Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA
Przewodnik

flagaBrytyjskie Wyspy Dziewicze

Brytyjskie Wyspy Dziewicze to piękny i tajemniczy kraj, przyciągający turystów z całego świata. Posiada on dużo zabytków, które zainteresują osoby lubiące zwiedzać, oraz piękne, piaszczyste plaże dla miłośników sportów wodnych i dla tych którzy chcą spędzić urlop odpoczywając. Chwile spędzone w tym uroczym miejscu na zawsze pozostaną w pamięci.

 

9°C
Stolica
Road Town
05:20
Strefa czasowa
UTC -4:0
$
waluta
Dolar amerykański
kod telefoniczny
+ 1 284
napięcie elektryczne
110/220 V 60 Hz
Język Położenie Warunki naturalne

Język urzędowy: angielski

Położenie

Brytyjskie Wyspy Dziewicze znajdują się w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim. Obejmują one 36 wysp i wysepek, z których 11 jest zamieszkanych.

Warunki naturalne

Wyspy pochodzenia wulkanicznego, pagórkowate, jedynie nizinna Anegada zbudowana z wapieni koralowych; klimat podrównikowy, w lecie cyklony. Lasy wiecznie zielone podrównikowe, na wybrzeżach namorzyny.

Religia Klimat Kuchnia

Większość społeczeństwa wyznaje protestantyzm. 8,4% mieszkańców wyznaje tradycyjne religie plemienne.

Klimat

Panuje tu klimat podrównikowy. Występują tu obfite opady deszczu i średnia roczna dla całego archipelagu przekracza 1 000mm. Temperatura na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych zimą wynosi ok. 25oC, zaś latem 28oC. Temperatura tu nigdy nie spada poniżej 20oC, Co jest dodatkową atrakcją zachęcającą do wycieczki na Wyspy Dziewicze.

Kuchnia

Popularne dania Brytyjskich Wysp Dziewiczych to fungi (kasza kukurydziana podawana najczęściej z rybą) oraz zupa callaloo. Miejscowi kucharze lubią eksperymentować ze smakami, tworząc dania, których składnikami są mango czy łosoś.

Atrakcje Warunki wyjazdowe, wiza Paszport

Na wycieczkę można wybrać się do fabryki rumu, aby zobaczyć proces produkcji trunku. Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych można również podziwiać stare duńskie miasteczka, które znajdują się w Saint Croix.

Warunki wyjazdowe, wiza

Wiza nie jest wymagana. Wymagany jest paszport lub dowód osobisty. Jednak przed wyjazdem trzeba upewnić się czy dokument uprawniający do bezwizowego pobytu jest w wystarczająco dobrym stanie aby móc stwierdzić tożsamość.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Paszport

Jednak przed wyjazdem trzeba upewnić się czy dokument uprawniający do bezwizowego pobytu jest w wystarczająco dobrym stanie aby móc stwierdzić tożsamość.

Warunki celne Co zabrać Zakupy, pamiątki

Przy wwożeniu kwoty powyżej 10 tys. Euro musimy to odpowiednio udokumentować. Osoby podróżujące ze zwierzętami domowymi (psami, kotami) powinny zadbać o to by zwierzę było oznakowane chipem oraz posiadało paszport. Zwierzę również powinno się poddać badaniu na wściekliznę oraz powinno być odrobaczone.

Co zabrać

Na wycieczkę na Brytyjskie Wyspy Dziewicze należy zabrać lekkie bawełniane ubranie, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem i nakrycie głowy.

Zakupy, pamiątki

Podczas wycieczki warto zakupić na pamiątkę wyroby lokalnego rzemiosła, rzeźby lub biżuterię. Warto też zakupić butelkę prawdziwego rumu.

Przykładowe ceny Ubezpieczenie Szczepienia

Ceny są zależne od wysp, każda z nich ma inne cenny za towary podstawowe i żywność.

Ubezpieczenie

Wymagane jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Szczepienia

Nie są wymagane żadne szczepienia od podróżujących. Nie ma tu zagrożenia epidemiologicznego.

Opieka medyczna Informacje dla kierowców Bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna jest płatna, zaleca się w związku z tym wykupienie ubezpieczenia medycznego.

Informacje dla kierowców

Obowiązuje tu ruch lewostronny. Obowiązkowe jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Rozmowa przez telefon podczas jazdy jest zabroniona. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,8 promila. W Wielkiej Brytanii polisa ubezpieczeniowa wykupywana jest na kierowcę, a nie na pojazd, jak w Polsce.

Bezpieczeństwo

Zagrożenie przestępczością jest podobne jak w innych państwach Europy Zachodniej. Ofiary przestępstw mają prawo starać się o odszkodowanie.

Warto wiedzieć Placówki dyplomatyczne w Polsce Placówki Polskie zagranicą

Należy cofnąć wskazówki zegara o 6 godzin. Lepiej jest mieć ze sobą gotówkę, gdyż nie wszystkie karty kredytowe są uznawane.

Placówki dyplomatyczne w Polsce

Ambasada Wielkiej Brytanii
ul. Kawalerii 12
00-468 Warszawa

Placówki Polskie zagranicą

Brak polskiej placówki, najbliższa w Londynie.
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
47 Portland Place
Londyn W1B 1JH
Tel.: 0 044 870 774 2700

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00