Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka Litwa-Łotwa-Estonia

Litwa/Wilno
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WYJAZD
Wyjazd z Polski – przejazd w okolice Sokółki, Sanktuarium Różanystok kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: SOKÓŁKA - WILNO (LITWA) (ok. 280 km)
Przejazd na Litwę. Zwiedzanie Trok - dawnej stolicy Litwy, zamek litewskich książąt na wyspie, ulica karaimska, zapoznanie się z tradycjami i kulturą Karaimow, kinessa karaimska, degustacja potraw karaimskich (kibiny z rosołem), przejazd do Wilna, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3: WILNO
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: Ostra brama, cerkiew Św. Ducha, cela Konrada, ratusz, dzielnica żydowska, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (obraz Jezu, ufam Tobie), pałac prezydencki, uniwersytet, katedra Św. Stanisława, zaułek gotycki, kościół Św. Piotra į Pawła, dom pamięci Św. Siostry Faustyny, cmentarz na Rosie, obiadokolacja į nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4: WILNO – AGŁONA (ok. 235 km)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Łotwy, zwiedzanie Agłony (Częstochowa łotewska), bazylika NMP z cudownym obrazem, przejazd do Dyneburga i zwiedzanie Kościół NMP, cerkiew prawosławna Św. Borysa i Gleba, miejsca związane z marszałkiem Piłsudskim, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: AGŁONA - RZEŻYCA – TARTU (ESTONIA) (ok. 340 km)
Pośniadaniu wyjazd w kierunku Rzeżycy, zwiedzanie, ruiny zamku krzyżackiego, katedra Najświętszego Serca Jezusowego, świątynie staroobrzędowców, przejazd do Tartu (miasta dobrych myśli), zwiedzanie: plac ratuszowy, „krzywy dom“, uniwersytet, kościół Św. Jana, cerkiew Uspenkaja, Anielski i Diabelski most, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: TARTU – TALLIN (ok. 200 km)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Tallinna, zwiedzanie Tallinna: wzgórze Tompea, cerkiew Aleksanda Newskiego, ratusz, najstarsza apteka w Europie, Kiek in de Kok (wieża obronna), katedra domska, obiadokolacja w restauracji Trojka, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7: TALLIN – HELSINKI – TALLIN (ok. 190 km)
Płyniemy promem z Tallinna do Helsinek, zwiedzanie Helsinek: katedra luterańska, plac senacki, pomnik Aleksandra II, uniwersytet, sobór Uspieński. Pomnik Sibeliusa (kompozytor fiński), powrót promem do Tallinna, nocleg w hotelu

DZIEŃ 8: TALLIN – PARNAWA – RYGA (ok. 320 km)
Po śniadaniu wyjazd z Tallinna w kierunku Parnawy, zwiedzanie Parnawy: fragmenty murów obronnych, kościół Św. Elżbiety i Katarzyny, spacer ulicami uzdrowiska, przejazd do Rygi, obiadokolacja i nocleg w hotelu

DZIEŃ 9: RYGA
Po śniadaniu zwiedzanie Rygi: Mała i Wielka Gildia, ratusz, „Trzej bracia“, katedra domska, pomnik Wolności, secesja ryska, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10: RYGA – SZAWLE – SZYDŁOWO – KOWNO (ok. 290 km)
Po śniadaniu wyjazd z Rygi w kierunku Szawli, po drodze zwiedzamy Góre krzyży (odwiedził ją Papież Jan Pawel II w 1993 roku), dalej zatrzymujemy się w Szydłowie (miejsce objawień Matki Bożej w 1608r), przejazd w kierunku Kowna, obiadokolacja w restauracji Berneliu smukle, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11: KOWNO – GIETRZWAŁD (ok. 350 km)
Po śniadaniu zwiedzanie Kowna: ruiny zamku, kościół Św. Jerzego, ujście rzeki Wilii do Niemna, stadion i pomnik Jana Pawła II, ratusz, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, katedra św. Piotra i Pawła, po południu wyjazd w kierunku Gietrzwaldu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 12: GIETRZWAŁD – POWRÓT
Śniadanie, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, wyjazd do Jeleniej Góry

cena zawiera

transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, przewodników lokalnych, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 20 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana przy grupie minimum 35 osób
6. Cena obejmuje transfery autokarem z regionu Polski Centralnej – przy wyjazdach z innych części możliwa dopłata – na zapytanie
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00