Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA
Przewodnik

flaga zeaZjednoczone Emiraty Arabskie

Wspaniała pogoda, piękne plaże, błękitna, ciepła woda to powody, dla których trzeba wybrać się na wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To niezwykle bogaty rejon przystosowany do masowej turystyki. Miłośnicy plażowania mogą wybierać z wielu piaszczystych plaż, mając pewność, że pogoda na pewno dopisze. Wiele miejsc pozwala na uprawianie sportów wodnych od żeglowania przez windsurfing, narty wodne, skutery, aż po nurkowanie. Dla tych którzy lubią trekking, znajdą się znakomite miejsca do spacerów i wspinaczek. Malownicze góry z głębokimi kanionami rzek, bezkresne pustynie i zielone oazy, wielbiciele przyrody pokochają te miejsca. Jeśli jednak chcemy wybrać się na największą imprezę życia, Emiraty oferują rozbudowaną sieć klubów, parków wodnych, pól golfowych, a także kryte lodowiska. Bliskowschodnie centrum biznesu zapewnia też znakomite warunki do spotkań firmowych i szkoleń, hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uważane są za najlepsze na świecie.

8°C
Stolica
Abu Zabi
19:37
Strefa czasowa
UTC +4:0
AED
waluta
dirham
kod telefoniczny
+971
napięcie elektryczne
220 V, 50 Hz
Język Położenie Warunki naturalne

Językiem urzędowym jest arabski, w użyciu jest także perski, angielski, hindi i urdu.

Położenie

Państwo znajdujące się w południowo-zachodniej Azji, na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską, pomiędzy Omanem, a Arabią Saudyjską.
Emiraty Arabskie są federacją 7 emiratów: Dubai, Abu Dhabi, Ras Al Khaimah, Ajman, Sharjah, Fujairah ai Umm Al Quwain.

Warunki naturalne

97% powierzchni Emiratów zajmuje pustynia Ar-Rab al-Chali. Na wschodzie rozciągają się góry Al-Hadżar al-Ghabi. Najwyższy szczyt to Yabal Tibir mający 1527m n.p.m. Szatę roślinną stanowi roślinność pustynna, w oazach palmy.

Religia Klimat Kuchnia

Klimat charakteryzuje się gorącymi i wilgotnymi latami z temperaturą dochodzącą do 50oC i łagodnymi zimami. Średnia roczna temperatura wynosi 24oC na terenach górzystych i 30-34oC na nizinach. Częste występują burze piaskowe. Roczne opady deszczu nie przekraczają 100 mm.

Klimat

Główną religią jest islam, dlatego trzeba przestrzegać zasad w kwestiach ubioru i zachowania. Wśród mniejszości religijnych występują chrześcijanie, hindusi i buddyści.

Kuchnia

W Emiratach można posmakować wszystkie kuchnie świata: hinduską, arabską, amerykańska i fast-foody. Mięso wieprzowe jest zakazane przez islam, często zastępuje się je jagnięciną, baraniną lub drobiem. Tradycyjnymi potrawami są: Kafta – rolada z mielonej baraniny z pietruszką, napija się ją na szpikulce i opieka na rożnie; Hamus – kasza z ciecierzycy; Tabbuleh – sałatka z kuskusu otrzymywanego ze zmielonych ziaren pszenicy, podawany z pokrojonymi pomidorami, cebulą, miętą i pietruszką.

Atrakcje Warunki wyjazdowe, wiza Paszport

- Burj Al Arab - luksusowy hotel o niezwykłym kształcie
- Burj Chalifa – wspaniały, najwyższy wieżowiec świata
- Abu Zabi – stolica i najbogatsze miasto świata
- piękne i piaszczyste plaże Dubaju
- Wielki Meczet Sheikha Zayeda
- Centrum Handlowe Dubai Mall, uważane za największe na świecie

Warunki wyjazdowe, wiza

Wszyscy pasażerowie przylatujący do Dubaju są zobowiązani do:

1. posiadania wydrukowanego negatywnego wyniku testu na COVID-19 w języku angielskim lub arabskim (nie są uwzględniane odręczne certyfikaty).
Test PCR musi być wykonany nie później niż na nie później niż 72 godziny przed wylotem do Dubaju (z wyjątkiem dzieci do 2 roku życia).
2. wypełnienia formularza Travel undertaking form (zostanie przesłany do Klientów wraz z dokumentami podróży),
3. pobrania aplikacji COVID-19 DXB Smart (zostanie przesłana do Klientów wraz z dokumentami podróży instrukcja pobrania aplikacji).
4. Departament Turystyki w Ras Al Khaimah wprowadził dla turystów odwiedzjących ten emirat do 31.12.2020 darmowe testy PCR wymagane na powrocie z Dubaju.
Testy wykonywane są na bieżąco w RAK Medical Center w centrum handlowym Al Hamra Mall lub w prywatnym szpitalu RAK Hospital w Ras Al Khaimah.
Turyści muszą się zgłosić na test z paszportem i voucherem hotelowym potwierdzającym zakwaterowanie na terenie emiratu Ras Al Khaimah.
Wyniki testu będą dostępne w ciągu 12-24h.
Począwszy od niedzieli 8 listopada 2020 r. w przypadku osób które wjechały do emiratu Abu Zabi na 4 lub więcej dni konieczne jest dodatkowe wykonanie testu PCR w 4. dniu wizyty. Dodatkowo jeżeli ktoś planuje pozostać na terytorium Abu Zabi na 8 lub więcej dni musi wykonać kolejny test 8. dnia pobytu. Za pierwszy dzień pobytu uznaje się dzień przekroczenia granicy emiratu.Paszport

Należy posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Nie są wymagane żadne inne dokumenty. .

Warunki celne Co zabrać Zakupy, pamiątki

Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu i wywozu pieniędzy. W przypadku przywozu kwoty przekraczającej 40 tys. AED lub równowartość tej sumy w walutach obcych lub czekach podróżnych wymagane jest wypełnienie stosownej deklaracji. Nie wolno wwozić
- alkoholu
- materiałów zawierających treści obsceniczne i godzące w obyczajowość muzułmańską
- narkotyków i materiałów odurzających
- lekarstw typu: relanium, validol (należy posiadać specjalną receptę)
- maku, który uważany jest za narkotyk
- materiałów wideo i zdjęć zawierających treści sprzeczne z tradycją lub zasadami islamu

Co zabrać

Na wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich należy zabrać lekkie i przewiewne ubranie z długim rękawem i długimi nogawkami. Zabieramy też okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Trzeba pamiętać, że strój kąpielowy i plażowy nosić można jedynie na terenie basenu hotelowego i na plaży.

Zakupy, pamiątki

W Emiratach można kupić wszelkiego rodzaju pamiątki. Od drogiej i pięknej biżuterii, po rękodzieła i rzeźby. Część osób lata na Shop Festival ze względu na zdecydowanie niższe ceny elektroniki i odzieży znanych projektantów. Sklepy podczas weekendów mają przerwę, zaś w okresie Ramadanu i Shop Festivalu można korzystać ze sporych zniżek cenowych.

Przykładowe ceny Ubezpieczenie Szczepienia

Puszka Coca coli – 2 AED
Obiad w restauracji – od 35 AED
Piwo w restauracji – ok. 7 AED
Kawa – 6 AED
Woda 1,5 l – 1,5 AED
Banany 1kg – 5 AED

Ubezpieczenie

Należy wykupić ubezpieczenie osobowe, pamiętając, że Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe nie są uznawane.

Szczepienia

Nie ma wymogu szczepień. Obszar Emiratów Arabskich jest wolny od zagrożeń epidemiologicznych. Woda w wodociągach miejskich pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej. Mimo to zaleca się spożywanie wody przegotowanej, bądź mineralnej.

Opieka medyczna Informacje dla kierowców Bezpieczeństwo

Opieka medyczna jest na wysokim poziomie. Działa tu wiele szpitali prywatnych, jednak ich koszt może być bardzo wysoki. Koszt standardowej wizyty lekarskiej to ok. 300 AED, u specjalisty do 500 AED. Doba w szpitalu kosztuje ok. 1.000 – 1.500 AED, dodatkowo kosztują badania i lekarstwa.

Informacje dla kierowców

Przy pobycie przekraczającym 30 dni należy posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Samochód wypożyczyć można płacąc kartą kredytową. Po otrzymaniu wizy można ubiegać się o lokalne prawo jazdy. Policja drogowa może nie znać języka angielskiego, w przypadku zatrzymania przysługuje prawo do sprowadzenia tłumacza.

Bezpieczeństwo

Brak zagrożenia przestępczością pospolita, Emiraty zalicza się do krajów mających najniższy wskaźnik przestępczości na świecie.

Warto wiedzieć Placówki dyplomatyczne w Polsce Placówki Polskie zagranicą

Oficjalnie dniami wolnymi od pracy są piątek i sobota. W praktyce dotyczy to przede wszystkim sektora publicznego, gdyż sektor prywatny pracuje 6 dni w tygodniu, a częściowo nawet w piątek.
Zawsze w restauracjach i hotelach dolicza się do ceny 10-15% napiwków za usługę.
Zabronione jest filmowanie i fotografowanie obiektów wojskowych, lotnisk oraz budynków publicznych.
Uważane jest za niemoralne fotografowanie arabskich kobiet, może to prowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Mężczyzn lub dzieci można fotografować jedynie za ich pozwoleniem.
Wyznawcom innych religii zabrania się wchodzenia do meczetów podczas modlitw.
Nie jest wymagane nakrycie głowy u kobiet. W takich metropoliach jak Dubaj czy Abu Zabi akceptowane są stroje takie same jak w Europie. Jedynie na prowincji, a przede wszystkim w emiratach północnych, zaleca się, szczególnie kobietom, unikanie odzieży nadmiernie odkrywającej ciało.

Placówki dyplomatyczne w Polsce

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce:
ul. Złota 59 (Budynek Skylight), piętro 19
00-120 Warszawa, Polska
Tel.: +48 22 222 20 20
Tel.: +48 22 222 20 50 (biuro Ambasadora)
fax: +48 22 222 20 40
e-mail: warsaw@mofa.gov.ae
e-mail: consular.warsaw@mofa.gov.ae (dział konsularny)
e-mail: secretary.warsaw@mofa.gov.ae (biuro Ambasadora)
www.uae-embassy.ae/pl
godziny pracy: 9-16; sekcja konsularna: 9-14

Placówki Polskie zagranicą

Ambasada RP w Abu Dhabi
Intersection of Delma Street (13th Street) and Karama Street (24th Street)
P.O. Box 2334 Abu Dhabi, United Arab Emirates
Telefon. (00-971 2) 44 65 200, 44 65 215
Faks. (00-971 2) 44 62 967
E-mail: polcons@emirates.net.ae poland@emirates.net.ae polemb@emirates.net.ae
www.abuzabi.polemb.net

Pliki do pobrania

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00