Infolinia +48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Peru

Pielgrzymka do Rzymu

Włochy
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty


DZIEŃ 1: WYJAZD
Wyjazd autokarem z Polski przejazd nocny z postojami co mniej więcej 4,5 godziny.
DZIEŃ 2: RZYM
Przyjazd do hotelu pod Rzymem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3: RZYM
Około godziny 6.00 śniadanie w hotelu a następnie o 7.00 wyjazd do Rzymu. Przejazd do Rzymu na Audiencję Generalną. Zwyczaj cotygodniowych audiencji powszechnych dla wszystkich wiernych wprowadził Papież Pius XI w 1930 roku, tuż po odzyskaniu niepodległości przez Stolicę Apostolską. Audiencja u papieża to pragnienie wielu wiernych przybywających do Watykanu. Papież, oczywiście, nie jest w stanie przyjąć każdego katolik osobiście, dlatego spotyka się jednocześnie ze wszystkimi. Biskup Rzymu – zwykle wychodząc od jakiegoś tekstu biblijnego – głosi doktrynę katolicką regulującą różne przejawy życia ludzkiego, a następnie modli się w różnych intencjach. Audiencję kończy błogosławieństwo apostolskie (jest to równocześnie gest błogosławiący przedmioty religijne, dewocjonalia). Po Audiencji zwiedzanie Bazyliki św. Piotra szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła - wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie św. Jana Pawła II. Msza Święta. Następnie zwiedzanie Rzymu. Zobaczymy miedzy innymi zabytki Rzymu barokowego, takie jak Plac Navona, Plac Hiszpański z przepięknymi barokowymi schodami oraz Fontannę Di Trevi, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej imponujących włoskich budowli wodnych. Na koniec będziemy mieli okazję podziwiać Panteon – świątynię wszystkich bogów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ 4:RZYM
Śniadanie w hotelu o godzinie 6.30. O 7.30 przejazd do Rzymu na Mszę Świętą w Bazylice św. Pawła za Murami. Zwiedzanie bazylik papieskich: Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore. Bazyliki papieskie w Rzymie, nazywane też większymi lub patriarchalnymi to bazyliki, nad którymi bezpośrednie zwierzchnictwo sprawuje Ojciec Święty. Wewnątrz każdej z nich znajduje się tron i ołtarz zarezerwowany specjalnie dla Papieża lub upoważnionego prałata. Następnie spacer po Rzymie Antycznym – Plac Wenecki, Kolumna Trajana, Kapitol, Forum Romanum oraz najsłynniejszy symbol starożytnego Rzymu - Koloseum (z zewnątrz). Przejazd do hotelu pod Rzymem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ 5: ASYŻ (około 570 km)
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu około godziny 7.30 wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. Msza Święta, a następnie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka uważaną za jedną z najpiękniejszych świątyń chrześcijańskich na całym świecie. Bazylika składa się z dwóch: dolnej z grobem Świętego oraz górnej słynącej z przepięknych fresków Giotta. Następnie spacer po urokliwych uliczkach średniowiecznego miasta. Przejazd na północ. Zakwaterowanie w hotelu na południe od Padwy, obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ 6: WENECJA (około 50 km)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Wenecji – malowniczego miasta ulokowanego na lagunie poprzecinanej licznymi kanałami. Przeprawa łodzią do centrum Wenecji. Msza Święta. Zwiedzimy przede wszystkim Plac św. Marka z Bazyliką św. Marka, która powstała w XI wieku dla przechowania relikwii Świętego, które kupcy weneccy wykradli z Aleksandrii. Święty Marek stał się patronem miasta, a jego symbol – skrzydlaty lew do dziś jest herbem Wenecji. W trakcie spaceru zobaczymy także Pałac Dożów, czyli siedzibę sponsorów i władców miasta, Most Westchnień, uważany za jedno z najbardziej romantycznych miejsc świata, Wieżę Zegarową, Dzwonnicę oraz Most Rialto – złotników. Wyjazd do Polski – nocny przejazd do kraju.
DZIEŃ 7: POWRÓT
Przyjazd do Polski, zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

cena zawiera

transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, przewodników lokalnych, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 pln, kosztów leczenia i chorób przewlekłych – 30000 eur, bagaż – 1000 zł.

cena nie zawiera

obligatoryjnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie – około 75 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 350 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2 % kosztu imprezy.
4. Audiencja jest zależna od stanu zdrowia Papieża Franciszka oraz od ewentualnych Pielgrzymek Papieskich

CODZIENNE MSZE ŚWIĘTE I OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA

Obywatele polscy mogą skorzystać z prawa do swobodnego przemieszczania się w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Republiki Włoskiej jest paszport lub dowód osobisty. Prawo swobodnego przemieszczania się i pobytu otrzymuje też członek rodziny obywatela UE, niezależnie od jego przynależności państwowej. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00