Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA
Przewodnik

Flaga PolskiPolska

Polska jest krajem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Od wspaniałych i wysokich gór na południu, przez piękne lasy, szerokie jeziora, pola porośnięte zbożem i kwiatami, aż po piaszczyste plaże na północy. Warszawa stolica Polski, pełna jest historycznych budowli, wspaniałych muzeów i galerii sztuki. Kolejnym miastem, które trzeba zobaczyć jest Kraków, miasto królewskie, z piękną starówką, Królewskim Zamkiem i legendą o smoku. Wycieczka po Polsce to okazja odkrycia skarbów skrywanych pod niepozorną, szarą rzeczywistością. Bogactwo historyczne, architektura i magia skrywana jest praktycznie w każdym zakątku tego kraju. Polska to znakomity wybór na wycieczkę objazdową, długie spacery, wspinaczki górskie, urlop nad malowniczymi jeziorami lub pielgrzymkę do niezwykłych miejsc religijnych. Smakosze odkryją bogatą kuchnię, która jest niezwykle różnorodna i inna w każdym z regionów. Warto odbyć wycieczkę po Polsce.

12°C
Stolica
Warszawa
00:49
Strefa czasowa
UTC +2:0
PLN
waluta
Złoty
kod telefoniczny
+48
napięcie elektryczne
230V / 50Hz.
Język Położenie Warunki naturalne

Językiem urzędowym jest polski, ale w hotelach, restauracjach, biurach informacji turystycznej spokojnie można porozumieć się po angielsku.

Położenie

Polska położona jest w centralnej części Europy nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje od zachodu z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, zaś od wschodu z Ukrainą, Białorusią, Litwą i od północy z Rosją.

Warunki naturalne

Polska jest krajem górzystym z przeważającymi terenami nizinnymi. Najwyższy szczyt ma 2499 m n.p.m. Polska posiada bogatą sieć rzeczną z najdłuższymi rzekami Wisłą i Odrą, posiada również piękne jeziora – największe z nich Śniardwy i Mamry.

Klimat Religia Kuchnia

Klimat umiarkowany przejściowy o cechach kontynentalnych. Zimą średnia temperatura wynosi ok. -6oC zaś latem ok. 25oC. Średnia suma opadów to ok. 700 mm.

Religia

Zmiany, jakie zaszły po II wojnie światowej spowodowały, że Polska stała się państwem w znacznej mierze jednorodnym pod względem wyznaniowym, w którym od 86,7 do 95,5% ludności stanowią katolicy (udział procentowy jest zależny od przyjętych metod badawczych).

Kuchnia

Kuchnia polska bazuje na kuchni zachodnioeuropejskiej. Dominującym składnikiem w potrawach jest mięso drobiowe i wieprzowe, przyprawiane koperkiem, chrzanem lub czosnkiem, aczkolwiek specjałami są również potrawy mączne i zbożowe (kasze, kluski, pierogi). Głównym składnikiem warzywnym w posiłkach są ziemniaki, buraki i kapusta.

Atrakcje Co zabrać Zakupy, pamiątki

Podczas wycieczki do Polski należy odwiedzić Warszawę – stolicę Polski. Inne warte zobaczenia miasta to Kraków, Poznań, Lublin, Wrocław, Gdańsk. Na odpoczynek warto wybrać się na Pojezierze Mazurskie na którym można odpocząć we wspaniałych hotelach ze SPA & Welness. Dla miłośników górskich wycieczek trzeba kierować się na południe kraju do gór Tatry, Beskidy, Sudety lub Bieszczady.

Co zabrać

Na wycieczkę po Polsce warto zabrać ze sobą wygodne obuwie. W przypadku wypraw w góry, należy zabrać obuwie do wysokogórskich wojaży. Latem przyda się również parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy, gdyż pogoda jest dosyć zmienna. Zimą warto zapatrzeć się w ciepłe kurtki i rękawiczki. Zaopatrzyć się trzeba w środki ochrony przed komarami.

Zakupy, pamiątki

Sklepy czynne są od 8:00 - 20:00 od poniedziałku do piątku, centra handlowe czynne są przez cały tydzień. Miłą pamiątką będzie na pewno ceramika, oraz produkty spożywcze np.: oscypki. Polska słynie również z własnych wyrobów alkoholowych.

Przykładowe ceny Bezpieczeństwo

2l soku - 5 zł
2l coca cola - 6zł
obiad jednodaniowy 10zł - 40zł
bułka - 0,30 zł
hamburger - 3,50zł

Bezpieczeństwo

Nie ma obaw o własne bezpieczeństwo. Zdarzają się sporadyczne przypadki drobnych przestępstw, jednak rzadko zdarzają się napaści na turystów.

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00