Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Pielgrzymka do Indii

Indie
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DELHI – DŻAJPUR – FATEHPUR SIKRI –AGRA – JHANSI – ORCHHA – KHAJURAHO – WARANASI – DELHI

Codziennym punktem programu jest Msza Święta.

Program wyjazdu pielgrzymkowego

DZIEŃ 1: WARSZAWA
Spotkanie na lotnisku z pilotem na 2 godz. przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot do Delhi przez jeden z portów europejskich.

DZIEŃ 2: DELHI – DŻAJPUR (OKOŁO 3H JAZDY)
Przylot do Delhi. Spotkanie z lokalnym przedstawicielem, transfer do hotelu, czas na krótki wypoczynek. Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Delhi, stolicy Indii, która fascynuje połączeniem tradycji i nowoczesności. Ta ciągle rozrastająca się metropolia dzieli się na 2 części - Stare Delhi (dawny Szahdżahanabad) i Nowe Delhi (dawna stolica brytyjska). Zwiedzanie Starego Delhi zawiera atrakcje takie jak majestatyczny Czerwony Fort - XVII-wieczna forteca. Jest to również symbol uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii; największy meczet Indii Dżama Masdżid wybudowany przez Szahdżahana. Następnie przejażdżka rikszą po Starym Delhi. Przejazd do Raj Ghat, Pomnik Ojca Narodu – Mahatmy Gandhiego, odwiedzany tłumnie przez Hindusów. Prostokątna płyta z czarnego marmuru wskazuje miejsce, w którym poddano kremacji zwłoki Mahatmy 31 stycznia 1948 r. Przejazd w okolice Bramy Indii, stanowiącej niegdyś Centrum brytyjskiej administracji Delhi. Są tam lokalne „Pola Elizejskie” otoczone pięknymi fontannami i drzewami. Ostatnim punktem programu będzie Meczet Kutub Minar. Wypowiedziane przy nim marzenia ponoć się spełniają. Po południu przejazd do Dżajpur. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: DŻAJPUR (OK.273 KM)
Śniadanie. Przejazd samochodem terenowym lub przejażdżka słoniem w okolice Fortu Amber. Jest to kompleks budowli obronnych i pałacowych otoczonych olbrzymim murem. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Przystanek przy Pałacu Wiatrów. Jest to perła architektoniczna posiadająca niespotykaną, bogato rzeźbioną fasadę wykonaną z kilkukolorowych piaskowców. Następnie odwiedzamy Pałac Miejski, jako przykład połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Wchodzi on w skład kompleksu dziedzińców, ogrodów oraz innych budynków, w których znajduje się m.in. muzeum. Wewnątrz znajduje się również obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, z wieloma urządzeniami do obserwacji ciał niebieskich. Po południu zwiedzanie Świątyni Birla, wykonanej w całości z białego marmuru. Malowniczo oświetlona nocami, zachwyca wieloma witrażami. Możliwość współuczestniczenia w obrządku zwanym „Pooja”. Ma on na celu przekazać pozytywną energię i wypędzić całą negatywną. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: DŻAJPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA (OKOŁO 6 H JAZDY) (OK.243 KM)
Śniadanie. Wyjazd do Agry - byłej stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Po drodze zatrzymamy się w mieście Fathehpur Sikri zbudowanym w XVI wieku, będącym stolicą imperium mogolskiego. Utraciło jednak sławę i znaczenie z powodu niedostatku wody pitnej. Po znacznym wyludnieniu nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Uważane za jedno z najlepiej zachowanych miast-widmo w Indiach. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agrze. Wzniesiony nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, rozciąga się na długości ponad 2 km. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: AGRA
Wczesna pobudka. Śniadanie, poranna wizyta w Tadż Mahal. Mauzoleum to stanowi podsumowanie mongolskiego stylu architektonicznego. Proporcje budowli zadziwiają prostotą. Jest to jedna z najsłynniejszych budowli świata, wzniesiona w latach 163 -1648 na zlecenie Szahdżahana. To grobowiec jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Następnie pobyt w Czerwonym Forcie w Agrze. Zbudowany nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, wspólnie z Taj Mahal wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozostała część dnia przeznaczona na odpoczynek, bądź indywidualne zwiedzanie miasta czy zakupy. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: AGRA – JHANSI – ORCHHA – KHAJURAHO (OK. 175 KM)
Śniadanie. Transfer na stację kolejową. Po przyjeździe na miejsce przejazd pociągiem do Jhansi. Po drodze przejeżdżamy przez Orchha - malutką, nieco zapomnianą wioskę, leżącą daleko poza utartymi szlakami turystycznymi, obfitującą w nieprawdopodobnie piękne budowle, pałace i świątynie. Zwiedzanie kilku świątyń. Przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie miasta, które słynie z kompleksu wspaniałych świątyń i szybko stało się jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych w Indiach. Obecnie przetrwało nieco ponad 20 tego typu obiektów. Rzeźby, którymi pokryte są świątynie mają mocno erotyczny charakter pokazując intymne sceny, związki i emocje im towarzyszące. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: KHAJURAHO – WARANASI
Śniadanie. Poranny transfer na lotnisko i przelot wewnętrzny do Waranasi. Wzniesione nad wodami Gangesu Waranasi to jedno z najstarszych w świecie miast, które przetrwały zamieszkane do naszych czasów i jedno z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. Od ponad 2,5 tys. lat przybywają tam podróżni i pielgrzymi. Po przylocie przejazd do Sarnath – Parku Jeleni, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze po oświeceniu kazanie i gdzie kilkakrotnie wracał, aby przeczekać porę deszczową. To jedno z ważniejszych miejsc wyznawców buddyzmu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: WARANASI – DELHI – WARSZAWA
Rano udział w rejsie po Gangesie przy wschodzie słońca. W czasie tym wielu Hindusów bierze rytualną kąpiel. Krótki spacer po budzącym się ze snu mieście. Następnie śniadanie i transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu aby móc się odświeżyć przed podróżą. Kolacja. Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-bagażowa.

DZIEŃ 9: DELHI - WARSZAWA
Wylot z Delhi do Polski przez jeden z portów europejskich.
Zakończenie Pielgrzymki.

cena zawiera

Przelot bezpośredni realizowany PLL LOT, wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym 8 kg/os. i bagażem głównym 23 kg/os., zakwaterowanie w hotelach 3* klasy ekonomicznej, codzienne śniadania i kolacje, realizacja programu zwiedzania zgodnie z programem, transfery realizowane klimatyzowanym autokarem, opieka anglojęzycznego lokalnego przewodnika, opieka polskiego przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 150 000 EURO, NNW – 4000 EUR, BAGAŻ – 400 EURO.

cena nie zawiera

Obowiązkowego kosztu biletów wstępu płatnych, napiwków dla przewodnika i kierowcy, częściowe koszty realizacji programu, płatne na miejscu w kwocie 170 usd/ osoba, opłaty za kamerowanie w kwocie ok. 20 usd/ osoba, kosztu wizy i kosztu pośrednictwa wizowego 410 zł/ osoba, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 13 zł/ osoba, wszystkich punktów, które nie są wymianione w "cena zawiera", wydatków własnych.

uwagi

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os.
2. Przy wyjazdach do Indii wymagana jest wiza, którą należy otrzymać przed podróżą. Konsorcjum.pl pośredniczy w załatwianiu. Do wizy jednokrotnej turystycznej - e-Tourist wymagany jest wypełniony formularz, zdjęcie paszportowe (JPG), skan strony ze zdjęciem z paszportu (paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) (PDF). Koszty za 1 os. 50 USD/e-Visa i 100 PLN /pośrednictwo.
Do wizy turystycznej wielokrotnej wymagany jest wypełniony formularz, 1 zdjęcie paszportowe, paszport ważny min 6 miesięcy w momencie składania wniosku, bilet lotniczy w obie strony. Koszty za 1 os. 258 PLN/ wiza i 110 PLN/ pośrednictwo. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy www.wizowanie.com
3. Istnieje możliwość płatności za świadczenia w obcej walucie (USD lub EUR) na oddzielne konto USD lub EUR naszego biura.
4. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.
5. Ostateczne rozliczenie imprez nastąpi na 30 dni przed wylotem wg aktualnego kursu sprzedaży USD Banku Pekao SA.
6. Oferta skalkulowana dla grupy min. 30 osób.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Indie

Przy wjeździe do Indii konieczna jest wiza. Nie można jej otrzymać na lądowych przejściach granicznych. Czas oczekiwania to ponad 10 dni roboczych/ok. 2 tygodni. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Przyznana wiza jest ważna od dnia wydania, a nie od momentu przekroczenia granicy Indii. W przypadku wizy tranzytowej wymagane jest okazanie biletu na dalszą podróż lub powrotnego do kraju. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie.

Uwaga! Polska znajduje się na liście krajów, które mają e-wizę do Indii. E- Tourist Visa honorowana jest w 16 wyznaczonych lotniskach: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum & Varanasi. Wiza przyznawana jest dla osób, które chcą lecieć w celach turystycznych, w celu odwiedzin rodziny lub przyjaciół, gdy jest to krótka wizyta w celach zdrowotnych lub biznesowych.

Wymagane dokumenty do wizy turystycznej do Indii:
• 1 wypełniony wniosek wizowy (do pobrania ze strony wizowanie.com)
• 1 zdjęcie paszportowe (na wprost)
• rezerwacja lotnicza
• plan podróży / rezerwacja hotelu
• paszport ważny min. 1 rok od daty złożenia wniosku z dwiema pustymi stronami na wizę

Cena wizy turystycznej:
• 537,50 PLN/os. – wiza turystyczna jednokrotna i wielokrotna ważna 1 rok

Koszt pośrednictwa:
• 110 PLN/os. – pośrednictwo wizowe
• 20 PLN - przesyłka kurierska

Czas oczekiwania:
• 5 - 10 dni roboczych / ok. 2 tygodni – procedura może trwać nawet dłużej

Uwagi:
3. Przyznana wiza jest ważna od dnia wydania, a nie od momentu przekroczenia granicy Indii.
4. Proszę sprawdzić czy w paszporcie znajduje się minimum 2 wolne strony (obok siebie) na wklejenie wizy.
5. Osoby, które pracują w instytucjach takich jak żołnierze, policjant, straż miejska i zostanie to wypełnione na wniosku muszą dołączyć dodatkowe pismo.

Wymagane dokumenty do e-Tourist Visa do Indii:
• 1 wypełniony wniosek wizowy
• 1 zdjęcie paszportowe (na wprost) w formie JPG (patrz - Uwagi)
• skan z pierwszej strony paszportu, który jest ważny min. pół roku od daty przylotu do Indii (patrz - Uwagi)

Łączny koszt pośrednictwa i wizy e-Tourist:
• 410 PLN/os.– pośrednictwo wizowe

Czas oczekiwania:
• ok. 5 dni roboczych

Uwagi:
1. Zdjęcie musi być paszportowe z jasnym tłem i bez ramek, w formie JPG - w rozmiarze min. 10 KB/max 1 MB, wysokość i szerokość zdjęcia musi być równa (musi być w formie kwadratu). UWAGA! minimalne rozmiary zdjęcia to 350 pixeli na 350 pixeli
2. Uwagi do paszportu: skan musi być strony ze zdjęciem (tylko strona ze zdjęciem) w formie PDF w rozmiarze 10 KB - 300 KB.
3. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od momenty przylotu do Indii i musi mieć 2 wolne strony (obok siebie) na pieczątki.
4. Przyznana wiza jest ważna od momentu przekroczenia granicy Indii przez 30 dni. Wydruk e-Tourist
Visa musi być wydrukowana, aplikant zaś musi mieć dokument przy sobie podczas całej podróży.

Wymagane dokumenty prześlij na adres:
ul. Koszykowa 53
00-659 Warszawa
+48 22 622 82 96
+48 22 622 51 95
e-mail: wizowanie@konsorcjum.com.pl

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00