Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka do Libanu

Liban/Bejrut
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Dzień 1: Przylot
Wylot z Polski, przylot do Bejrutu po północy, transfer do hotelu.

Dzień 2: Bejrut
Rano śniadanie w hotelu, następnie przejazd do stolicy Libanu. Całodniowe zwiedzanie Bejrutu, spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczymy m.in. Al-Manara i Muzeum Narodowe, które w swych początkach zawierało jedynie kolekcje Raymonda Weilla – francuskiego oficera stacjonującego w Libanie. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie.

Dzień 3: Annaja – Jarabta
Po śniadaniu ruszamy do Annaja, wioski położonej 14 km od Byblos. Wioska jest popularnym miejscem pielgrzymkowym Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Machlufa. Święty Szarbela Machluf został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Następnie udamy się do Jarabta, miejsca pochówku i kultu św. Rebeki Pietry Chobok Ar-Rajes. W październiku 1885 r. podczas modlitwy prosiła Boga, by dał jej udział w zbawczej męce Chrystusa. Od tej pory cierpiała z powodu wielu dolegliwości, ale znosiła je z cierpliwością i pokorą. W 1899 r. całkowicie straciła wzrok, a wkrótce także została sparaliżowana, ale wciąż dziękowała Bogu za wszystko, szczególnie za dar cierpienia. Zmarła 23 marca 1914 r. W roku 1985 została wyniesiona na ołtarze i kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2001 r. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 4: Tyr – Sydon - Maghdouché
Zaraz po śniadaniu jedziemy do Sydonu. W starożytności było to portowe miasto fenickie. Początkowo było najważniejszym spośród miast fenickich, później większe znaczenie uzyskał Tyr. Zwiedzimy stare miasto i Morski Zamek wybudowany w XIII wieku przez Templariuszy. Był on zwany także Zamkiem Św. Ludwika z racji jego długiego pobytu w twierdzy. Naszym następnym przystankiem jest Maghdouché, gdzie Błogosławiona Dziewica Św. Maria, oczekiwała na Swego syna Jezusa, gdy Ten nauczał w pobliskich wioskach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Tyr, nazywane nekropolią Rzymskich i Bizantyjskich akweduktów powstałych w II wieku. Tyr był głównym ośrodkiem kultu Baala-Melkarta. Słynął też z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Barwnik otrzymywano ze ślimaków murex, obecnie to wymarły gatunek. Kolor ten w wielu kulturach starożytnych był zastrzeżony dla rodzin królewskich albo co najmniej szlacheckich. Fenicja zawdzięcza swoją nazwę temu barwnikowi. Wracamy do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 5: Baalbeck – Andżar – Ksara
Rano śniadanie w hotelu i wyruszamy przez dolinę Kouroum do Andżar. Andżar to miasto założone w VII wieku przez Umajjadów z widocznymi wpływami urbanistyki rzymskiej. Jego główną atrakcja są ruiny pałacu Umajjadów z przyległym do nich Meczetem, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym przystankiem jest Baalbeck, w którym będziemy mogli zwiedzić antyczne Rzymskie świątynie m.in. Wielką Świątynie nazywaną też Świątynią Jowisza, której budowę ukończono około 60 roku, a która składa się z czterech części: monumentalnego wejścia czyli Propylei, Dziedzińca Sześciokątnego, Wielkiego Dziedzińca z ołtarzem ofiarnym oraz ze świątyni właściwej. Oraz Świątynie Bachusa i Okrągłą Świątynie Wenus. Zobaczymy także Kamień Południa, dawny kamieniołom, w którym obrabiane były kamienne bloki używane do budowy świątyń oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum. Następnie udamy się do winnic Ksara, gdzie spróbujemy pysznego wina i zbadamy mającą 2 kilometry jaskinie, odkrytą za czasów Rzymskich. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6: Rzeka Psa – Jeita – Harissa – Byblos
Po śniadaniu ruszamy do rzeki Nahr al-Kalb zwanej potocznie Rzeką Psa ze względu na dźwięk skowytu jaki wydaje. W pobliżu rzeki znajduje się kilkanaście pamiątkowych steli pozostawionych przez kolejne wojska zdobywców od starożytnych Egipcjan, Babilończyków, Greków i Rzymian, aż po Francuzów, Brytyjczyków i współczesnych Libańczyków. Następnym przystankiem są groty Jeita, gdzie podziwiać można wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Harissa, gdzie zobaczymy wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajdujące się na górskim szczycie, mającym 650m wysokości, z którego rozpościera się widok na całą zatokę Dżunija . Na terenie sanktuarium znaleźć można biały posąg Najświętszej Marii Panny, w podstawie którego znajduje się kaplica. Następnie ruszymy autostradą do Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 7: Las Bożych Cedrów – Baszarri - Wadi Kadisza
Zaraz po śniadaniu ruszamy do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza - Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana oraz Beka Kafra będące miejscem narodzin św. Charbela Makhloufa. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 8
Dzień wolny, podczas którego będzie można odpocząć i zrelaksować się.

Dzień 9: Wylot
Po śniadaniu, wymeldowanie z hotelu, następnie transfer na lotnisko w Bejrucie, na odprawę i przelot do kraju.

cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Bejrut-Warszawa, przejazdy autokarem, zakwaterowanie i dwa posiłki dziennie, opiekę polskiego pilota na całej trasie, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie KL, NW, bagaż i choroby przewlekłe.

cena nie zawiera

opłat wizowych ok. 21 USD, biletów wstępu 100 USD/os., wydatków osobistych, obligatoryjnych napiwków płatnych na miejscu (ok. 8 USD/osoba/dzień), obowiązkowej składki na TFG w wysokości 13 PLN/os.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie
2. Dopłata do pokoju 1-osobowego to 1000 zł.
3. Pielgrzymka została skalkulowana dla grupy 30 osób pełnopłatnych
4. Każdego dnia istnieje możliwość uczestnictwa w Mszach Świętych
5. Przy wyjazdach do Libanu polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych
6. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
7. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby posiadające w paszporcie ślad pobytu w Izraelu (nie wchodzi w grę nawet sam tranzyt)
8. Cena skalkulowana po kursie 1 USD= 3,7 zł
9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
·Europa i Basen Morza Śródziemnego: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 30 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN
·Świat: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 50 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN, OC – 30 000 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu ( dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osob

Liban

COVID-2019
W dniach 14-30 listopada 2020 r. zostaje wprowadzony lockdown na całym terytorium kraju.
Wszyscy przylatujący do Libanu są zbowiązani wykonać test PCR na 96 godzin przed podróżą (Zwolnione z niego są wyłącznie dzieci poniżej 12 r.ż.), wypełnić formularz medyczny dostępny na stronie www.arcg.is/0GaDnG (Osoby, które tego nie zrobią, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu), wykonać we własnym zakresie test na PCR w maksimum 72h po przyjeździe lub pozostać w samoizolacji na okres 10 dni od daty przyjazdu.
Obowiązkowo osoby podróżujące do Libanu zobowiązane są posiadać ubezpieczenie medyczne pokrywające koszty leczenia na COVID-19.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Obywatele polscy udający się do Libanu w celach turystycznych otrzymują na granicy 1-miesięczną wizę pobytową, którą można bez problemu przedłużyć na okres do 3 miesięcy. Istnieje możliwość otrzymania wizy zbiorowej dla grupy powyżej 8 osób (grupy turystyczne, sportowcy). Przy składaniu aplikacji wizowej w Ambasadzie Libanu w Warszawie należy przedstawić rezerwację hotelową lub zaproszenie od obywatela Libanu. Przy wjeździe turyści wypełniają karty przekroczenia granicy z danymi osobowymi. Szczególnie ważne jest, aby podany adres pobytu w Libanie był zgodny z rzeczywistym, w przypadku zmiany miejsca pobytu należy niezwłocznie powiadomić o tym Dyrekcję Generalną Urzędu Bezpieczeństwa. W przeciwnym razie służby graniczne mają prawo do deportacji lub zatrzymania do wyjaśnienia.
Wymagane dokumenty do wizy do Libanu:
1. Paszport ważny przynajmniej pół roku, bez stempli wjazdowych do Izraela.
2. Wypełniony wniosek wizowy w języku angielskim (czytelnie, najlepiej drukowanymi literami). Szczegóły wyjazdu powinny być wyraźnie wymienione. Prosimy nie zapomnieć o podpisaniu wniosku.
Dla nieletnich: wniosek o wizę musi być podpisany i złożony przez obojga rodziców wraz z oryginalnym aktem urodzenia dziecka do wglądu. W innym przypadku, wymagane jest notarialnie potwierdzone pozwolenie rodziców na wyjazd dziecka.
3. Jedno zdjęcie kolorowe do wniosku.
4. Zaświadczenie o zatrudnieniu lub nauce.
5. Zaproszenie z Libanu zawierające szczegóły pobytu w Libanie (daty przylotu i wylotu, cel wyjazdu osoby zaproszonej, dokładny adres i numer telefonu osoby zapraszającej wraz z kopią jej libańskiego dokumentu tożsamości) lub potwierdzona rezerwacja w hotelu w Libanie.
6. Bilet powrotny
Cena wizy:
Wiza jednokrotnego wjazdu – 35 USD
Wiza dwukrotnego wjazdu – 50 USD
Wiza wielokrotnego wjazdu – 70 USD
Koszt pośrednictwa: 150 zł / 1 os.– pośrednictwo wizowe
UWAGI !!! Wszystkie dokumenty powinny być wypełnione w języku angielskim.

Granica:
Obywatele RP muszą posiadać wizę.
WAŻNE
Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby:
• posiadające w paszportach stemple graniczne lub wizę izraelską.
• posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).
• posiadające w paszportach jedynie stemple wjazdowe lub wyjazdowe jordańskie lub egipskie - ale niemające dowodu na to, że ich wjazd lub wyjazd w trakcie danego pobytu nie odbywał się przez Izrael (potrzebne stemple egipskie lub jordańskie w obie strony - wjazd i wyjazd).
Odmowa wjazdu do Libanu lub Syrii, która wydana jest przez urzędników granicznych jest ostateczna i nie podlega odwołaniu. Kontrola paszportowa jest bardzo rygorystyczna i nie stosuje się żadnych wyjątków. W takiej sytuacji turysta zostanie zawrócony z przejścia granicznego.
Obowiązkiem uczestnika jest zatem dokładne sprawdzenie paszportu przed wycieczką do Libanu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00