Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Armenia z Gruzją - U stóp biblijnej góry Ararat

Gruzja, Armenia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Pielgrzymka u stóp Kaukazu ARMENIA Z GRUZJĄ - 11 dni
TBILISI - MTSKHETA – ANANURI - KAZBEGI – DAVID GAREJA - HAGHPAT I SANAHIN – DILIJAN – SEVAN– NORADUZ - SELIM - NORAVANK- KHOR VIRAP – ERYWAŃ – ECHMIADZIN - GARNI – GUEGHARD - ASTHARAK - AMBERD

DZIEŃ 1: WARSZAWA- TBILISI
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku, wylot samolotu rejsowego do Tbilisi.

DZIEŃ 2: TBILISI
Przylot na międzynarodowe lotnisko w Tbilisi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na odświeżenie. Następnie zwiedzanie Tbilisi, które rozpoczniemy od starego miasta z XIII-wiecznym Kościołem Metekhi, który pierwotnie należał do reprezentacyjnego kompleksu królewskiego. Następnie udamy się do synagogi oraz Katedry Sioni z przełomu VI i VII wieku. Odwiedzimy także Bazylikę Anchiskhati (VI-VII wiek) oraz Klasztor Mamadaviti. Następnie udamy się do górującej nad miastem Twierdzy Narikali, jednej z najstarszych fortyfikacji miasta, z której rozpościera się przepiękny widok na Tbilisi. Zejdziemy w kierunku łaźni Sulphur, które bazują na obecnych na tym terminie gorących źródłach, od których pochodzi nazwa miasta. Na koniec udamy się na spacer wzdłuż Alei Rustaveli - najsłynniejszej ulicy miasta. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 3: TBILISI – MTSKHETA - UPLISTSIKHE – – TBILISI
Śniadanie w hotelu. Przejazd do prowincji Mtiuleti przez dawny gruziński front wojenny, który równocześnie jest jedną z najbardziej malowniczych tras w Gruzji. Zwiedzanie Klasztoru Jvari usytuowanego na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na starą stolicę Gruzji. Monastyr Jvari jest unikalnym przykładem wczesnej architektury chrześcijańskiej. Został on wzniesiony w miejscu, w którym stał jeden z pierwszych chrześcijańskich krzyży. Następnie udamy się do Katedry Svetitskhoveli - „Życiodajny filar”, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główny kościół Mtskhety jest kwintesencją dumy i zachwytu Gruzinów z powodu ich 1500-letniej historii chrześcijaństwa. Jest to gruzińskie Święte Miejsce, w którym przechowywane się fragmenty szat Chrystusa. W miejscu tym rosło ogromne drzewo cedrowe, uznawane za magiczne, które zostało głównym filarem w konstrukcji kościoła. W tej chwili obiekt ten jest uważany za jeden z najlepszych przykładów gruzińskiej renesansowej architektury kościelnej. Svetitskhoveli było miejscem koronacji i pochówku gruzińskich królów. Przejazd przez miasteczko Gori. Zwiedzanie Uplistsikhe („Twierdza Boga”), skalnego miasta z epoki hellenistycznej. Uplistsikhe usytuowane jest na lewym brzegu rzeki Mtkvari. Architektura miasta jest unikalną kombinacją różnych stylów oraz symboli. Można tu zobaczyć całe dzielnice wykute w skale: mieszkania, winiarnie, piekarnie, bazylikę i antyczny teatr. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: TBILISI –ANANURI - KAZBEGI– TBILISI
Śniadanie. Przejazd przez gruziński front wojenny. Zwiedzanie kompleksu architektonicznego Ananuri, dawnej rezydencji książąt Argveti. Kompleks ten składa się z kościołów i wież pochodzących z XVI – XVII wieku z pięknym widokiem na akwen Jinvali. Następnie przejazd do Kazbegi. Stąd udamy się na 2-godzinny spacer pięknymi dolinami do jednego z najsłynniejszych kościołów Gruzji - Gergeti Trinity (Świętej Trójcy), położonego na wysokości 2170 m. n.p.m.. Kompleks składa się z kościoła i dzwonnicy. Przy dobrej pogodzie będziemy mieli okazję podziwiać ośnieżony majestatyczny szczyt góry Kazbegi (5033 m. n.p.m.). Powrót do Tbilisi. Nocleg.

DZIEŃ 5: TBILISI – DAVID GAREJA – TBILISI
Po śniadaniu wczesny wyjazd do wschodniej części Gruzji, prowincji – Kakheti, słynącej z uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Zwiedzanie Klasztoru David Gareji (VI – XI wiek), wybudowanego na pustyni przez Świętego Ojca Syryjskiego – Davida. Jest to najświętsze miejsce w Gruzji. Mówi się, że trzykrotna wizyta w klasztorze David Gareji jest równoważna z jednym pobytem w Jerozolimie. W przeszłości rozwijała się tu słynna na całym świecie szkoła malowania fresków. Wiele z malowideł odkrytych na ścianach klasztoru pochodzi z IX wieku. Trekking do Klasztoru Udabno. Z miejsca tego rozpościera się piękny widok na Azerbejdżan. Przejazd do klasztoru żeńskiego Bodbe, który stanowi miejsce pochówku Św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo w Gruzji w IV wieku. Powrót do Tbilisi. Nocleg

DZIEŃ 6: TBILISI - HAGHPAT I SANAHIN – DILIJAN – SEVAN
Śniadanie. Przejazd do granicy armeńsko-gruzińskiej. Przejazd do kompleksu klasztornego Haghpat a następnie wizyta w zespole klasztornym Sanahin – obydwa wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z powodu podobieństwa architektonicznego obydwu kompleksów, do dziś toczy się spór pomiędzy naukowcami, który z nich powstał pierwszy. Wycieczka do wysokogórskiego Jeziora Sevan- szmaragdu Armenii, położonego około 110 km na północ od Erywania na wysokości 2000 m n .p. m.. Jest to największe jezioro górskie na świecie (zajmuje 5 % powierzchni Armenii) i jednocześnie drugie najwyżej położone słodkowodne jezioro. Nocleg w Sevan.

DZIEŃ 7: SEVAN – NORADUZ - SELIM - NORAVANK- KHOR VIRAP – ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd do Noradous – antycznego cmentarza, który jest największym w Armenii skupiskiem kamiennych krzyży. Przejazd do Selim. Na przełęczy Selim w Kaukazie znajduje się najlepiej zachowany zajazd kupiecki na terenie Armenii. Karawanseraj ten zbudowano w 1332 roku. Zatrzymujący się tu podróżni mieli dach nad głową i byli chronieni przed rabusiami. Następnie kontynuujemy wyprawę do Noravank, klasztoru z XII wieku, który przez wieki był centrum religijno-kulturowym z Armenii. Przejazd do klasztoru Khor Virap, który w 2001 roku podczas swojej pielgrzymki do Armenii odwiedził Jan Paweł II. Rozpościera się stąd wspaniały widok na biblijną Górę Ararat (5137 m. n.p.m.), do której dopłynął swa Arką Noe. Nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 8: ERYWAŃ – ECHMIADZIN - ZVARTOS
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta. Zobaczenie między innymi Placu Republiki, Budynku Opery oraz Parku Zwycięstwa z pomnikiem "Matki Armenii". Następnie wizyta w Armeńskim Muzeum Historii oraz w kościele Grigor Lousavorich, którego konsekracji dokonał Jan Paweł II. W trakcie dnia możliwa jest wizyta w Fabryce Brandy wraz z degustacją, gdzie ukazany zostanie proces produkcji ulubionego napoju Churchilla (fakultatywnie). Wyjazd do Echmiadzin, oddalonego o około 20 kilometrów od Erywania, będącego centrum ormiańskiego chrześcijaństwa. Podczas podróży wizyta w kościele Św. Hripsime uważanego za jeden z siedmiu cudów Armenii. Katedra w Echmiadzin, będąca centrum ormiańsko – gregoriańskim, powstała jako jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich ok. 300 r. n.e. Legenda mówi, że miejsce wybudowania kościoła wyznaczył Jezus Chrystus. Stąd właśnie nazwa Echmiadzin, co znaczy „Zstąpienie Jednorodzonego”. Podczas powrotu do Erywania postój w Zvartnots, by zobaczyć ruiny świątyni z VII wieku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO . Po drodze do Erywania krótki postój w Vernisage, gdzie na lokalnym targu można zobaczyć połączenie tradycji i współczesności oraz zakupić wiele unikalnych, orientalnych pamiątek. Powrót do hotelu w Erywaniu.

DZIEŃ 9: ERYWAŃ - GARNI – GUEGHARD – ERYWAŃ
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Manuskryptów Matenadaran, które w swojej kolekcji posiada zbiór historycznych dokumentów z całej Europy i Azji oraz pierwszą Biblię napisaną w języku armeńskim. Następnie wyprawa do Garni do Świątyni Pogańskiej z I wieku n.e., poświęconej bogu słońca Mitrze. Oprócz świątyni z okresu hellenistycznego w mieście znajduje się wiele budynków z IX-XI w., które są zabytkiem średniowiecznej architektury ormiańskiej. Następnie udamy się do Klasztoru w Geghard, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwanego również Monastyrem Włóczni Przeznaczenia. Ten niewiarygodny Monastyr leży na końcu wąwozu, gdzie kaplice wydrążone są w skale. Monastyr został wybudowany w IV wieku, jednak jego główny punkt, czyli katedra datowana jest na XII wiek. Powrót do Erywania.

DZIEŃ 10: ERYWAŃ - ASTHARAK - AMBERD - TBILISI
Śniadanie. Przejazd do Astarak, jednego z najstarszych miast armeńskich. Wizyta w Kościele Karmravor z VII wieku. Kościół Najświętszej Marii Panny jest jedną z najmniejszych świątyń w kraju, która przybyszów urzeka przede wszystkim swoją tajemniczością. Następnie wizyta w twierdzy Amberd, usytuowanej 2300 m. n.p.m. u stóp góry Aragat. Przejazd do granicy z Gruzją i powrót do Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 11: WYJAZD
Wymeldowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy. Zakończenie świadczeń.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa w kwocie minimum 1500 zł/osoba, noclegi w hotelach ***, wyżywienie - śniadania i kolacje, opieka polskojęzycznego pilota-tłumacza na całej trasie, transfery autokarem, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

cena nie zawiera

obowiązkowej dopłaty do biletów wstępu i przewodników lokalnych w kwocie - 50 USD/osoba, wydatków własnych, dodatkowych posiłków, napiwków dla lokalnego kierowcy i przewodnika, obowiązkowej składki na turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 1150 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2 % kosztu imprezy.
4. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 20 osób
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

DLA GRUP MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI PIELGRZYMKI W DOWOLNYM TERMINIE


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Gruzja

Turystów polskich uprawnia do wjazdu i pobytu na terenie Gruzji paszport lub dowód osobisty. Obywatele Polski odbywający podróż do Gruzji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 360 dni nie potrzebują wizy. Jedynie w przypadku wyjazdów w celach edukacyjnych lub do pracy konieczne jest uzyskanie specjalnej wizy.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-2019:
Po wjeździe obowiązuje 14 dniowa kwarantanna.
Zawieszenie lotów międzynarodowych do 31 lipca 2020 roku.

Armenia

COVID-2019
Aktualnie obowiązuje zakaz wjazdu dla obywateli polskich.
Do odwołania zawieszone są bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską a Armenią.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele polscy przebywający na terenie Republiki Armenii do 180 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz. Przy wjeździe do Armenii obywatele polscy muszą okazać ważny paszport – nie jest możliwy wjazd jedynie na podstawie dowodu osobistego. Służby graniczne mogą odmówić wjazdu w przypadku legitymowania się paszportem zniszczonym lub uszkodzonym.

W przypadku, gdy planowany pobyt przekracza 180 dni, należy zwrócić się do Oddziału Policji ds. wiz i rejestracji cudzoziemców (tzw. OVIR) w Erywaniu (dzielnica Dawtaszen, 4. kwartał, budynek 17/10, tel. +374 (10) 370 264, godz. pracy: pon.-czw. 9.00 - 17.00, pt. 10.00-17.00; z przerwą od 14.00 do 15.00) z wnioskiem o wydanie karty pobytu. Wniosek należy złożyć nie później niż 30 dni przed końcem dozwolonego 180-dniowego okresu legalnego pobytu. Koszt czasowej karty pobytu (do jednego roku) wynosi 105 tys. dramów. Członkowie rodzin obywateli Republiki Armenii mogą wnioskować o pięcioletnią kartę pobytu (koszt 140 tys. dramów).

Osobie, która przekroczy okres legalnego pobytu, grozi kara pieniężna w wysokości od 50 do 100 tysięcy dramów oraz nakaz opuszczenia kraju w ciągu dwóch miesięcy, a w przypadku recydywy postępowanie sądowe, które może skutkować dalej idącymi karami pieniężnymi oraz deportacją i zakazem wjazdu do Armenii.

Na terytorium Armenii można pozostawać do ostatniego dnia ważności paszportu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00