Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Pielgrzymka u stóp Etny

Włochy/Sycylia
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

TRAPANI - MONREALE – PALERMO - CEFALU – TINDARI - WYSPY LIPARI – VULCANO - ETNA – TAORMINA - KATANIA – SYRAKUZY - PIAZZA ARMERINA - AGRIGENTO

DZIEŃ 1: KRAKÓW - TRAPANI
Zbiórka na lotnisku w Krakowie na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku. Przylot do Trapani. Krótkie zwiedzanie Trapani, miasta z czasów rzymskich, które w średniowieczu było jednym z najważniejszych portów Morza Śródziemnego. Przejdziemy się po Starym Mieście, którego ulice kończą się na linii brzegowej. Odwiedzimy także Katedrę Św. Wawrzyńca z fasadą z XVIII wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: MONREALE - PALERMO
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monreale, miasteczka z XII wieku, którego największym skarbem jest przepiękna normańsko-sycylijska katedra ufundowana w 1174 roku przez Wilhelma II Sycylijskiego, ozdobiona mozaikami bizantyjskimi. Następnie przejazd urodzajną równiną Conca d'Oro w kierunku stolicy wyspy – Palermo. Miasto pełne kontrastów, gdzie bogactwo spotyka się z biedą, gdzie podziwiać możemy zabytki wszystkich epok. Odwiedzimy przede wszystkim stare miasto z normańską katedrą, w której złożony jest srebrny sarkofag patronki miasta – Św. Rozalii. Przejdziemy obok Pałacu Normanów, oraz zobaczymy Porta Nuova, Plac Wstydu oraz Porta Felice. Następnie przejedziemy na wzgórze Monte Pellegrino, gdzie mieści się zapierające dech w piersiach Sanktuarium z wykutym w skale kościołem Św. Rozalii. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: CEFALU - TINDARI
Śniadanie w hotelu. Przejazd do średniowiecznego miasteczka Cefalu z regularną siatką ulic oraz dzielnicą rybacką. Po środku mieści się normańska katedra z XII wieku z cenną mozaiką przedstawiającą Chrystusa Pantokratora. Następnie przejazd do Sanktuarium w Tindari. Miasto z czasów starożytności wybudowane zostało na stromym klifie, a w miejscu sławnego akropolu stoi obecnie Sanktuarium Czarnej Madonny z drewnianą statuą bizantyjską, o której tradycja mówi, iż trafiła tu z krajów wschodnich. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: WYSPY LIPARI - VULCANO
Śniadanie w hotelu. Rejs z Milazzi na wyspę Lipari, największą w archipelagu wulkanicznych wysp Eaolskich, których nazwa pochodzi od greckiego boga wiatrów – Eola. Będziemy mieli okazję przejść się po największym mieście – Lipari, gdzie między innymi odwiedzimy imponującą katedrę Św. Bartłomieja, która powstała w XVI wieku na miejscu zniszczonego przez piratów kościoła XI-wiecznego. Następnie popłyniemy na składającą się z trzech wulkanów wyspę Vulcano, uważaną niegdyś za siedzibę boga ognia Vulcano, za świętą wyspę Eola, boga wiatru, a w średniowieczu - za przedsionek do piekła... Powrót na Sycylię. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: ETNA – TAORMINA
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień upłynie nam pod znakiem symbolu Sycylii – Etny, czyli największego wulkanu Europy, którego wysokość wynosi około 3340 m. n.p.m., ale ciągle się zmienia ze względu na bardzo silną aktywność. Wjedziemy na wysokość około 1900 metrów, skąd będziemy mogli podziwiać okolicę i gdzie znajdują się Kratery Księżycowe. OPCJONALNIE: wjazd kolejką na wysokość 2400 m. n.p.m. (30 euro/osoba) i następnie przejazd do krateru jeepami (30 euro/osoba). Mimo stałego zagrożenia, na zboczach Etny mieszka wiele ludzi. Popioły wulkaniczne są niezwykle urodzajne, jest tu wiele plantacji pomarańczowych i cytrynowych, oraz winorośli. Ludność tutejsza odnosi się do wulkanu, zwanego tutaj a' muntagna z szacunkiem i podziwem. Następnie przejazd do Taorminy, zwanej „perełką Sycylii”, która przede wszystkim jest celem dla turystów z zasobnym portfelem. Centrum miasta szczyci się pięknymi średniowiecznymi fasadami oraz wąskimi uliczkami. Odwiedzimy także Katedrę Św. Mikołaja. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: KATANIA – SYRAKUZY
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Katanii, miasta które od zawsze związane było z wulkanem. Centrum znajduje się zaledwie 35 kilometrów od krateru, a główna ulica via Etnea dochodzi aż do stóp Etny. Odwiedzimy stojącą na placu Piazza Duomo katedrę Św. Agaty z relikwiami świętej. Przed kościołem katedralnym stoi Liotro, symbol miasta - słoń z lawy, który na grzbiecie niesie egipski obelisk. Następnie przejazd i zwiedzanie Syrakuz, najważniejszego miasta Sycylii w czasach starożytnych, które rywalizowało z takimi potęgami jak Ateny oraz Kartagina. W mieście odwiedzimy między innymi Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: PIAZZA ARMERINA – AGRIGENTO
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do miejscowości Piazza Armerina, w której odwiedzimy między innymi barokową katedrę oraz Plac, na którym co roku odbywa się Palio dei Normanni - kostiumowy wyścig konny na wzór średniowieczny. Następnie przejazd do Agrigento, gdzie mieściła się ostatnia kolonia grecka na wyspie. Spacer po klimatycznym starym mieście, pełnym schodów w górę i dół, a także wizyta w Dolinie Świątyń – strefie archeologicznej pokazującej jak wyglądało miasto w czasach starożytnych. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: TRAPANI – KRAKÓW
Transfer na lotnisko, przelot do Polski. Zakończenie świadczeń

cena zawiera

przelot Kraków-Trapani-Kraków* w cenie 1050 zł/osoba, transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-przewodnika, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.
*Cena biletu lotniczego z Krakowa jest każdorazowo potwierdzana i może ulec zmianie aż do momentu jego wykupu.

cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, rejsu na wyspy Eolskie – około 95 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł
3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą
4. Możliwość również wylotu z Warszawy – zwiedzanie Trapani dnia 8.
5. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
6. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
7. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,3 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
8. Oferta skalkulowana przy grupie minimum 20 osób.
9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Włochy

Obywatele polscy mogą skorzystać z prawa do swobodnego przemieszczania się w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Republiki Włoskiej jest paszport lub dowód osobisty. Prawo swobodnego przemieszczania się i pobytu otrzymuje też członek rodziny obywatela UE, niezależnie od jego przynależności państwowej. Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00