Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MALTA
  • KARAIBY
  • BUŁGARIA
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Libanu

Liban/Bejrut
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Dzień 1: Przylot
Wylot z Polski, przylot do Bejrutu po północy, transfer do hotelu.

Dzień 2: Bejrut
Rano śniadanie w hotelu, następnie przejazd do stolicy Libanu. Całodniowe zwiedzanie Bejrutu, spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczymy m.in. Al-Manara i Muzeum Narodowe, które w swych początkach zawierało jedynie kolekcje Raymonda Weilla – francuskiego oficera stacjonującego w Libanie. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie.

Dzień 3: Annaja – Jarabta
Po śniadaniu ruszamy do Annaja, wioski położonej 14 km od Byblos. Wioska jest popularnym miejscem pielgrzymkowym Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Machlufa. Święty Szarbela Machluf został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Następnie udamy się do Jarabta, miejsca pochówku i kultu św. Rebeki Pietry Chobok Ar-Rajes. W październiku 1885 r. podczas modlitwy prosiła Boga, by dał jej udział w zbawczej męce Chrystusa. Od tej pory cierpiała z powodu wielu dolegliwości, ale znosiła je z cierpliwością i pokorą. W 1899 r. całkowicie straciła wzrok, a wkrótce także została sparaliżowana, ale wciąż dziękowała Bogu za wszystko, szczególnie za dar cierpienia. Zmarła 23 marca 1914 r. W roku 1985 została wyniesiona na ołtarze i kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2001 r. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 4: Tyr – Sydon - Maghdouché
Zaraz po śniadaniu jedziemy do Sydonu. W starożytności było to portowe miasto fenickie. Początkowo było najważniejszym spośród miast fenickich, później większe znaczenie uzyskał Tyr. Zwiedzimy stare miasto i Morski Zamek wybudowany w XIII wieku przez Templariuszy. Był on zwany także Zamkiem Św. Ludwika z racji jego długiego pobytu w twierdzy. Naszym następnym przystankiem jest Maghdouché, gdzie Błogosławiona Dziewica Św. Maria, oczekiwała na Swego syna Jezusa, gdy Ten nauczał w pobliskich wioskach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Tyr, nazywane nekropolią Rzymskich i Bizantyjskich akweduktów powstałych w II wieku. Tyr był głównym ośrodkiem kultu Baala-Melkarta. Słynął też z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Barwnik otrzymywano ze ślimaków murex, obecnie to wymarły gatunek. Kolor ten w wielu kulturach starożytnych był zastrzeżony dla rodzin królewskich albo co najmniej szlacheckich. Fenicja zawdzięcza swoją nazwę temu barwnikowi. Wracamy do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 5: Baalbeck – Andżar – Ksara
Rano śniadanie w hotelu i wyruszamy przez dolinę Kouroum do Andżar. Andżar to miasto założone w VII wieku przez Umajjadów z widocznymi wpływami urbanistyki rzymskiej. Jego główną atrakcja są ruiny pałacu Umajjadów z przyległym do nich Meczetem, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym przystankiem jest Baalbeck, w którym będziemy mogli zwiedzić antyczne Rzymskie świątynie m.in. Wielką Świątynie nazywaną też Świątynią Jowisza, której budowę ukończono około 60 roku, a która składa się z czterech części: monumentalnego wejścia czyli Propylei, Dziedzińca Sześciokątnego, Wielkiego Dziedzińca z ołtarzem ofiarnym oraz ze świątyni właściwej. Oraz Świątynie Bachusa i Okrągłą Świątynie Wenus. Zobaczymy także Kamień Południa, dawny kamieniołom, w którym obrabiane były kamienne bloki używane do budowy świątyń oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum. Następnie udamy się do winnic Ksara, gdzie spróbujemy pysznego wina i zbadamy mającą 2 kilometry jaskinie, odkrytą za czasów Rzymskich. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6: Rzeka Psa – Jeita – Harissa – Byblos
Po śniadaniu ruszamy do rzeki Nahr al-Kalb zwanej potocznie Rzeką Psa ze względu na dźwięk skowytu jaki wydaje. W pobliżu rzeki znajduje się kilkanaście pamiątkowych steli pozostawionych przez kolejne wojska zdobywców od starożytnych Egipcjan, Babilończyków, Greków i Rzymian, aż po Francuzów, Brytyjczyków i współczesnych Libańczyków. Następnym przystankiem są groty Jeita, gdzie podziwiać można wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Harissa, gdzie zobaczymy wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajdujące się na górskim szczycie, mającym 650m wysokości, z którego rozpościera się widok na całą zatokę Dżunija . Na terenie sanktuarium znaleźć można biały posąg Najświętszej Marii Panny, w podstawie którego znajduje się kaplica. Następnie ruszymy autostradą do Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 7: Las Bożych Cedrów – Baszarri - Wadi Kadisza
Zaraz po śniadaniu ruszamy do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza - Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana oraz Beka Kafra będące miejscem narodzin św. Charbela Makhloufa. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 8
Dzień wolny, podczas którego będzie można odpocząć i zrelaksować się.

Dzień 9: Wylot
Po śniadaniu, wymeldowanie z hotelu, następnie transfer na lotnisko w Bejrucie, na odprawę i przelot do kraju.

cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Bejrut-Warszawa, przejazdy autokarem, zakwaterowanie i dwa posiłki dziennie, opiekę polskiego pilota na całej trasie, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie KL, NW, bagaż i choroby przewlekłe.

cena nie zawiera

opłat wizowych ok. 21 USD, biletów wstępu 100 USD/os., wydatków osobistych, obligatoryjnych napiwków płatnych na miejscu (ok. 8 USD/osoba/dzień), obowiązkowej składki na TFG w wysokości 13 PLN/os.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie
2. Dopłata do pokoju 1-osobowego to 1000 zł.
3. Pielgrzymka została skalkulowana dla grupy 30 osób pełnopłatnych
4. Każdego dnia istnieje możliwość uczestnictwa w Mszach Świętych
5. Przy wyjazdach do Libanu polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych
6. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
7. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby posiadające w paszporcie ślad pobytu w Izraelu (nie wchodzi w grę nawet sam tranzyt)
8. Cena skalkulowana po kursie 1 USD= 3,7 zł
9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
·Europa i Basen Morza Śródziemnego: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 30 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN
·Świat: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 50 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN, OC – 30 000 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu ( dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osob

Liban

Obywatele polscy udający się do Libanu w celach turystycznych otrzymują na granicy 1-miesięczną wizę pobytową, którą można bez problemu przedłużyć na okres do 3 miesięcy. Istnieje możliwość otrzymania wizy zbiorowej dla grupy powyżej 8 osób (grupy turystyczne, sportowcy). Przy składaniu aplikacji wizowej w Ambasadzie Libanu w Warszawie należy przedstawić rezerwację hotelową lub zaproszenie od obywatela Libanu. Przy wjeździe turyści wypełniają karty przekroczenia granicy z danymi osobowymi. Szczególnie ważne jest, aby podany adres pobytu w Libanie był zgodny z rzeczywistym, w przypadku zmiany miejsca pobytu należy niezwłocznie powiadomić o tym Dyrekcję Generalną Urzędu Bezpieczeństwa. W przeciwnym razie służby graniczne mają prawo do deportacji lub zatrzymania do wyjaśnienia.
Wymagane dokumenty do wizy do Libanu:
1. Paszport ważny przynajmniej pół roku, bez stempli wjazdowych do Izraela.
2. Wypełniony wniosek wizowy w języku angielskim (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami). Szczegóły wyjazdu powinny być wyraźnie wymienione. Prosimy nie zapomnieć o podpisaniu wniosku.
Dla nieletnich: wniosek o wizę musi być podpisany i złożony przez obojga rodziców wraz z oryginalnym aktem urodzenia dziecka do wglądu. W innym przypadku, wymagane jest notarialnie potwierdzone pozwolenie rodziców na wyjazd dziecka.
3. Jedno zdjęcie kolorowe do wniosku.
4. Zaświadczenie o zatrudnieniu lub nauce.
5. Zaproszenie z Libanu zawierające szczegóły pobytu w Libanie (daty przylotu i wylotu, cel wyjazdu osoby zaproszonej, dokładny adres i numer telefonu osoby zapraszającej wraz z kopią jej libańskiego dokumentu tożsamości) lub potwierdzona rezerwacja w hotelu w Libanie.
6. Bilet powrotny
Cena wizy:
Wiza jednokrotnego wjazdu – 35 USD
Wiza dwukrotnego wjazdu – 50 USD
Wiza wielokrotnego wjazdu – 70 USD
Koszt pośrednictwa: 150 zł / 1 os.– pośrednictwo wizowe
UWAGI !!! Wszystkie dokumenty powinny być wypełnione w języku angielskim.

Granica:
Obywatele RP muszą posiadać wizę.
WAŻNE
Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby:
• posiadające w paszportach stemple graniczne lub wizę izraelską.
• posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).
• posiadające w paszportach jedynie stemple wjazdowe lub wyjazdowe jordańskie lub egipskie - ale niemające dowodu na to, że ich wjazd lub wyjazd w trakcie danego pobytu nie odbywał się przez Izrael (potrzebne stemple egipskie lub jordańskie w obie strony - wjazd i wyjazd).
Odmowa wjazdu do Libanu lub Syrii, która wydana jest przez urzędników granicznych jest ostateczna i nie podlega odwołaniu. Kontrola paszportowa jest bardzo rygorystyczna i nie stosuje się żadnych wyjątków. W takiej sytuacji turysta zostanie zawrócony z przejścia granicznego.
Obowiązkiem uczestnika jest zatem dokładne sprawdzenie paszportu przed wycieczką do Libanu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-2019:
Aktualnie wymagane jest zaświadczenie o wykonaniu testu PCR na 96 godzin przed podróżą, następny test zostanie powtórzony na lotnisku (koszt 100 USD). Wynik badania jest w ciągu 24 godzin. Jeżeli jest on negatywny nie ma potrzeby kwarantanny.
Jeżeli ktoś nie ma zaświadczenia o wykonaniu testu PCR na 96 godzin przed podróżą, musi poddać się testowi na lotnisku (koszt 100 USD) oraz 72 godzinnej kwarantannie.
Każdy podróży musi posiadać ubezpieczenie medyczne pokrywające koszty leczenia na COVID-19.
Należy pamiętać o stosowaniu się do ograniczeń.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00