Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Pielgrzymka do Japonii

Japonia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WARSZAWA - TOKIO
Spotkanie na lotnisku z pilotem w Warszawie na minimum 2 godziny przed odlotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot z Warszawy, międzylądowanie w Dubaju.

DZIEŃ 2: TOKIO
Wylot do Tokio. Po przylocie i odprawie bagażowej spotkanie z anglojęzycznym przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: TOKIO
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po mieście, na trasie Świą-
tynia Sensoji - najstarsza i najsłynniejsza japońska świątynia, ulica handlowa Nakamise - najstarszy pasaż handlowy w Japonii, Muzeum Edo Tokyo i Ginza, która jest jedną z najdroższych dzielnic Tokio. Znajduje się tam wiele markowych domów towarowych (np. Mitsukoshi, Matsuya), butików, restauracji i kawiarni, a także teatr kabuki. Odwiedzimy również Ogród Shinjuku Gyoen. To jeden z najpiękniejszych i najokazalszych wielkich parków Tokio, położony u zbiegu dwóch dzielnic - Shinjuku i Shibuya. W XIX w. w okresie Edo, na tym terenie mieściła się rezydencja rodziny Naito. W 1906 r. powstał tu ogród cesarski, zniszczony pod koniec II wojny światowej. Ma on powierzchnię ponad 58 ha. Łączy trzy style - ogrodu japońskiego, francuskiego i angielskiego. Posiada ponad 20 000 drzew, w tym ok. 1500 drzew wiśni i wiele gatunków nie występujących w Japonii, takich jak cedry himalajskie, tulipanowce, cyprysy, platany i inne. Na terenie ogrodu znajduje się palmiarnia z ponad 1700 gatunkami roślin tropikalnych i subtropikalnych. Ostatnim punktem będzie Tokyo Metropolitan Government Building Observatory, z którego dachu można obejrzeć wspaniałą panoramę Tokio. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: KAMAKURA - ENOSHIMA
Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie Kamakury i Enoshimy. Na trasie - Świątynia Houkokuji, Kotokuin i Enoshima. Kamakura zapisała się na kartach japońskiej historii jako siedziba pierwszego szogunatu. Do dziś znana jest z przepięknych świątyń zen, do których, nie ważne czy słońce czy deszcz, przyjeżdżają tłumy turystów, wiernych, jak również ludzi, którzy szukają cichego zakątka na przemyślenia jakichś życiowych spraw. Podobny charakter ma wyspa Enoshima, z której można podziwiać wspaniały widok na Mt Fuji. Powrót do hotelu i czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 5: TOKIO - HAKONE
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Całodniowe zwiedzanie; Muzeum na świeżym powietrzu w Hakone, rejs po jeziorze Ashi, przejazd kolejką linową Komagatake. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Kolacja. Wizyta w gorących źródłach (Onsen). Nocleg.
*prosimy o spakowanie bagażu do transportu następnego
poranka

DZIEŃ 6: KIOTO
Śniadanie. Transfer bagaży do hotelu w Kyoto. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na stację kolejową Odowara. Przejazd szybkim pociągiem dużej prędkości do Kyoto (zwany „pociskiem”). Półdniowe zwiedzanie Kioto z przewodnikiem zamku Nijo zbudowanego w 1603 jako rezydencja Tokugawa Ieyasu. Dwór Mian spłonął w 1788, także tylko Drugi dwór jest oryginalny. Zamek ten obejmuje Bramę Chińską i budynki Drugiego Dworu (Second Court) z okresu Momoyama (XVI w). Drugi Dwór jest zaprojektowany jako Skarb Narodowy z uwagi na swoją wspaniałą architekturę i wewnętrzne dekoracje. Zobaczymy też Świątynię Fushimi Inari. Powrót do hotelu i czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Po kolacji czas wolny. Nocleg w Kioto.

DZIEŃ 7: KIOTO
Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie Kioto - Świątynie Heianjingu, Sanjusangendo, Kiyomizudera. Odwiedzimy również Świątynię Zen Kinkakuji zwaną Świątynią w Ogrodzie Jeleni lub Świątynią Złotego Pawilonu (Kinkakuji). To zbudowana w 1955 r. kopia XV-wiecznej budowli. Każde z trzech pię- ter wzniesiono w innym stylu architektonicznym – pierwsze przypomina pałac, drugie – samurajską rezydencję, a trzecie – klasyczną strukturę sanktuariów zen. Powrót do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji. Po kolacji czas wolny. Nocleg w Kioto.

DZIEŃ 8: HIROSZIMA
Śniadanie w hotelu. Transfer na stację szybkiej kolei, przejazd pociągiem dużej prędkości do Hiroszimy. To pierwsze miasto, które przeżyło bombardowanie atomowe. Traktowane jest jako symbol wiecznego pokoju. Półdniowa wycieczka - Muzeum Pokoju i Parku-Pomnika Pokoju oraz Świątynia Itsukushima. Powrót pociągiem do Kioto, kolacja w lokalnej restauracji. Po kolacji czas wolny. Nocleg w Kioto.

DZIEŃ 9: NARA I OSAKA- WARSZAWA
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Nara i Osaki - Świątynia Todaiji. Następnie wizyta w Parku Nara (Park Jeleni) – to świat natury i skarbów miasta figurujących na liście UNESCO. Park od wschodu otoczony zboczami góry Wakakusa istnieje od 1880 r. Spacerując parkowymi alejkami lawirującymi między zadbaną zielenią a pagodami, pawilonami i świątyniami, trudno nie zgodzić się z japońskimi architektami, których zdaniem tradycyjne budownictwo Kraju Trzydniowego Księżyca nie dominuje nad przyrodą, lecz stapia się z nią w perfekcyjną całość. Stałymi domownikami Parku Nara są daniele, które nie odstępują gości na krok. Zwierzęta uważane za boskich wysłanników (obecnie jest ich ok. 1,2 tys.). Odwiedzimy również Świątynię Kasuga Taisha. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer prywatnym autokarem na lotnisko. Wylot z Osaki.

DZIEŃ 10: WARSZAWA
Przylot do Dubaju. Wylot do Warszawy. Przylot do kraju.
Zakończenie Pielgrzymki.

cena zawiera

Przeloty na trasie Warszawa-Tokio i Osaka-Warszawa, 7 noclegów w hotelach 3* i 4* (lokalny standard), codzienne śniadania i kolacje, wszystkie wymagane transfery wg. programu, przejazdy pociągiem typu Shinkanses, opłaty wstępów do wszystkich atrakcji wymienionych w programie, wjazd kolejką linową Komagatake, rejs po jeziorze Ashi, angielskojęzycznego przewodnika na miejscu, opiekę polskojęzycznego pilota w trakcie trwania całego wyjazdu, opiekę duchową Księdza.

cena nie zawiera

Napiwków dla przewodników i kierowców w kwocie 50 euro/osoba (płatne do pilota pierwszego dnia), obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie), napojów do posiłków, wydatków własnych.

uwagi

1. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Japonia

Obowiązek wizowy dla obywateli Polski został zniesiony w przypadkach pobytu w Japonii do 90 dni w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym. W ważnych sytuacjach losowych można przedłużyć pobyt w Japonii, pod warunkiem złożenia odpowiedniego wniosku w urzędzie imigracyjnym w Tokio na co najmniej 10 dni przed wygaśnięciem prawa pobytu. Jeżeli obywatel Polski udaje się do Japonii w innym celu, np. podjęcia pracy lub studiów, zobowiązany jest do uzyskania wizy w japońskim urzędzie konsularnym w kraju zamieszkania.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00