Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA

Pielgrzymka Włochy Północne

Włochy
Ta oferta nie ma aktualnie terminów. Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą - skontaktuj się z nami - przygotujemy listę możliwych terminów i odpowiemy na Twoje pytania.

Szczegóły oferty

TRYDENT – SPIAZZI – WERONA - JEZIORA GARDA - WERONA - BOLONIA – MONTECATINI TERME - FLORENCJA – PIZA - CINQUE TERRE – GENUA – TURYN - MEDIOLAN


Dzień 1: WYJAZD – PÓŁNOC WŁOCH
Zbiórka w miejscu odjazdu autokaru. Przejazd na nocleg na północy Włoch w okolicach Bolzano. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: TRYDENT – SPIAZZI – WERONA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Trydentu, miasta w którym obradował w XVI wieku sobór. Zwiedzanie miasta. Obejrzymy miedzy innymi katedrę San Vigilio, w której znajduje się wierna kopia rzeźbionego baldachimu Berniniego z Bazyliki Św. Piotra. Udamy się na spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy zamek książąt trydenckich, a także przepiękną fontannę Neptuna. Przejazd do Spiazzi, gdzie znajduje się sanktuarium Madonna della Corona, majestatycznie zawieszone na skale. Następnie przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicach Werony.

Dzień 3: JEZIORA GARDA
Śniadanie w hotelu. Przejazd nad Jezioro Garda – największe i najczystsze jezioro Włoch. Wypoczynek nad jeziorem w jednym z kurortów. Nocleg w hotelu w okolicach Werony.

Dzień 4: WERONA - BOLONIA – MONTECATINI TERME
Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie Werony – miasta Romeo i Julii. Zwiedzimy między innymi romańską katedrę Santa Maria Marticolare i kościół św. Anastazji. Ponadto pójdziemy zobaczyć słynny balkon, z którego Julia rozmawiała z Romeo. Następnie przejazd do Bolonii. Krótka wizyta w mieście, które swoją sławę na świecie zawdzięcza smakowitej kuchni oraz najstarszemu w Europie, założonemu w 1088 roku, Uniwersytetowi Bolońskiemu. Spacer na Piazza Maggiore, główny plac miasta, zobaczymy także Due Torri, pozostałości po blisko 200 wieżach, które były symbolem Bolonii w średniowieczu. Przejazd na nocleg i obiadokolacje do Montecatini Terme.

DZIEŃ 5: MONTECATINI TERME - FLORENCJA – PIZA
Śniadanie w hotelu i przejazd do Florencji – perły Toskanii. Strzeliste wieże już z daleka witają przybywających z całego świata miłośników włoskiej kultury i historii. Spacer po Starym Mieście. Zobaczymy katedrę Santa Maria del Fiore z największą ceglaną kopułą na świecie, która powstała w latach 1296 - 1436 roku oraz dzwonnicę Campanile di Giotto. Ponadto będziemy mieli okazję podziwiać Baptysterium św. Jana, jedno z najstarszych budynków miasta z dziesięcioma płaskorzeźbami, uznanymi za arcydzieła wczesnego renesansu oraz Palazzo Vecchio, przed którym stoi replika „Dawida” Michała Anioła. Przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Campo dei Miracoli ze słynną Krzywą Wieżą i katedrą Wniebowzięcia NMP. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6: MONTECATINI TERME - CINQUE TERRE - GENUA
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie słynnych Cinque Terre, pięć wiosek położonych nad urwistym klifem, które dzięki swojemu urokowi i unikalności zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rejs statkiem do Riomaggiore i przejście słynną Drogą Miłości. Przejazd do Genui – dawnej morskiej republiki, która przez wieki konkurowała z Wenecją. Zobaczymy między innymi dom najsłynniejszego mieszkańca miasta – Krzysztofa Kolumba, kościół Il Gesu, gotycką katedrę Św. Wawrzyńca oraz port ze słynnym galeonem, który grał w „Piratach” Romana Polańskiego. Przejazd na nocleg na północ od Genui. Obiadokolacja.

DZIEŃ 7: TURYN
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Turynu, gdzie w katedrze św. Jana Chrzciciela przechowywany jest Całun Turyński. Ponadto odwiedzimy barokową Bazylikę di Superga oraz Park Valentino. Po wizycie w mieście Fiata udamy się na nocleg w okolice Mediolanu.

DZIEŃ 8 : MEDIOLAN
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu, stolicy północnych Włoch. Zobaczymy katedrę Narodzenia NMP, która jest największą gotycką świątynią na świecie. Będziemy tu mieli okazję zobaczyć wczesnochrześcijańskie baptysterium, gdzie ochrzczony został św. Augustyn. Następnie udamy się na dach by podziwiać przepiękną panoramę miasta. Następnym punktem programu będzie kościół Matki Bożej Łaskawej, gdzie miłośnicy sztuki będą mieli okazję zobaczyć słynną Ostatnią Wieczerzę Leonarda da Vinci. Zwiedzanie Mediolanu nie byłoby pełne bez zobaczenia budynku La Scali – słynnej opery oraz Galerii Vittorio Emanuele. Nocny przejazd do Polski.

Dzień 9: ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI
Przyjazd do Polski, zakończenie pielgrzymki

cena zawiera

przejazd komfortowym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) – 7 noclegów, wyżywienie zgodnie z programem – 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych i bagażu.

cena nie zawiera

obligatoryjnej opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, Cinque Terre, przewodników lokalnych oraz kosztów wjazdów do miast - około 130 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 400 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
5. Oferta skalkulowana przy grupie minimum 40 osób
DLA GRUP MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI PIELGRZYMKI W DOWOLNYM TERMINIE
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Włochy

COVID-2019:
• do 9.12 brak obostrzeń, obowiązek przedstawienia autodeklaracji
• 10.12-20.12 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
• 21.12-06.01 obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie
• 07.01- 15.01 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy również przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie.

1. Ograniczenia transportowe dla regionu Sycylii:
Osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane zarejestrować pobyt za pośrednictwem aplikacji „Bezpieczna Sycylia” (Sicilia Sicura) lub też poprzez przygotowaną w tym celu stronę internetową.
Od 30 września do 30 października br. osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Sycylii. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu. Należy liczyć się z długim czasem oczekiwania na wykonanie testu na lotnisku lub w porcie.

Szczegółowe informacje:
www.gov.pl/web/wlochy/sytuacja-epidemiologiczna-w-polnocnych-wloszech-w-zwiazku-z-koronawirusem-covid-19

2. Ograniczenia transportowe dla regionu Sardynii:
Aktualnie dla obywateli polskich nie ma wymogu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19 nie ma obowiązku kwarantanny.
SARDYNIA: Informujemy, że każdy podróżny udający się na Sardynię ma obowiązek wypełnić formularz PLF, znajdujący się na stronie: https://sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init
Po wypełnieniu formularza i weryfikacji danych podróżni otrzymają kod QR, który obowiązkowo należy okazać zarówno na lotnisku wylotowych jak i docelowym w formie wydrukowanej lub elektronicznej (w telefonie). W przeciwnym wypadku, turyści poddani zostaną obowiązkowemu testowi na Covid19 na własny koszt.

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Pliki do pobrania

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00