Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Pielgrzymka: Sanktuaria Francji (11 dni)

Francja
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

DZIEŃ 1: WYJAZD
Wyjazd z Polski i przejazd nocny do Paryża.

DZIEŃ 2: PARYŻ
Przyjazd do hotelu w okolicach Paryża. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: PARYŻ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża. Udamy się do średniowiecznego centrum miasta zlokalizowanego na wyspach Ille de la Cite oraz Ille de Saint Luis na Sekwanie. Podziwiać będziemy Katedrę Notre Dame - najsłynniejszą świątynię Paryża, Pałac Sprawiedliwości, który swoimi murami otacza perłę sztuki gotyckiej - Świętą Kaplicę z ogromnymi witrażami. Zobaczymy również m.in. Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Kaplicę Cudownego Medalika – miejsce objawień Matki Boskiej siostrze Katarzynie Laboure, Bazylikę Sacre Coeur na Wzgórzu Montmartre z 20-tonowym dzwonem Savoyarde, Wieżę Eiffla i Pola Marsowe. Obiadokolacja, a następnie rejs stateczkiem po Sekwanie – możliwość zapoznania się z najważniejszymi zabytkami Paryża z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4: PARYŻ
Śniadanie – kontynuacja zwiedzania Paryża, w tym Sainte-Chapelle (Święta Kaplica) ufundowana przez króla Francji Ludwika IX jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa z koroną cierniową na czele oraz Świętych patronów Francji. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: NEVERS - CHENONCEAU (OK. 473 KM)
Śniadanie. Przejazd do Nevers – miejsca przechowywania przeszklonego relikwiarza z cudownie zachowanym ciałem Św. Bernadetty. Przejazd do zamku Chenonceau – zbudowanego na wodzie. Wyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tours.

DZIEŃ 6: TOURS – AMBOISE - LOURDES (OK. 645 KM)
Śniadanie, po którym nawiedzimy Bazylikę Św. Marcina w Tours. Przejazd do Amboise – zamku wybudowanego przez Karola VII. To tutaj również pochowano Leonardo da Vinci. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

DZIEŃ 7: LOURDES
Śniadanie. Zwiedzanie domu rodzinnego Bernadetty Soubirous i nawiedzenie kościoła parafialnego oraz Bazyliki. Udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja, po której będziemy uczestniczyć w Nabożeństwie Maryjnym i procesji
ze świecami. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: LOURDES – AVIGNON - LYON (OK. 728 KM)
Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Pobyt nad wodami Ametystowego Wybrzeża. Przejazd do Avignon – nawiedzenie katedry Notre–Dame–des– Doms wybudowanej w stylu romańskim i barokowym oraz spacer po legendarnym moście Św. Benezeta. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lyonu.

DZIEŃ 9: LYON – LA SALETTE (OK. 146 KM)
Msza Święta. Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w Nabożeństwie Maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10: ARS (OK. 80 KM)
Śniadanie. Przejazd do Ars - miasta Św. Jana Marii Vianney - patrona proboszczów. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11: POWRÓT
Śniadanie. Kontynuacja podróży powrotnej. Zakończenie Pielgrzymki w godzinach wieczornych.

cena zawiera

Transfery klimatyzowanym autokarem, 9 noclegów w hotelach ** i domach pielgrzyma w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie - 9 śniadań i 9 kolacji, opiekę pilota-przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL z chorobami przewlekłymi, bagaż, opiekę polskojęzycznego przewodnika w Paryżu, Msze Św. W ustalonych terminach.

cena nie zawiera

wydatków własnych, kosztów realizacji programu, napiwków, biletów wstępu w kwocie 100 EUR/os., składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os., wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.

uwagi

1. Na powyższe świadczenia nie zostały zrobione żadne rezerwacje.
2. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
3. Oferta obowiązuje przy ilości uczestników: min. 35 osób pełnopłatnych.
4. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed wyjazdem po kursie sprzedaży euro w Banku PeKaO SA.
5. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Francja

Obywatele polscy udający się na urlop do Francji korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Unii Europejskiej oraz Schengen. Dokumentem uprawniającym polskich turystów do wjazdu i pobytu na terenie Francji jest dowód osobisty lub paszport. Takie same zasady obowiązują w przypadku podróży do francuskich departamentów zamorskich, tj. Gwadelupy, Martyniki, Gujany Francuskiej i Reunion. Uzyskanie wizy jest niezbędne przy wyjazdach na okres przekraczający 90 dni na obszar francuskich zamorskich wspólnot terytorialnych (poza metropolią i wymienionymi wyżej departamentami zamorskimi).

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00