Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Włochy

Karaibskie Tropiki

Dominikana, Wenezuela, Dominika, Martynika
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

Statek: Horizon
Rok modernizacji: 2009
Liczba pasażerów:1828
Liczba załogi: 620
Liczba pokładów: 9

Do dyspozycji gości:
baseny, jacuzzi, siłownia, sauna, Dance Club, salon gier karcianych, sala teatralna, biblioteka, kawiarenka Internetowa, salon gier, solarium SPA del Mar, sklepy z pamiątkami i ze sprzętem elektronicznym.
Bary - Klimatyczny Le Salon Randez Vous, Le Cafe Moka z wyśmienita kawą, Casino Bar – dla hazardzistów i nie tylko, James Le Piano Bar – dla poszukujących spokoju, Bar Zephir (Miramar) i Bar Lannexe (Brisas) – z drinkiem w ręku, twarza w stronę słońca.... Restauracje - Elegancka Le Splendide, Terasse at Grill serwująca na odkrytym pokładzie dania z grilla, Le Marche Gourmand z grillowanymi potrawami, serwowanymi w formie bufetu.

1 Santo Domingo (Dominikana) - 22:00
2 La Romana (Dominikana) 07:00 14:00
3 St Maarten 12:30 19:30
4 Gwadelupa 08:00 18:00
5 Martynika 08:00 17:00
6 Wyspa Margarita 12:00 19:00
7 dzień na Morzu Karaibskim - -
8 Santo Domingo (Dominikana) 07:00 -

Na trasie rejsu:

La Romana (Dominicana) - jest obecnie jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Republice Dominikany. Pięknie zlokalizowana na południowo-wschodnim wybrzeżu Dominikany jest doskonałym miejscem na wypoczynek i relaks. Zachęca do spaceru po zrekonstruawanym średniowiecznym centrum i do zakupu ręcznie zwijanych cygar.

St Maarten - najmniejsza wyspę świata dzielą między siebie dwa narody, francuski i holenderski. Saint-Martin stanowi mieszankę, w której europejski styl komponuje się z tropikalnym pięknem. Rezultatem jest miejsce niezwykle szykowne, a jednocześnie pełne spokoju, innymi słowy wspaniałe miejsce na wakacje. Piękna pogoda przez cały rok i przystępne ceny sprawiają, że chce się tu wracad.

Pointe á Pitre (Gwadelupa) - stolica państwa i zarazem jego największe miasto w kolonialnym stylu. Można tutaj odkryć kolorowe targi, muzea oraz mnóstwo małych uliczek, gdzie eleganckie butiki, bazary sklepy z pamiątkami tworzą głośną i radosną atmosferę.

Fort de France (Martynika) - Martynika przez lokalnych mieszkańców często nazywana jest „Wyspą Kwiatów”. Słynie nie tylko z kwiatów ale takze z bananów i rumu. Warto odwiedzić jedną z lokalnych destylarni rumu, by zobaczyć jak powstaje ten trunek.

Wyspa Margarita - margarita oznacza perłę i nic dzienego, że nadano jej tą nazwę, dawniej słyneła bowiem z połowu pereł. Obecnie zachwyca dzikością wenezuelskiej przyrody z bajkowymi, karaibskimi krajobrazami i głębia niebieskiej wody.

cena zawiera

lot na trasie Madryt - Santo Domingo - Madryt, 7 noclegów na statku, serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku, wyżywienie 3 posiłki dziennie, sprzęt sportowo-rekreacyjny, basen, udział we wszystkich imprezach na statku (przedstawienia, animacje, koncerty, kino), ubezpieczenie NW, KL, od chorób przewlekłych i bagaż, 1 nocleg w Madrycie przed wylotem Karaiby (hotel ze śniadaniem i bezpłatnymi transferami typu shuttle lotnisko-hotel-lotnisko).

cena nie zawiera

biletu lotniczego do/z Madrytu w kwocie minimum 1200 zł, opłat i podatków portowych 204 Euro/os. (płatne w biurze), obligatoryjnej opłaty serwisowej na statku 72 EUR (płatne na miejscu), pakietu napoi All inclusive 15 Euro/dzień, 24h serwisu kabinowego, wycieczek fakultatywnych, korzystania z punktów usługowych na statku (pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, Internet).

uwagi

1. Istnieje możliwość wykupu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5%.
2. Nie zostały założone żadne rezerwacje. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku i dostępności taryfy biletu lotniczego.
2. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR na oddzielne konto EURO Konsorcjum PBP. Ofertę skalkulowano wg kursu EUR Banku PEKAO SA 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed wylotem, wg aktualnej tabeli kurów walut Banku PEKAO SA.
3. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
·Europa i Basen Morza Śródziemnego: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 150 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN
·Świat: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 150 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN, OC – 30 000 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu ( dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Przykładowe wycieczki fakultatywne do zakupienia na statku:
(wycieczki realizowane są w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim w zależności od ilości chętnych)

LA ROMANA (DOMINIKANA)

SAFARI W GORĄCYM RYTMIE MERENGUE (Czas trwania ok. 3,5 godziny)
Zapraszamy w podróż otwartym samochodem terenowym. Sprawdźmy, jak wygląda życie codzienne na Dominikanie, jakie tropikalne rośliny porastają jej teren, jakiej muzyki się słucha… Przy skromnym sposobie życia Dominikańczycy zdumiewają radością, która wyraża się w pełnym ekspresji tańcu merengue. To muzyka o bardzo dynamicznym tempie, polecamy poćwiczyć zmysłowe ruchy bioder przed przybyciem na Dominikanę https://www.youtube.com/watch?v=qnNx50Y71wQ
A jak zbiera się trzcinę cukrową? O tym i o smaku świeżo ściętej trzciny dowiemy się podczas postoju na plantacji. Następnie, po przejażdżce leśną drogą dotrzemy do Jardines Del Caribe (Karaibskich Ogrodów), w których rośnie najpiękniejsza w kraju kolekcja kaktusów i orchidei.
Podczas wycieczki dowiemy się także więcej o dominikańskim tytoniu, o sposobie wytwarzania cygar, o długiej tradycji ich produkcji, która o i zobaczymy jak powstają cygara, których produkcja ma już długą tradycję, a s najlepszych cygar na świecie.

WYPRAWA W BUGGY DO CUMAYASY (Czas trwania ok. 4 godziny)
Cumayasa to zalesiony region, znajdujący się 35 kilometrów od La Romana. Wsiadamy do auta typu buggy i rozpoczynamy podróż przez rajską krainę. Po drodze mijamy starą kopalnie saletry; kończymy wyprawę widokiem na Morze Karaibskie, gdzie będzie czas na morskie kąpiele i odpoczynek na plaży.

ST MAARTEN

ST MAARTEN W FUN CAR (Czas trwania ok. 2 godziny)
Fun Car to pojazd pozwalający bezpiecznie odkrywać wyspę, w którym można zrelaksować się i zachować poczucie swobody, ponieważ każdy przeznaczony jest dla max. 2 pasażerów. Po krótkiej nauce jazdy, wyruszamy w stronę Orient Bay i Orient Beach Brothers – baru przy piaszczystej plaży. Ciekawostką jest, że plaża Orient Bay na południowym końcu zatoki na wyspie St. Martin to jedno z ulubionych miejsc nudystów w tej części świata.
Pokonując kręte drogi można podziwiać błękitne wody morza otaczającego St Maarten i malownicze wzgórza porośnięte szmaragdowozieloną roślinnością. Po dotarciu do plaży czas na degustację powitalnego ponczu, a następnie ok. 45 minut na spacer po piaszczystych plażach.

MARIGOT I ORIENT BEACH (Czas trwania ok. 4 godziny)
Relaksacyjna podróż wśród karaibskich krajobrazów, port w Marigot i wspaniałe plaże Orient Beach. Klimatyzowany autokar zabierze nas na 45-minutową wyprawę do Marigot, gdzie przez ponad godzinę będzie możliwość zwiedzania na własną rękę. Po powrocie do autokaru wyruszamy do klubu plażowego Orient Bay, w którym przez półtorej godziny będzie można zrelaksować się na plaży lub popływać w spokojnych i ciepłych wodach Morza Karaibskiego.

KARAIBSKI ZACHÓD SŁOŃCA (Czas trwania ok. 2 godziny)
Rejs na pokładzie katamaranu wzdłuż brzegu wyspy, aż do wybrzeży Lasaman. Po dopłynięciu do plaży będzie okazja do kąpieli morskich i wypoczynku na plaży.

GWADELUPA (Pointe á Pitre)

OGRODY BOTANICZNE DESHAIES I PLAŻA GRANDE-ANSE (Czas trwania ok. 4 godziny)
Wyprawa przez wulkaniczną wyspę Basse Terre do Ogrodów Botanicznych Deshaies. Dzięki tropikalnemu klimatowi i łagodnym wiatrom, wiele gatunków kwiatów z całego świata zaaklimatyzowało się w tych rejonach, tworząc unikalną paletę kolorów. Ogród zajmuje obszar 7 hektarów. Będziecie Państwo zachwyceni wspaniałą kolekcją orchidei, barwnymi papugami i różowymi flamingami. Po spacerze po tropikalnych ogrodach, ruszamy w kierunku dwukilometrowej plaży w Grande Anse, uważanej za najpiękniejszą plażę wyspy. To tu będą Państwo mieli możliwość degustacji accras, francuskiej specjalności kuchni karaibskiej (zasmażane kulki rybne), charakterystycznej dla Gwadelupy, oraz domowym sposobem wyrabianych kokosowych lodów.

CANYONING (początkujący i poziom 1) (Czas trwania ok. 4 godziny)
Czy kiedykolwiek myślałeś o schodzeniu w dół tropikalnej rzeki, o skakaniu z porośniętych lasami klifów? Skok za skokiem, zjazd za zjazdem, przekonasz się, że jesteś w stanie wytrzymać więcej niż myślałeś! Doświadczeni instruktorzy będą uczyć i asekurować w tym zapierającym dech w piersiach sporcie. Gwadelupa jest światowym liderem jeśli chodzi o lokalizację do uprawiania tego sportu, posiadając szlaki dla wszystkich początkujących powyżej 12 lat.

ODKRYWANIE BASSE TERRE (Czas trwania ok. 4 godziny)
Ogród kwiatowy Domaine de Vallombreuse posiada wyjątkowo bogatą roślinność, rozrastającą w samym sercu lasu. Będziemy przemierzać Parc National de Guadeloupe, jeden z siedmiu Francuskich parków narodowych, by dotrzeć do Cascade aux Ecrevisses (Wodospad Langusty) jednego z najważniejszych punktów wyspy. Na koniec degustacja lokalnego rumu w starej kolonialnej posiadłości.

MORSKI PARK NARODOWY GRAND CUL-DE-SAC MARIN (Czas trwania ok. 4 godziny)
Wyprawa pontonem przez Rivière Salée do Grand Cul-de-sac Marin, uznanego przez UNESCO za naturalny rezerwat morski i morski Park Narodowy. W unikalnym otoczeniu, można zanurkować i w towarzystwie doświadczonych przewodników, posiadających rozległą wiedzę na temat morskiej fauny, podziwiać z bliska ogromną różnorodność tropikalnych zwierząt żyjących w morzu. Wracając można odpocząć na Îlet Blanc, mieliźnie gęsto porośniętej malowniczymi palmami kokosowymi.

MARTYNIKA (Fort de France)

SAINT PIERRE I DESTYLARNIA RUMU (Czas trwania ok. 4 godziny)
Zaczynając w Fort-de-France, odwiedzamy Saint Pierre i zatrzymujemy się przy malowniczym kościele Balata, miniaturowej reprodukcji paryskiego Sacré-Coeur. Po zwiedzaniu ruszamy do destylarni rumu.
Po podziwianiu majestatycznego tropikalnego lasu Martinique, jego różnorodnej roślinności, zamieszkujących go tropikalnych ptaków i dzikich zwierząt, ruszamy do miasta portowego Saint Pierre, dawnej ekonomicznej i kulturowej stolicy wyspy.

MARTYNIKA JEEPEM (Czas trwania ok. 4 godziny)
Pojazdem z napędem na cztery koła przemierzamy drogi podziwiając uroczą panoramę Martyniki z bujną roślinnością i dziewiczą naturą. Będzie możliwość pływania w chłodnych wodach u stóp wodospadu. Następnie odwiedzimy dawną plantację trzciny cukrowej na stoku wulkanu Montagne Pelée i jedną z najstarszych destylarni rumu, skąd będziemy mieć możliwość podziwiania wspaniałej panoramy zatoki San Pedro i degustacji pysznego likieru z Antilli.

WYSPA MARGARITA

NATURALNE PIĘKNO MARGARITY (Czas trwania ok. 5,5 godziny)
W towarzystwie lokalnego przewodnika skierujemy się w stronę Parku Narodowego La Restinga, stanowiącego jedną z największych atrakcji Margarity.
Po dotarciu na miejsce zostaniemy zaproszeni na łodzie wiosłowe, z pokładu których będziemy podziwiać lasy namorzynowe. Porośnięte gęstą roślinnością kanały stanowią schronienie dla wielu gatunków ptaków, rozgwiazd, koników morskich oraz skorupiaków.
Po zakończeniu wyprawy łodzią, ruszamy na północną stronę wyspy, mijając po drodze kilka małych wiosek. Dotrzemy do Mirador de I’Hesperia z dwiema zatokami Puerto Viejo i Puerto Cruz. Intensywnie błękitna woda kontrastuje ze wspaniałą, zieloną roślinnością doliny Pedro González, która w tym punkcie styka się z morzem. Kontynuujemy podróż w stronę restauracji El Cimarrón. Pomimo prostego wyglądu, ta nadmorska tawerna gościła wielu sławnych ludzi, a nawet członków rodziny królewskiej. Te wizyty upamiętniają rozwieszone na ścianach fotografie. W tawernie należy spróbować cachapa, grubego, wypełnionego serem, kukurydzianego naleśnika oraz mleka kokosowego i świeżego soku z tropikalnych owoców. Na koniec wizyta w centrum rzemiosła wyspy.

PRAWDZIWA MARGARITA (Czas trwania ok. 5,5 godziny)
Ruszamy w stronę północnego wybrzeża Margarity. Nasz pierwszy przystanek to Pueblos de Margarita, kompleks stworzony przez Alexis Martin Cheng, w którym znajduje się imponująca kolekcja obiektów i przedmiotów, ułożonych tematycznie, a która przedstawia historię wyspy przed pojawieniem się Hiszpanów i kolonizacją. Można dowiedzieć się jak poławiano perły w czasach pierwszych europejskich osad na nowym kontynencie Nueva Cádiz. Zrekonstruowano tu budynki z czasów pierwszych mieszkańców. Będzie możliwość zakupienia pamiątek.
Ruszamy na plażę Zaragoza, gdzie zacumowanych jest wiele łodzi rybackich. Będzie możliwość kąpieli morskich oraz degustacji dań typowych dla tego regionu, czyli ryb, mięsa, sera, serwowanych wraz z odświeżającym napojem.

HISTORIA KOLONIZACJI MARGARITY (Czas trwania ok. 5 godzin)
Nasza wycieczka rozpoczyna się w religijnej stolicy Margarity, El Valle del Espíritu Santo, z neogotyckim sanktuarium Virgen del Valle, wybudowanym ku czci patronki wyspy i wschodniej Wenezueli. W Muzeum Santiago Mariño odtworzono atmosferę kolonialnego domu.
Kontynuujemy wycieczkę do La Asunción, administracyjnej stolicy prowincji Nueva Esparta, ze wspaniałą katedrą Nuestra Señora de La Asunción, której budowę datuję się na XVI wiek i która stanowi dobry przykład architektury kolonialnej na tym obszarze. Następnie udamy się do fortu Santa Rosa, miejsca wielu bitew, które oferuje imponujące widoki na wyspę. Po wizycie w Casa de las Muñecas (Domu Lalek), w którym podziwiać można wyroby rzemiosła z całej Wenezueli, ruszamy do Pampatar, znanego z architektury kolonialnej, zamku San Carlos de Borromeo, fortu La Caranta de Santiago i kościoła Santísimo „Cristo del Buen Viaje”, datowanego na XVI wiek.

Oraz wiele więcej...

Dominikana

Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Dominikany nie wymaga się wizy wjazdowej; należy natomiast okazać bilet powrotny oraz wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Przepisy celne nie określają wysokości kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu. Przy wjeździe na Dominikanę należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 15 USD), która często jest już wliczona w cenę biletu lotniczego. Posiadacz takiej kraty może przebywać na terenie kraju do 90 dni. Dzieci do lat 13 muszą podróżować pod opieką rodziców lub opiekunów. Opiekunowie powinni mieć pozwolenie na podróżowanie ze swoimi podopiecznymi, zalegalizowane w urzędzie konsularnym Dominikany w państwie, z którego wyjeżdżają. Bez zalegalizowanego dokumentu dzieci nie mogą przekroczyć granicy.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Wenezuela

Obywatele polscy nie potrzebują wizy przy wjeździe do Wenezueli. Na granicy wypełnia się tzw. kartę przekroczenia granicy, w której należy wpisać cel pobytu w Wenezueli. Cel turystyczny upoważnia obywateli polskich do pobytu w tym kraju bez wizy do 90 dni. Należy posiadać paszport ważny jeszcze 6 miesięcy od daty powrotu. Na żądanie służb granicznych należy okazać bilet powrotny. W przypadku pobytu w Wenezueli w celu innym niż turystyczny (praca, nauka, biznes) należy mieć wizę wydaną przez Ambasadę Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Warszawie. Przepisy nie określają obowiązkowej minimalnej kwoty pieniędzy na okres pobytu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Dominika

Polscy obywatele wybierający się na wycieczkę do Panamy nie muszą posiadać wizy. Przy wjeździe do Panamy turysta musi posiadać przy sobie min. 500 USD na koszty pobytu, nie musi być to gotówka, wystarczy dokument z dowodem posiadania kwoty na koncie bankowym lub karcie kredytowej. Podróżujących samolotem, którzy opuszczają Panamę obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 40 USD.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-2019:
Aktualnie dla obywateli polskich nie ma wymogu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19, nie trzeba posiadać zezwolenia na wyjazd i pobyt a także nie ma obowiązku kwarantanny. Należy pamiętać o stosowaniu się do ograniczeń.

Martynika

Obywatele RP korzystają z możliwości do swobodnego przekroczenia granicy w ramach Unii Europejskiej.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00