Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka śladami Św. Rozalii i Św. Pawła

Włochy, Malta
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

TRAPANI - PALERMO – CEFALU - AGRIGENTO - PIAZZA ARMERINA - ETNA – TAORMINA - WYSPY LIPARI – VULCANO - KATANIA – SYRAKUZY – VALLETTA - MDINA – RABAT - GOZO – GGANTIJA – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI - SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – SLIEMA - MELLIEHA – MOSTA

DZIEŃ 1: KRAKÓW - TRAPANI
Zbiórka na lotnisku w Krakowie na 2 godz. przed odlotem, odprawa na lotnisku. Przylot do Trapani. Krótkie zwiedzanie Trapani, miasta z czasów rzymskich, które w średniowieczu było jednym z najważniejszych portów Morza Śródziemnego. Przejdziemy się po Starym Mieście, którego ulice kończą się na linii brzegowej. Odwiedzimy także Katedrę Św. Wawrzyńca z fasadą z XVIII wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: PALERMO - CEFALU
Śniadanie w hotelu. Przejazd urodzajną równiną Conca d'Oro w kierunku stolicy wyspy – Palermo. Miasto pełne kontrastów, gdzie bogactwo spotyka się z biedą, gdzie podziwiać możemy zabytki wszystkich epok. Odwiedzimy przede wszystkim stare miasto z normańską katedrą, w której złożony jest srebrny sarkofag patronki miasta – Św. Rozalii. Przejdziemy obok Pałacu Normanów, oraz zobaczymy Porta Nuova, Plac Wstydu oraz Porta Felice. Następnie przejedziemy na wzgórze Monte Pellegrino, gdzie mieści się zapierające dech w piersiach Sanktuarium z wykutym w skale kościołem Św. Rozalii. Przejazd do średniowiecznego miasteczka Cefalu z regularną siatką ulic oraz dzielnicą rybacką. Po środku mieści się normańska katedra z XII wieku z cenną mozaiką przedstawiającą Chrystusa Pantokratora. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: AGRIGENTO - PIAZZA ARMERINA
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Agrigento, gdzie mieściła się ostatnia kolonia grecka na wyspie. Spacer po klimatycznym starym mieście, pełnym schodów w górę i dół, a także wizyta w Dolinie Świątyń – strefie archeologicznej pokazującej jak wyglądało miasto w czasach starożytnych. Następnie przejazd do miejscowości Piazza Armerina, w której odwiedzimy między innymi barokową katedrę oraz plac, na którym co roku odbywa się Palio dei Normanni - kostiumowy wyścig konny na wzór średniowieczny. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: ETNA – TAORMINA
Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień upłynie nam pod znakiem symbolu Sycylii – Etny, czyli największego wulkanu Europy, którego wysokość wynosi około 3340 m. n.p.m., ale ciągle się zmienia ze względu na bardzo silną aktywność. Wjedziemy na wysokość około 1900 metrów, skąd będziemy mogli podziwiać okolicę i gdzie znajdują się Kratery Księżycowe. OPCJONALNIE: wjazd kolejką na wysokość 2400 m. n.p.m. (30 euro/osoba) i następnie przejazd do krateru jeepami (30 euro/osoba). Mimo stałego zagrożenia, na zboczach Etny mieszka wiele ludzi. Popioły wulkaniczne są niezwykle urodzajne, jest tu wiele plantacji pomarańczowych i cytrynowych, oraz winorośli. Ludność tutejsza odnosi się do wulkanu, zwanego tutaj a' muntagna z szacunkiem i podziwem. Następnie przejazd do Taorminy, zwanej „perełką Sycylii”, która przede wszystkim jest celem dla turystów z zasobnym portfelem. Centrum miasta szczyci się pięknymi średniowiecznymi fasadami oraz wąskimi uliczkami. Odwiedzimy także Katedrę Św. Mikołaja. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: WYSPY LIPARI - VULCANO
Śniadanie w hotelu. Rejs z Milazzi na wyspę Lipari, największą w archipelagu wulkanicznych wysp Eaolskich, których nazwa pochodzi od greckiego boga wiatrów – Eola. Będziemy mieli okazję przejść się po największym mieście – Lipari, gdzie między innymi odwiedzimy imponującą katedrę Św. Bartłomieja, która powstała w XVI wieku na miejscu zniszczonego przez piratów kościoła XI-wiecznego. Następnie popłyniemy na składającą się z trzech wulkanów wyspę Vulcano, uważaną niegdyś za siedzibę boga ognia Vulcano, za świętą wyspę Eola, boga wiatru, a w średniowieczu - za przedsionek do piekła... Powrót na Sycylię. Przejazd do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: KATANIA – SYRAKUZY - MALTA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Katanii, miasta które od zawsze związane było z wulkanem. Centrum znajduje się zaledwie 35 kilometrów od krateru, a główna ulica via Etnea dochodzi aż do stóp Etny. Odwiedzimy stojącą na placu Piazza Duomo katedrę Św. Agaty z relikwiami świętej. Przed kościołem katedralnym stoi Liotro, symbol miasta - słoń z lawy, który na grzbiecie niesie egipski obelisk. Następnie przejazd i zwiedzanie Syrakuz, najważniejszego miasta Sycylii w czasach starożytnych, które rywalizowało z takimi potęgami jak Ateny oraz Kartagina. W mieście odwiedzimy między innymi Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Przejazd do Pozallo – przeprawa promowa na Maltę – do Valletty. Transfer do hotelu.

DZIEŃ 7: VALLETTA
Po śniadaniu wyjazd do Valletty połączony ze zwiedzaniem: Ogrodów Barracca, Katedry św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła (tylko Msza Św.), w którym znajdują się relikwie Świętego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: MDINA – RABAT
Śniadanie. Wyjazd do Mdiny – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła Św. Pawła (Msza Św.), Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ 9: GOZO – GGANTIJA – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI
Po śniadaniu wyjazd na wyspę Gozo, aby zobaczyć: kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo (tylko Msza Św.), Dwejra – miejsce ‘trzech cudów natury’ wysp maltańskich - Lazurowe Okno, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, Victoria – ‘stolicę’ wyspy Gozo, wraz z cytadelą, Xlendi – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja i nocleg. (Opcjonalnie lunch: 17,5 EURO/osoba).

DZIEŃ 10: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – SLIEMA
Po śniadaniu przejazd do ‘Trzech Miast’: Senglea, Cospicua i Vittoriosa, zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca (możliwa Msza Św. – lub w kościele w Sliema), spacer po starym mieście Birgu. Rejs po zatoce – Msida, Ta’Xbiex, zwiedzanie Silemy i St. Julians (przejazd - panoramic tour). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Opcjonalnie lunch: 17,5 EURO/osoba).

DZIEŃ 11: MELLIEHA - MOSTA
Śniadanie. Mellieha – kościół – Sanktuarium Matki Bożej (tylko Msza Św.), przejazd przez Bugibba i zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, MOSTA – kościół o jednej z największych kopuł na świecie, Ogrody Botaniczne Św. Antoniego. Powrót na obiadokolację do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 12: MALTA – POLSKA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do kraju, zakończenie imprezy.

cena zawiera

przelot Kraków-Trapani/Malta-Kraków* w cenie 1250 zł/osoba, prom z Sycylii na Maltę, transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-przewodnika, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.
*Cena biletu lotniczego z Krakowa jest każdorazowo potwierdzana i może ulec zmianie aż do momentu jego wykupu.

cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, rejsu na wyspy Eolskie – około 95 euro/osoba, napojów do kolacji, obligatoryjnych napiwków – 36 EURO (dla kierowcy -1 EUR/dzień/osoba, przewodnika – 1 EUR/dzień/osoba) i ofiary na rzecz danego Kościoła w czasie mszy (1 EUR/dzień/osoba), wydatków własnych, atrakcji fakultatywnych – wjazdu kolejką na Etnę, możliwości przejazdu łodzią do Błękitnej Groty (7,5 EUR/osoba) i Lazurowego Okna (3,5 EUR/osoba), wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 700 zł
3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą.
5. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
6. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
7. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,3 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
8. Oferta skalkulowana przy grupie minimum 20 osób
9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Włochy

COVID-2019:
• do 9.12 brak obostrzeń, obowiązek przedstawienia autodeklaracji
• 10.12-20.12 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
• 21.12-06.01 obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
• 07.01- 15.01 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy również przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie.

1. Ograniczenia transportowe dla regionu Sycylii:
Osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane zarejestrować pobyt za pośrednictwem aplikacji „Bezpieczna Sycylia” (Sicilia Sicura) lub też poprzez przygotowaną w tym celu stronę internetową.
Od 30 września do 30 października br. osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Sycylii. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu. Należy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wykonanie testu na lotnisku lub w porcie.

Szczegółowe informacje:
www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja-epidemiologiczna-w-polnocnych-wloszech-w-zwiazku-z-koronawirusem-covid-19

2. Ograniczenia transportowe dla regionu Sardynii:
Aktualnie dla obywateli polskich nie ma wymogu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19 nie ma obowiązku kwarantanny.
SARDYNIA: Informujemy, że każdy podróżny udający się na Sardynię ma obowiązek wypełnić formularz PLF, znajdujący się na stronie: https://sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init
Po wypełnieniu formularza i weryfikacji danych podróżni otrzymają kod QR, który obowiązkowo należy okazać zarówno na lotnisku wylotowych jak i docelowym w formie wydrukowanej lub elektronicznej (w telefonie). W przeciwnym wypadku, turyści poddani zostaną obowiązkowemu testowi na Covid19 na własny koszt.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Malta

COVID-2019:
Począwszy od północy w piątek 23 października 2020 r. Każdy podróżny przybywający z Polski na Maltę jest zobowiązany do przedstawienia negatywnego testu PCR COVID-19 wykonanego nie później niż siedemdziesiąt dwie (72 h ) godziny przed przybyciem na Maltę. Podróżni przybywający na Maltę, którzy nie przedstawią takiego testu, mogą zostać poddani testom na miejscu i mogą podlegać kwarantannie. Jednocześnie informujemy, że testy wykonywane na Malcie są na ten moment bezpłatne.
Podróżni przybywający na Maltę są zobowiązani do wypełnienia dwóch formularzy: lokacyjnego oraz określającego ich stan zdrowia. Oba formularze są dostępne wyłącznie w j. angielskim i należy je także wypełnić w tym języku. Zalecamy wydrukowanie i wypełnienie tych formularzy przed przybyciem na Maltę.
Decyzją władz Malty od 29.10.2020 do 01.12.2020 wszystkie bary i kluby zostaną zamknięte. Dodatkowo wprowadza się zakaz sprzedaży i podawania alkoholu w godzinach od 23 do 5 rano.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polacy korzystają w ramach Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego)z prawa do swobodnego przepływu osób. Paszport lub dowód osobisty stanowi dokument uprawniający do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od celu) na terytorium Republiki Malty.
Przed wyjazdem najlepiej upewnićsię, że dokument jest w dobrym stanie technicznym, który pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą nastąpić jedynie w kwestii zasad politykibezpieczeństwai zdrowia publicznego. Szczegółowe informacje można znaleźć w wersji elektronicznej na stronie internetowej MSZ: www.msz.gov.pl w zakładce: Informacje konsularne; „Informacje dla obywateli Polskich wyjeżdżających do innych krajów UE/EOG”.
Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2004/38/WE z 29 kwietnia 2004 r. przy pobycie nie przekraczającym trzech miesięcy obywatele Unii Europejskiej uzyskują prawo pobytu na terenie innego państwa członkowskiego bez żadnych dodatkowych formalności i warunków z wyjątkiem konieczności posiadania ważnego paszportu lub dowodu tożsamości. Prawo do swobodnego przemieszczania się oraz pobytu zyskuje również członek rodziny obywatela Unii Europejskiej nie mający unijnego obywatelstwa i to niezależnie od jego przynależności państwowej.

Prawo pobytu na czas przekraczający trzy miesiące mogą dostać obywatele UE:
• zatrudnieni lub prowadzący działalność gospodarczą na terenie goszczącego państwa członkowskiego;
• którzy mają wystarczające środki do utrzymania siebie i swojej rodziny, aby podczas pobytu nie stanowić obciążenia dla systemu pomocy społecznej państwa członkowskiego w którym przebywają, mając jednocześnie pełne ubezpieczenie zdrowotne;
• przybywający do goszczącego państwa członkowskiego aby podjąć naukę, w tym szkolenia zawodowego, posiadającypełne ubezpieczenie zdrowotne oraz zasoby finansowe na swoje utrzymanie. Po 30 kwietnia 2006 r. w tego rodzaju pobytach, państwa członkowskie mają prawo wymagać od obywateli Unii jedynie zarejestrowania się wewłaściwym urzędzie dla danego miejsca pobytu oraz uzyskania tam dowodu zarejestrowania się.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00