Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka śladami Św. Pawła do Grecji

Grecja
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

GRECJA ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA – 12 DNI

SALONIKI – FILIPPI – KAVALA – AMPHIPOLIS - WERGINA – VERIA – OURANOUPOLIS – REJS WZDŁUŻ PÓŁWYSPU ATOS – RIWIERA OLIMPIJSKA – KALAMBAKA – DELFY – NAFPLIO – KORYNT – ATENY

DZIEŃ 1: WYJAZD
Wyjazd autokarem z Polski w bardzo wczesnych godzinach, przejazd na nocleg tranzytowy przy granicy węgiersko-serbskiej.

DZIEŃ 2: SALONIKI
Śniadanie. Przejazd do Salonik, drugiego największego miasta Grecji. Miasto bardzo ważne gospodarczo dla kraju, a historycznie jedna z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której Święty Paweł skierował dwa ze swoich listów. Urodzili się tam i działali w IX wieku Cyryl i Metody, misjonarze działający później na terenie Europy Środkowej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3: SALONIKI – FILIPPI – KAVALA - AMPHIPOLIS
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Filippi, gdzie św. Paweł głosił Ewangelię po raz pierwszy po wylądowaniu na europejskiej ziemi oraz gdzie ochrzcił pierwszą Europejkę – św. Lidię. Zobaczymy miedzy innymi starożytne Forum, teatr oraz więzienie, w którym przetrzymywano św. Pawła. Następnie przejazd do Kavali – dawnego portu Neapoils, miasta do którego przypłynął św. Paweł w towarzystwie Silasa, Łukasza i Tymoteusza. W drodze powrotnej zwiedzanie starożytnego miasta Amphipolis, które między innymi słynie ze słynnego pomnika Lwa oraz tzw. Długich Murów. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: SALONIKI – WERGINA – VERIA - SALONIKI
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Werginy, małego miasta, gdzie znajduje się grobowiec Filipa II, ojca Aleksandra Wielkiego. Starożytna nazwa tego miejsca to Ajgaj, miasto, które przez wieki służyło jako nekropolia władców Macedonii. W miejscowym muzeum przechowywane są artefakty świadczące o potędze starożytnego królestwa, w tym eksponaty wyjęte z grobu Filipa II. Następnie krótki przejazd na niedalekie wzgórze, gdzie blisko miejscowości Veria, dawnej Berei, przemawiał św. Paweł. Powrót do Salonik i wycieczka po mieście, w którym przebywał św. Paweł i gdzie napisał 2 epistoły. Zobaczymy miedzy innymi Łuk Triumfalny Galeriusza, główną ulicę Via Egnatia, Kościół św. Jerzego, który powstał w czasach rzymskich, a następnie został przebudowany na świątynię chrześcijańską, bizantyjskie mury miejskie. Odwiedzimy ponadto Bazylikę św. Demetriusza – największy kościół Grecji, oraz zobaczymy słynną Białą Wieżę. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Muzeum Bizantyjskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: SALONIKI – OURANOUPOLIS – REJS WZDŁUŻ PÓŁWYSPU ATOS – SALONIKI
Śniadanie w hotelu. Przejazd na Półwysep Chalkidiki do miejscowości Ouranoupolis, gdzie wsiądziemy na statek, który zabierze nas w rejs wzdłuż Półwyspu Atos. Już po 10 minutach po wypłynięciu z portu znajdziemy się na wodach terytorialnych autonomicznej republiki nazywanej Republiką Mnichów. Góra Atos – Święta Góra w całości zamieszkiwana jest jedynie przez mnichów prawosławnych. W trakcie rejsu będziemy mieli okazję podziwiać stojące na Półwyspie klasztory, główny port republiki – Daphni oraz małe wioski zamieszkiwane jedynie przez mnichów. Powrót do Salonik. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: SALONIKI – RIWIERA OLIMPIJSKA – KALAMBAKA
Śniadanie w hotelu. Przejazd na południe wzdłuż wybrzeża nazywanego Riwierą Olimpijską, pełnego słynnych piaszczystych plaż, malowniczych miasteczek oraz kosmopolitycznych kurortów. Będziemy mieli okazję zatrzymać się w jednej z nich i poświecić trochę czasu na spacer po wybrzeżu. Nastepnie transfer do Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: KALAMBAKA – DELFY
Śniadanie w hotelu. Poranna wizyta w słynnych klasztorach Meteora. Monastery zawieszone w chmurach, zostały wybudowane przez prawosławnych mnichów, najstarszy pochodzi już z X wieku. Pierwotnie było ich 24, obecnie funkcjonuje 13. Meteory urzekają niezwykłym kształtem i niedostępnością. Ścieżki na szczyty wykuto dopiero niedawno, wcześniej mnisi posługiwali się koszami umocowanymi na linach, wciąganymi ręcznym kołowrotem. Przejazd do Delf. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8: DELFY – NAFPLIO
Śniadanie w hotelu. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania centrum starożytnego świata. Na zboczach góry Parnas znajdują się ruiny świątyni Apolla, gdzie mieściła się słynna wyrocznia, której słowa niejednokrotnie decydowały o biegu historii. Zwiedzimy strefę archeologiczną oraz wejdziemy do muzeum, Następnie przejazd do Nafplio, portu na Półwyspie Peloponez, nad którym góruje twierdza Palamidi i gdzie przy wybrzeży mieści się wysepka z zamkiem Bourtzi należącym w przeszłości do Wenecjan. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do kurortu Tolo.

DZIEŃ 9: MYKENY – KORYNT – ATENY
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Myken, złotego miasta opiewanego między innymi w twórczości Homera. Zobaczymy między innymi słynną Lwią Bramę, mury cyklopów oraz Skarbiec Atreusza, zwany też grobem Agamemnona, który między innymi znalazł swoje miejsce w polskiej literaturze, w poezji Juliusza Słowackiego. Następnie przejazd do starożytnego Koryntu, gdzie św. Paweł żył przez 2 lata i gdzie założył gminę chrześcijańską. Jego pobyt tutaj zaowocował miedzy innymi napisaniem Listów do Koryntian. Zwiedzimy miedzy innymi ruiny miasta ze sklepami, agorą, świątynią Apolla oraz Bemą, czyli platformą z której przemawiał św. Paweł przed obliczem rzymskiego gubernatora Galliona. Przejazd do Aten z krótkim postojem na zrobienie zdjęć nad Kanałem Korynckim. Kolacja i nocleg w Atenach.

DZIEŃ 10: ATENY
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Grecji rozpoczniemy od panoramicznej wycieczki, w trakcie której zobaczymy Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Łuk Hadriana oraz Stadion Panathenaic, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 roku, świątynie Zeusa oraz kościół św. Pawła. Następnie wizyta na Akropolu, centrum starożytnego świata, gdzie zobaczymy między innymi Partenon, Propyleje, świątynię Ateny-Nike, Erechtejon oraz Wzgórze Marsa, gdzie przemawiał św. Paweł. Następnie wizyta w muzeum Akropolu,. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11: TRANSFER
Śniadanie w hotelu. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii.

DZIEŃ 12: POWRÓT
Przejazd. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

cena zawiera

transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) – 11 nocy, wyżywienie zgodnie z programem – 11 śniadań i 9 kolacji, opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów programowych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych – około 95 euro/osoba, rejsu wzdłuż Półwyspu Atos – 25 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 800 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,3 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
6. Oferta skalkulowana przy grupie minimum 40 osób
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

DLA GRUP MOZLIWOŚĆ ORGANIZACJI PIELGRZYMKI W DOWOLNYM TERMINIE

Grecja

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

1. W dniu 05.11.2020 r. Grecja ogłosiła ogólnokrajową kwarantannę i ograniczenia w przemieszczaniu się osób (lockdown),obowiązujące w okresie od 7 do 30 listopada 2020 r. (z możliwością przedłużenia).
2. Wprowadzone ograniczenia przewidują zakaz przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdów do pracy i przyczyn zdrowotnych.
3. W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa.
4. Przed wybraniem się w podróż sugerujemy kontakt z przewoźnikami realizującymi przewóz.
5. Osoby podróżujące służbowo powinny zasięgnąć informacji u swoich lokalnych partnerów w celu określenia wymogów, które należy spełnić przed przyjazdem do Grecji.
6. Pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie www.travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form). Obowiązek ten dotyczy także dzieci.
7. Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską.
8. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.
9. Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą.
10. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni.
11. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR.
12. Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.
13. Wszyscy podróżujący (drogą powietrzną, lądowa, morską) mogą być poddani losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku zostaną zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny.


Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00