Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Cypr- Śladami wczesnego chrzescijaństwa

Cypr
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

LARNAKA – LEFKARA – CHIROKITIA – AMATHOUS – NIKOZJA – LIMASSOL – OMODHOS – PAPHOS – GÓRY TROODOS – KYKKOS

DZIEŃ 1: WARSZAWA
Przylot do Larnaki. Na lotnisku spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, który obdaruje grupę mapami i przewodnikiem po Cyprze. Transfer do hotelu, gdzie na pielgrzymów będzie czekał powitalny drink. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: LARNAKA
Po śniadaniu zwiedzanie Larnaki. Została ona wybudowana na gruzach starożytnego miasta Kition. Zwiedzanie zacznie się od krótkiego spaceru po mieście a następnie nastąpi wizyta w prywatnym muzeum Pierides, w którym znajduje się ok. 6000 eksponatów prezentujących 9000 lat historii wyspy. Następnie pielgrzymi zwiedzą bardzo ważny dla muzułmanów meczet Hala Sultan Tekke. Wizyta w pobliskiej wiosce Kiti i w kościele Angeloktistosa, w którym znajdują się mozaiki z czasów wczesnochrześcijańskich. Lunch w lokalnej tawernie w Larnace. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: LEFKARA – CHIROKITIA – AMATHOUS
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Lefkary, znanej z wyrobów koronkowych. Miasteczko zostało odrestaurowane i jest pełne unikalnych budynków, wąskich uliczek i wapiennych domów. W 1481 roku Leonardo da Vinci zakupił tu dzieła, którymi udekorował ołtarz w Mediolanie. Spacer uliczkami miasteczka aż do momentu dotarcia do złotnika i koronkarek, gdzie będzie można zapoznać się z tajnikami ich pracy. Lunch w lokalnej tawernie. Następnie przejazd do Chirokiti, stanowiska archeologicznego z pozostałościami najstarszej na Cyprze neolitycznej osady. Na koniec zwiedzenie prehistorycznych ruin Amathous – miasta, w którym Tezeusz pozostawił ciężarną Ariadnę pod opieką tamtejszych kobiet. Przejazd do hotelu w Limassol. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: NIKOZJA
Po śniadaniu przejazd na całodzienną wycieczkę do Nikozji. Nikozja znajduje się w środkowej części wyspy a jej historia sięga epoki brązu. Stare Miasto otacza XVI-wieczny mur wenecki. W Nikozji znajdziemy muzea, zabytkowe kościoły i średniowieczne budynki. Słynna brama famagustiańska oddziela starą część miasta od nowej. Za bramą znajduje się Laiki Geitonia – ulica pełna kramików z przeróżnymi bibelotami. Zwiedzanie zaczyna się wizytą w Muzeum Archeologicznym z kolekcją cypryjskich antyków i skarbów z okresu od neolitu do wczesnego Bizancjum. Następnie Muzeum Bizantyjskie z kolekcją wyjątkowych bizantyjskich ikon z IX-XVIII wieku. Przejazd do katedry św. Jana Ewangelisty z XVIII-wiecznymi freskami przedstawiającymi sceny z Biblii oraz grobem św. Barnaby. Po przejechaniu przez wenecki mur bramą famagustiańską lunch w okolicy ulicy Laiki Geitonia w tradycyjnej tawernie. Popołudniu powrót do Limassol. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: LIMASSOL – OMODHOS
Po śniadaniu zwiedzanie Limassol. Pielgrzymi udadzą się na Stare Miasto i zwiedzą średniowieczny zamek w Limassol, gdzie według legendy po podbiciu wyspy w 1291-92 roku Król Ryszard Lwie Serce poślubił księżniczkę Berrenagarę z Nawarry. Dzisiaj w zamku znajduje się Muzeum Średniowiecznego Cypru. Następnie zwiedzanie Zamku w Kolossi, który był główną siedzibą Rycerzy Św. Jana z Jerozolimy oraz miejscem, w którym jest produkowane słynne wino Commandaria – jedno z najstarszych nazwanych win na świecie. Niedaleko od zamku znajdują się starożytne ruiny Kurionu z pozostałościami teatru, stadionu, łaźni rzymskich. Następnie przejazd do wioski Omodhos słynącej z produkcji wina, własność Sir Johna De Brie, Księcia Galicyjskiego. Na brukowym placu znajduje się Monastyr Stavros – Klasztor Krzyża Świętego z rosyjskim ikonostasem, drewnianymi rzeźbieniami i eklektycznymi elementami. Przejazd do starego monastyru, w którym produkowane jest wino Linos. Postój w jednym z podpiwniczonych domów, w którym nastąpi degustacja wina. Powrót do Limassol. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: PAPHOS
Po śniadaniu przejazd do najpiękniejszego miasta na wyspie. Paphos jest kulturalnym centrum Morza Śródziemnego wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNSESCO. Gdziekolwiek w Paphos się nie pójdzie, znajdzie się historyczne miejsca sięgające czasów starożytnych, przyciągających zarówno obcokrajowców jak i mieszkańców wyspy. Po drodze postój w Petra tou Romiou (Grecka Skała) – legendarne miejsce narodzin Afrodyty. Po przyjeździe do Paphos obiad w lokalnej rybnej tawernie w porcie. Po południu wizyta w słynnych Grobowcach Królewskich, wyjątkowy cypryjski, hellenistyczny monument, imponującą romańskie wille Dionizosa, Aiona i Tezeusza z mozaikami inspirowanymi grecką mitologią. Następnie wizyta w kościele Chrysopolitissa i pod kolumną św. Pawła, gdzie apostoł został aresztowany w czasach rzymskich podczas głoszenia chrześcijaństwa na Cyprze. Na koniec wizyta w XII-wiecznym Monastyrze Świętego Neofita. Powrót do Limassol. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: GÓRY TROODOS – KYKKOS – KOŚCIOŁY BIZANTYJSKIE
Po śniadaniu przejazd w kierunku Gór Troodos. Przejazd przez góry i zwiedzanie bizantyjskich kościołów, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie również najważniejszego na całej wyspie monastyru Kykkos oraz spacer do stojącego niedaleko monastyru Throni, w którym znajduje się grób arcybiskupa Mkariosa III, pierwszego prezydenta Republiki Cypru. Lunch w jednej z górskich restauracji. Późnym popołudniem powrót do Limassol. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: LARNAKA - WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-LARNAKA-Warszawa, opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów programowych - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych – około 80 euro/osoba, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników – około 2 euro/dziennie, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 800 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 40 osób
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
7. Na bazie informacji uzyskanych od Cypryjskiego Urzędu ds. Turystyki Cypru dotyczących przypisania Polski do krajów z grupy B, informujemy o konieczności posiadania przez pasażerów przylatujących na Cypr, wyłączając dzieci poniżej 12 roku życia, zaświadczenia potwierdzającego ujemny wynik testu PCR w kierunku COVID-19. Testy mogą być w j.polskim, nie trzeba ich tłumaczyć.
https://www.pio.gov.cy/en/press-releases-article.html?id=15204#flat

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Cypr

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Od 1 marca osoby podróżujące z Polski na Cypr obowiązuje kategoryzacja ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób) tj. podział na grupy w zależności od oceny aktualnej sytuacji epidemicznej: zielona, pomarańczowa lub czerwona. Na dzień 01.03 Polska została zaklasyfikowana do grupy czerwonej, tzn.: wymagane jest podwójne badanie laboratoryjne z negatywnym wynikiem. Test PCR w ciągu 72 godzin przed wyjazdem i kolejny test PCR po przybyciu na Cypr. Koszt testu na Cyprze to 30 euro na lotnisku w Larnace i 32 euro na lotnisku w Pafos; wyniki testu będą dostępne w ciągu 3 godzin i zostaną przekazane podróżnemu SMS-em po jego odlocie z lotniska. Dzieci do 12 lat zwolnione są z tego obowiązku. W tej kategorii nie obowiązują żadne środki dotyczące samoizolacji / kwarantanny. Należy jednak wypełnić deklarację: Cyprus Flight Pass, dostępną na stronie:
https://cyprusflightpass.gov.cy/en/special.permission


Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej.

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Cypryjskiej do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Polski należy upewnić się, czy dokument jest ważny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00