Infolinia +48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Peru

Pielgrzymka do Wilna

Litwa/Wilno
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

1 DZIEŃ: ŚWIĘTA LIPKA
Wyjazd wczesnym rankiem. Przejazd do Świętej Lipki, w której znajduje się przepiękny XIV-wieczny późnobarokowy zespół klasztorny zwany Częstochową Północy. Według ustnie przekazywanej legendy więziony w lochach kętrzyńskiego kościoła skazaniec dzięki interwencji Matki Bożej wyrzeźbił w drewnie Jej figurkę z Dzieciątkiem. Uznano to za boskie ułaskawienie i go uwolniono. Wracając do domu postawił rzeźbę na lipie, która szybko zasłynęła cudami i uzdrowieniami. Zwiedzanie zespołu klasztornego i Msza Święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


2 DZIEŃ: TROKI - WILNO
Śniadanie. Przyjazd do Trok. Zwiedzanie gotyckiego zamku wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta oraz kościoła parafialnego z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej. Przejazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Wilna. W programie m.in.: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, dom w którym mieszkała św. siostra Faustyna, Wzgórze Trzech Krzyży, Plac Katedralny, Katedra św. Stanisława z grobami królewskimi, Pałac Prezydencki, dziedzińce Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół św. Ducha, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Plac Ratuszowy, Kościół św. Kazimierza, Cerkiew św. Ducha, Kościół św. Teresy, Ostra Brama. Msza Święta w kaplicy Marki Boskiej Ostrobramskiej. Kolacja, przejazd do hotelu i nocleg.

3 DZIEŃ: WILNO
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Dalsze zwiedzanie Wilna. W programie m.in. Cmentarz na Rossie, Kościół św. Anny, Kościół Bernardynów, pomnik i Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Michała, wzgórze Gedymina, dzielnica artystów – Zarzecze, gdzie mieszkał m.in. Konstanty Ildefons Gałczyński. Podczas zwiedzania jako dodatkowa atrakcja możliwy jest wjazd na wieżę telewizyjną z obrotową kawiarnią na wysokości 165 metrów z przepiękną panoramą miasta. Następnie czas wolny m.in. na zakup litewskiego czarnego chleba i sękacza. Wieczorem kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: KOWNO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kowna – tymczasowej stolicy Litwy w okresie międzywojennym. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Stare Miasto, ruiny Zamku Kowieńskiego, ratusz, Katedra św. Piotra i Pawła, gotycki Dom Perkuna oraz gimnazjum jezuickie, w którym nauczał Adam Mickiewicz. Powrót do Polski i zakończenie świadczeń.

cena zawiera

transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, przewodników lokalnych, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 20 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana przy grupie minimum 35 osób
6. Cena obejmuje transfery autokarem z regionu Polski Centralnej – przy wyjazdach z innych części możliwa dopłata – na zapytanie


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
·Europa i Basen Morza Śródziemnego: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 30 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN
·Świat: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 50 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN, OC – 30 000 EURO

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00