Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Peru

Pielgrzymka na Kubę - 15 dni

Kuba
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Program ramowy:

DZIEŃ 1: PRZYLOT DO HAWANY 16/02
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie najpóźniej o godz. 04.40, odprawa bagażowa i wylot do Paryża o godz. 06.40. Przylot do Paryża o godz. 09.10, wylot do Hawany o godz. 13.50. Przylot do Hawany o godz. 18.10, przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2: HAWANA 17/02
Śniadanie. City tour po Hawanie - Stara Hawana z Czterema Placami, Św. Franciszka, Plac Stary, Plac Broni z wizytą w Muzeum Kapitanów Generalnych i Plac Katedralny, na którym Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą dla wiernych kubańskich. Czas wolny na targu rzemiosła. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd starymi amerykańskimi samochodami po Hawanie współczesnej z Placem Rewolucji. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3: GUAMA – CIENFUEGOS 18/02
Śniadanie. Przejazd w kierunku Guama, gdzie na jeziorze Laguna del Tesoro, znajduje się wyspa z repliką prehiszpańskiej osady Indian Tainów. Rejs szybki łodziami na wyspę i jej zwiedzanie. Po powrocie wizyta w farmie endemicznego krokodyla kubańskiego. Obiad. Następnie wizyta w mieście Cienfuegos, założonym przez kolonię francuską. Spacer po Parku Marti i ulicy Prado oraz wizyta w niezwykłym Pałacu del Valle. Kolacja i nocleg w Cienfuegos.

DZIEŃ 4: TRINIDAD – SANCTIS SPIRITUS 19/02
Śniadanie. Spacer po pięknym, zwanym „perłą Kuby”, kolonialnym mieście Trinidad, którego Starówka z XVII wieku została wpisana na Listę UNESCO. Wizyta na głównym placu miasta, w Muzeum Romantycznym i w barze Canchanchara, gdzie będzie można spróbować tego sławnego, lokalnego drinku. Wizyta w Dolinie de los Ingenios. Obiad. Przejazd do Sanctis Spiritus na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5: CIEGO DE AVILA – CAMAGUEY 20/02
Śniadanie. Wizyta w Ciego de Avila, gdzie znajduje się urokliwy Plac Marti z Pałacem Prowincjalnym i Katedrą pod wezwaniem Św. Eugeniusza. Obiad. Przejazd w kierunku Camaguey i spacer po mieście - Plac Robotniczy, Plac Ignacio Agramonte, Plac Św. Jana Bożego z kościołem pod tym samym wezwaniem. Kolacja i nocleg w Camaguey.

DZIEŃ 6:GUARDALAVACA 21/02
Śniadanie. Przejazd tropikalną trasą do Guardalavaca, gdzie na pięknych plażach znajdują się hotele All inclusive. Przejazd do jednego z hoteli na wypoczynek.

DZIEŃ 7: ALL INCLUSIVE 22/02
Wypoczynek All inclusive.

DZIEŃ 8:BAYAMO – COBRE – SANTIAGO DE CUBA 23/02
Śniadanie. Przejazd do Bayamo, historycznego miasta, gdzie powstał hymn Kuby. Obiad. Wizyta w narodowym, maryjnym sanktuarium Kuby - w El Cobre, gdzie znajduje się czczona przez naród kubański figurka Virgen de la Caridad. Kolacja i nocleg w Santiago de Cuba.

DZIEŃ 9: SANTIAGO DE CUBA 24/02
Śniadanie. Zwiedzanie pierwszej stolicy wyspy, a dzisiaj drugiego pod względem wielkości miasta Kuby, Santiago de Cuba: Plac Rewolucji Antonio Macedo, Muzeum 26 Lipca i place centrum historycznego - Katedralny i Cespedes z kościołem katedralnym i Muzeum Diego Velazquez, pierwszego gubernatora Kuby. Obiad. Wizyta w zamku, który bronił dostępu do portu, Muzeum Piractwa. Kolacja i nocleg w Santiago.

DZIEŃ 10: BIRAN – HOLGUIN – CAMAGUEY 25/02
Śniadanie. Przejazd w kierunku Camaguey. Po drodze wizyta w hacjendzie Biran, w której urodzili się Fidel i Raul Castro, oraz w mieście Holguin - Plac Calixto Garcia, Katedra Św. Izydora z pomnikiem poświęconym Janowi Pawłowi II , Wzgórze Krzyża, skąd rozpościera się piękny widok na miasto i jego okolice. Obiad. Kolacja i nocleg w Camaguey.

DZIEŃ 11: SANTA CLARA – VARADERO 26/02
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santa Clara. Spacer po mieście, Park Carmen i Leoncio Vidal, Mauzoleum Che Guevary, gdzie znajdują się szczątki bohatera narodu kubańskiego i Muzeum Tren Blindado - jest to pociąg, wykolejony przez oddział partyzantów pod dowództwem Che Guevary, co przyczyniło się do zwycięstwa Rewolucji. Wizyta przy pomniku Jana Pawła II. Obiad. Przejazd do sławnego na cały świat kubańskiego kurortu Varadero, do hotelu All inclusive.

DZIEŃ 12-13: VARADERO 27-28/02
Wypoczynek All inclusive.

DZIEŃ 14: WYLOT Z KUBY 01/03
Śniadanie, przejazd na lotnisko do Hawany i wylot do Europy o godz. 23.40.

DZIEŃ 15: PRZYLOT 02/03
Przylot do Paryża o godz. 14.25. Wylot do Warszawy o godz. 16.00, przylot na Okęcie o godz. 18.10, zakończenie pielgrzymki.

cena zawiera

bilet lotniczy – przelot linią Air France/KLM z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, opłaty lotniskowe, opłatę wylotową z Kuby, transfery; zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*; wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej oraz All inclusive w Varadero podczas części wypoczynkowej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (w poniedziałki muzea zamknięte), opiekę polskiego przewodnika, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagażu.

cena nie zawiera

napiwków (45 EUR/os. - obligatoryjne), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%, napojów do posiłków, napiwków w hotelach i restauracjach(do decyzji uczestników), opieki pilota podczas lotu.

uwagi

1. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 1650 zł/os. lub zniżki dla trzeciej osoby w pokoju 2-os. (dwa duże łóżka małżeńskie) 190 zł/os.
2. Oferta przeliczona wg kursu sprzedaży USD 3,9 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, zgodnie z aktualnym kursem sprzedaży USD banku PeKaO SA. Istnieje także możliwość płatności w walucie USD na oddzielne konto dolarowe naszego biura.
3. Impreza skalkulowana jest przy min. 20 pełnopłatnych uczestnikach.
4. Przy wyjazdach na Kubę konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.
5. Do rezerwacji i wizowania należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie, serię i numer paszportu, dokładną datę urodzenia. Można również przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem). Wprowadzenie poprawki w błędnie podane dane w wizie to dodatkowy koszt 22 EUR/os.
6. Na zapytanie – możliwość wylotu z Krakowa, za dopłatą.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Kuba

Przy wylotach na Kubę, konieczna jest karta turysty (załatwiana przed wylotem) przy pomocy pośrednictwa Konsorcjum Polskich Biur Podróży.
 
Wymagane dokumenty do karty turysty na Kubę:
rezerwacja biletu
skan paszportu
 
Czas oczekiwania:
1 dzień
 
Cena wizy:
22 EUR/os. - karta turysty - jednokrotna
 
Koszt pośrednictwa:
50 PLN/os.

Wymagane dokumenty prześlij e-mailem na adres:
wizowanie@konsorcjum.com.pl

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00