Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA
Przewodnik

flaga urugwajuUrugwaj

Urugwaj to perła Ameryki Południowej, uznawana za oazę spokoju i idealne miejsce do odpoczynku. Mieszkańcy tego pięknego kraju są sympatyczni i serdeczni. Uśmiech i życzliwość mieszkańców sprawia, że nawet w powietrzu poczuć można magię tego miejsca. To znakomite miejsce do spędzenia wakacji. Udany urlop gwarantują piękna przyroda, zawsze ładna pogoda i wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania i odpoczynku. Warto wybrać się na wycieczkę do Urugwaju by poczuć latynoski styl życia.

9°C
Stolica
Montevideo
12:17
Strefa czasowa
UTC -3:0
UYU
waluta
peso urugwajskie
kod telefoniczny
+598
napięcie elektryczne
230 V / 50 Hz
Język Położenie Warunki naturalne

Hiszpański

Położenie

Urugwaj leży w Ameryce Południowej nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z nim Argentyna oraz Brazylia.

Warunki naturalne

Urugwaj jest krajem o charakterze nizinnym. Wybrzeża są zazwyczaj płaskie, gdzie często spotykane są laguny. Występuje tu roślinność sawannowa oraz stepowa. Najwyższy szczyt to Cerro Catedral. Głownymi rzekami są: Urugwaj, Cuarein, Negro, które rozdzielają kraj na dwie części: Dayman i Cebollati. Największym jeziorem Urugwaju jest Mirmir.

Religia Klimat Kuchnia

Urugwaj gwarantuje wolność wyznania. Ok. 47% ludności wyznaje religię katolicką.

Klimat

W Urugwaju panuje klimat podzwrotnikowy morski. Lata są ciepłe, średnia temperatura w styczniu kształtuje się między 24oC, a 27°C. Zimy są dość łagodne. W czerwcu średnia temperatura wynosi około 10-12°C. Opady występują zazwyczaj zimą i wiosną (czerwiec- grudzień), średnia roczna suma opadów to 1000-1500mm.

Kuchnia

Kwintesencją Urugwajczyków jest przyrządzanie dużej ilości wołowiny na różne sposoby. Znanymi daniami są „asado” ( żebra wołowe pieczone na grillu), „ churrasco” ( krwisty stek wołowy podawany z kolorową sałatą oraz oliwą) oraz „buseca” ( zupa z ogonów wołowych, przyrządzona na ostro).

Atrakcje Warunki wyjazdowe, wiza Paszport

Do najciekawszych zabytków La Ciudad Vieja należy teatr Solis otwarty w 1856 roku.
Park Prado jest to największy park w Montevideo, w którym można odpocząć przy ogrodzie różanym. W pobliżu parku znajduje się dużo ciekawych zabytków.

Warunki wyjazdowe, wiza

Od polskich turystów przybywających do Urugwaju na okres poniżej 90 dni nie wymaga się wizy. Przydatne jest także posiadanie biletu powrotnego.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

COVID-2019:
Granice zamknięte do odwołania.

Paszport

Wymagany jest paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu.

Warunki celne Co zabrać Zakupy, pamiątki

W Urugwaju jest bezwzględny zakaz wwozu artykułów spożywczych. Każda osoba która przekroczy granicę otrzymuje informacje pisemną o objętych artykułach zakazem wwozu. Wwóz i handel narkotykami lub substancjami psychotropowymi jest karany wieloletnim więzieniem, bez możliwości zawieszenia wykonania kary.

Co zabrać

Na wycieczkę do Urugwaju warto zabrać lekkie ubrania na okres grudzień-marzec , cieplejsze na wieczory oraz zimę.

Zakupy, pamiątki

Wczasy w Urugwaju to także zakupy. Zwiedzając można zakupić wyroby ze skóry, wełny, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, ręcznie wykonanej biżuterii czy wyrobów gancarskich.

Przykładowe ceny Ubezpieczenie Szczepienia

Kawa w lokalu – 60 UYU
Woda mineralna (1,5l w sklepie) – 25 UYU
Jabłka (1 kg) – 40 UYU

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie medyczne nie jest obowiązkowe, lecz wskazane. Obowiązkowe jest posiadanie ubezpieczenia komunikacyjnego. Uznawane są polskie polisy, lecz przed wyjazdem z Polski trzeba się zapoznać z zakresem usług na terenie Urugwaju.

Szczepienia

W Urugwaju nie ma obowiązkowych szczepień, ponieważ od wielu lat nie ma zagrożenia epidemiologicznego. Warto jednak zaszczepić się przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby.

Opieka medyczna Informacje dla kierowców Bezpieczeństwo

Ośrodki publiczne służby zdrowia są dostępne dla osób wymagających natychmiastowego leczenia. Jednak w systemie leczenia ambulatoryjnego uzgadnianie wizyt może trwać nawet kilka tygodni. Szpitale prywatne są na dobrym poziomie, lecz za wizytę trzeba zapłacić minimum 80-100 UDS.

Informacje dla kierowców

Potrzebne do wynajęcia samochodu jest prawo jazdy wydane i ważne w kraju stałego pobytu. Drogi w Urugwaju są w stanie dobrym. Sygnalizatory świetlne znajdują się za przejściem dla pieszych. Za przejazd autostradą się płaci.

Bezpieczeństwo

Turyści muszą uważać na kradzieże, ponieważ są one częste w okresie letnim. W tym okresie miejsca atrakcyjne i plaże patrolowane są przez specjalną policje.

Warto wiedzieć Placówki dyplomatyczne w Polsce Placówki Polskie zagranicą

Ważniejsze telefony alarmowe: policja 911, straż pożarna 104, pogotowie ratunkowe 159, policja drogowa 514 06 70, policja turystyczna 222, informacja lotnicza na MPL Carrasco w Montevideo 604 03 29.

Placówki dyplomatyczne w Polsce

Ambasada Wschodniej Republiki Urugwaju
Ul. Tadeusza Rejtana 15, Warszawa
Tel :22 849 50 40

Placówki Polskie zagranicą

Brak polskiej placówki dyplomatycznej

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Montevideo
Konsul honorowy: Carlos Javier Siccardi Pisano (język konsula hiszpański, angielski)
Urugwaj, Montevideo, Bvar España 2811, C.P.11.300
Tel.: +598 2707 66 96
Faks: +598 2707 70 62
info@consulpol.com.uy

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00