Infolinia +48 42 636 53 52, +48 42 633 35 55
  • Polecane:
  • POLSKA
  • MAURITIUS
  • KARAIBY
  • MALEDIWY
  • CZECHY
  • CHORWACJA
  • WŁOCHY
  • TAJLANDIA
  • GRECJA
Przewodnik

flaga antiguaAntigua i Barbuda

Antigua to atrakcyjna wyspa, z bogatą historią. Pierwsze ślady osadnictwa na tym terenie pochodzą z epoki kamiennej, kiedy to Sibonejowie przybyli z Ameryki Południowej i zasiedlili wyspę ok. 3000 lat p.n.e. W roku 1493 Antiguę odwiedził sam Kolumb nazywając ją Santa Maria de la Antigua na cześć cudownego posągu Matki Bożej z Katedry w Sewilli. To znakomite miejsce na spędzenie urlopu dla każdego kto lubi błękitną wodę, biały, ciepły piasek i tropikalną roślinność. Na wakacje na Antigui powinni też wybrać się ci, który uwielbiają sporty wodne i nurkowanie. Już dziś wybierz się na wycieczkę na Antiguę i przeżyj wakacje życia.

°C
Stolica
Saint John's
01:36
Strefa czasowa
UTC -6:0
Ec$
waluta
Dolar karaibski
kod telefoniczny
+1 268
napięcie elektryczne
230V / 60 Hz
Język Położenie Warunki naturalne

angielski

Położenie

Antigua to państwo położone w Ameryce Środkowej, w Indiach Zachodnich, na części Wysp Podwietrznych (Małe Antyle), na Morzu Karaibskim.

Warunki naturalne

Antigua jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, powierzchnia jest pagórkowata (wysokość do 405 m). Posiada niezwykle interesującą linię brzegową - pełną półwyspów i zatok, silnie wcinających się w głąb lądu. W jej północno-wschodniej części znajdują się wyspy pochodzenia rafowego.

Religia Klimat Kuchnia

Grupy wyznaniowe:
anglikanie 45%,
protestanci 42%,
katolicy 10%.

Klimat

Występuje tu klimat podrównikowy wilgotny. W lecie zdarzają się cyklony. Pora deszczowa trwa od maja do listopada, a suma roczna opadów wynosi ponad 1000mm.

Kuchnia

W kuchni wykorzystywane są przede wszystkim produkty produkowane przez miejscowych : bataty, jamu i maniok. Tak jak i w wielu innych krajach wyspiarskich na stołach często goszczą ryby oraz owoce morza, które poławiane są przez miejscową ludność.

Atrakcje Warunki wyjazdowe, wiza Paszport

Saint John's - stolica Antigui i Barbudy, państwa wyspiarskiego w północno-zachodniej części Karaibów. Miasto jest największym portem wyspy Antigua.
Cerro de la Cruz – ze wzgórzem z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto i Wulkan Aqua.
Arco de Santa Catalina – XVII-wieczny łuk z wieżą zegarową na szczycie, najczęściej odwiedzany obiekt podczas wycieczek do Antigui.

Warunki wyjazdowe, wiza

COVID-19
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

W przypadku pobytu do 90 dni obowiązuje ruch bezwizowy. Wymagana ważność paszportu: 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju.
Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny oraz udokumentować posiadanie środków finansowych wystarczających na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Przepisy nie określają jednak kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu.
Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20 USD.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Paszport

Wymagana ważność paszportu – 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju.

Co zabrać Zakupy, pamiątki Przykładowe ceny

Na wycieczkę na Antiguę należy zabrać lekkie, plażowe ubranie, okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem oraz zapas potrzebnych lekarstw.

Zakupy, pamiątki

Podczas wakacji na Antigui warto zakupić serwetki stołowe, koszulki, jedwabne szaliki i koszule w różnorodne wzory.
Poza stolicą znakomitym miejscem na zakup miejscowej sztuki i rękodzieła, jest Harmony Hall na wschodnim wybrzeżu, a także niewielka galeria Seahorse Studios Art Gallery oraz przyległy sklep z upominkami, w który znajdują się stosy grafik, wyrobów ceramicznych i ręcznie malowanych batików.

Przykładowe ceny

10 EC$ = 4 zł
Piwo –12 EC$,
woda mineralna – 5 EC$,
coca-cola – 6 EC$
obiad z napojem – 19 EC$

Szczepienia Informacje dla kierowców Bezpieczeństwo

Przy podróży do Antigui nie są wymagane żadne szczepienia ochronne. W nagłych przypadkach bez problemu można uzyskać bezpłatną pomoc medyczną, a także odpłatną w prywatnych klinikach.

Informacje dla kierowców

Honorowane jest między¬narodowe prawo jazdy, istnieje możliwość otrzymania miejscowego prawa jazdy po okazaniu polskiego. 3-miesięczne pozwo¬lenie na prowadzenie pojazdów samochodowych kosztuje – ok. 20 USD.

Bezpieczeństwo

Na Antigui nie ma zagrożenia przestępczością. Warto jednak unikać przebywania poza hotelem nocą.

Placówki dyplomatyczne w Polsce Placówki Polskie zagranicą

Brak placówki dyplomatycznej. Brak stosunków dyplomatycznych.

Placówki Polskie zagranicą

Ambasador RP w Meksyku akredytowany jest również w Antigua.
Najbliższa ambasada RP znajduje się w Caracas (Wenezuela).

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00