze miejsca dla wszystkich Żydów. Nawiedzenie kościoła św. Anny, najpiękniejszego kościoła z czasów krzyżowców, gdzie mieści się grota Narodzenia Matki Bożej, a obok kościoła sadzawka Betesda. Następnie nawiedzenie Lithostrotos – kościoła Ecce Homo, miejsca skazania Jezusa na śmierć. Następnie przejazd na lotnisko, odprawa paszportowo – bagażowa i odlot do Polski (21.15).

Dzień 8, 17.06, niedziela: GDAŃSK
Przylot do Gdańska (00.35 + 1). Przejazd do parafii i zakończenie pielgrzymki.

cena zawiera

Bilet lotniczy Gdańsk – Tel Awiw – Gdańsk, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 8 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie (6 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem Pielgrzymki, 2 posiłki dziennie, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania oraz opiekę duchową Księdza, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu, system tour guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem.

cena nie zawiera

Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowcy i przewodnika, kosztów realizacji programu (razem 130 USD/os. płatne gotówką na miejscu), składki na TFG 13 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie).

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Codziennym punktem każdego dnia jest Msza Święta.
2. Zakwaterowanie w Tyberiadzie oraz w Betlejem w hotelach klasy turystycznej.
3. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
4. Możliwość zakwaterowania w Jerozolimie zamiast Betlejem - dopłata 500 zł.
5. Zniżka dla dziecka 2-12 lat, zakwaterowanego z 2 osobami dorosłymi – 150 zł.
6. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 600 zł.
7. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
8. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Dane podane do umowy muszą być takie jak w paszporcie.
9. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 48 osób.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Izrael

Obywatele Unii Europejskiej mogą swobodnie wjeżdżać do Izraela, bez konieczności posiadania wiz. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy. O wjeździe do Izraela decydują służby graniczne.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00