Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Włochy

Wyprawa na Antypody

Dzień 1 Warszawa – Sydney
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Sydney.

Dzień 2 Przelot

Dzień 3 Sydney
Przylot do Sydney, powitanie i transfer do hotelu w centrum miasta.

Dzień 4 Sydney
Około godziny 9 wyruszymy z naszego hotelu na zwiedzanie miasta. Nasza wędrówkę po Sydney rozpoczniemy od podziwiania Opera House - symbolu miasta. Każdy z nas musi mieć obowiązkowo zdjęcie na tle jednej z najbardziej znanych budowli na świecie! Z tego miejsca będziemy mogli również podziwiać Sydney Harbour Bridge, ogromny i majestatyczny most w centrum miasta, pod którym przepływają statki morskie. Stanowi on kolejna wizytówkę Sydney - największego miasta Australii. Następny punkt programu to AMP Tower, gdzie z wysokości ponad 300 m będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Ze względu na ogromy rozmiar Sydney na pewno nie zobaczymy na widnokręgu, gdzie kończy się miasto. Kolejnym elementem naszej wycieczki będzie Sydney Aquarium - największy i najładniejszy tego typu obiekt w Australii. Prezentuje fascynującą faunę oceanów i mórz południowych w postaci ponad 11 000 morskich żyjątek i zwierzątek. Proponujemy również pokusić się o przejście nabrzeżem Darling Harbour i stąd, przez China Town, czyli dzielnice chińską, wrócić do hotelu na nocleg.

Dzień 5 Sydney Blue Mountains (250 km)
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Blue Mountains ze wspaniałymi malowniczymi dolinami, wodospadami i skalistymi urwiskami. Zobaczymy główną atrakcję regionu wodospad Wentworth Falls, formację skalną Three Sisters, oraz odwiedzimy jedną z najbardziej ciekawych grot Jenolan Caves. Po południu powrót malowniczą drogą do Sydney.

Dzień 6 Sydney Cairns
Około południa opuszczamy największe miasto Australii i udamy sie samolotem na północ do stanu Queensland, a dokładnie do malej miejscowości Cairns, która jest słynna na cały świat z Wielkiej Rafy Koralowej. Po przylocie udamy sie na popołudniowy spacer po centrum tego miłego miasta.

Dzień 7 Wielka Rafa Koralowa
Całodzienny rejs na Wielka Rafę Koralową. Wielka Rafa Koralowa jest jednym z największych cudów świata i stanowi atrakcję turystyczną Australii nr 1. Będziemy mieć okazję do popływania w towarzystwie milionów kolorowych rybek i przyjrzenia się z bliska całej gamie różnokolorowych formacji koralowych. Jeśli będziemy mieć szczęście możemy spotkać również żółwie. Jest możlwiość nurkowania z butlą bądź rurką. Podczas rejsu zjemy również wykwintny lunch na pokładzie naszego statku. Powrót do Cairns około godziny 18.

Dzień 8 Cairns - Port Douglas - Cairns
Po śniadaniu wyjazd malowniczą drogą do miejscowości Port Douglas, po drodze odwiedzimy typowe dla tego rejonu lasy deszczowe, które kryją w sobie całą gamę roślin i zwierząt. Odwiedzimy również farmę krokodyli, które tutaj są najbardziej popularne. Miejscowość Port Douglas jest położona bardzo uroczo i to ściąga turystów z całego świata, będziemy mieli możliwość zobaczenia ciekawych plaż i zjedzenia lunch w malej przytulnej restauracji.

Dzień 9 Darwin
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Darwin, stolicy Terytorium Północnego. Po przylocie transfer do hotelu w centrum miasta. Darwin jest stolicą Terytorium Północnego, choć zaledwie 70 000 ludzi mieszka w tym mieście. Tutaj jest zawsze ciepło i wilgotno. Temperatura powietrza rzadko spada poniżej 30 stopni Celsjusza, nawet zimą! Nic dziwnego, bliżej stad do Dżakarty niż do Sydney, jak również bliżej do Singapuru (praktycznie Równik!), niż do Melbourne. W Święta Bożego Narodzenia w 1974 roku Darwin zostało niemal doszczętnie zniszczone przez huragan Tracy. Proponujemy wtopienie się w miasto w czasie spacerów, może w czasie zakupów. Poza zwiedzaniem kilku wystaw, np. pereł, wystawy samolotów w centrum historycznym lotnictwa, polecamy przepiękny widok z nadbrzeża zatoki. Wieczorem najlepiej odwiedzić jeden z wielu barwo i pubów, może spotkamy prawdziwego Crocodille Dundee? W australijskich pubach ludzie się bawią i śpiewają, z reguły gra muzyka na żywo. To jeszcze jedno z wielu doświadczeń w tym kraju.

Dzień 10 Darwin Park Narodowy Kakadu
Z samego rana wyruszymy w kierunku jednego z najbardziej uroczych miejsc na Ziemi - Rezerwatu-Parku Narodowego Kakadu. Umieszczono go na liście światowego dziedzictwa przyrody i kultury UNESCO i z tego względu otoczono specjalną opieką. Rezerwat zajmuje powierzchnię ponad 19 000 km kwadratowych. Spotkamy tutaj różnorodne naturalne (niezmienione w żaden sposób przez człowieka) zbiorowiska roślinne - trawiastą sawannę, roślinność bagienną i wodną, suche lasy eukaliptusowe, zarośla namorzynów - stanowiące ostoje dla wielu gatunków zwierząt; żyją tu krokodyle różańcowe, dingo i liczne gatunki kangurów, a z ptaków - gęsi skąpopłetwe i bieliki białobrzuche. Wszystko to sprawia, że Kakadu odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Zobaczymy między innymi Waterfall Creek, Yellow Water Lagun, Obiri Rock, Nourlangie Rock, South Alligator River i wiele innych.

Dzień 11 Park Narodowy Kakadu - Darwin - Alice Springs
Rankiem wybierzemy się na rejs łodzią po lagunie obserwować dzikie ptaki i krokodyle, potem zwiedzimy centrum tradycji Aborygeńskiej. Następne powrót do Darwin i transfer na lotnisko na lot do Alice Springs. Alice Springs jest sercem Australii, stolicą Outback-u i podobno najbardziej romantycznym prowincjonalnym miastem na świecie. Miejsce, w którym znajduje się Alice, zamieszkiwane było stale od 20 000 lat przez aborygeńskie szczepy Arrernte, aż do momentu pojawienia się białych pionierów. Miasto tętni swoim życiem, tutaj odbywają się wyścigi wielbłądów (które eksportuje się m.in. do Emiratów Arabskich), tutaj odbywają się zabawne regaty w suchych korytach rzek, tutaj odbywają się największe aukcje zwierząt hodowlanych - głównie bydła. Tutaj, w 1956 roku, nakręcono również znany film "A Town Like Alice". Z pewnością Alice Springs posiada "największą klasę szkolną na świecie" -1,3 miliona kilometrów kwadratowych! Istnieje tutaj siedziba szkoły, prowadzącej w unikalny sposób naukę przez radio - the School of the Air. Umożliwia to naukę dzieciom z bardzo odległych miejsc w całym Outback-u.

Dzień 12 Alice Springs - Park Narodowy West Macdonell
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego West Macdonell, który słynie ze wspaniałych widoków i niepowtarzalnych formacji skalnych. Zobaczymy m.in Simpsons Gap, Standley Chasm, Serpentine Gorge czy Ormiston Gorge. Po południu powrót do Alice Springs.

Dzień 13 Alice Springs - Kings Canyon - Ayers Rock
Rano zostawiamy okolice Alice Springs i udamy się w kierunku słynnego wąwozu Kings Canyon, głębokiego na 270 m, który przez tysiąclecia wyżłobił w piaskowcu potok Kings Creek pozostawiając strome, niemal pionowe ściany. Będziemy mieli trochę czasu na przejście jego gardzielą, możemy udać się również do kilku punktów widokowych. Okazji do zrobienia zdjęć na pewno nie zabraknie. Następnie wyruszymy na zachód do Yulara i Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Po dwóch godzinach jazdy na horyzoncie ukaże się słynna góra Uluru - jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczo-geologicznych Australii i jednocześnie Święta Góra Aborygenów Uluru (Ayers Rock). Uluru uważany jest za największy monolit skalny na świecie długość ok. 3 km, szerokość 2,5 km, obwód mierzony przy gruncie 9.4km. Wznosi się 348 m ponad płaską, piaszczystą równinę i prawdopodobnie "wrasta" 6km w głąb ziemi! Ten dziwny twór zbudowany jest ze skały osadowej - arkozy o charakterystycznej czerwonej barwie, silnie zmieniającej swój odcień przy rożnym oświetleniu. I to właśnie postaramy sie zaobserwować podczas zachodu słońca przy Uluru.

Dzień 14 Uluru - Kata Tjuta(Olgas) - Valley of the Winds – Alice Springs
Proponujemy zjeść śniadanie na świeżym powietrzu tuż po wschodzie słońca. Następnie udamy się do Uluru - 2-godzinny spacer pozwoli nam na obejście Uluru naokoło. W centrum kultury Aborygeńskiej możemy coś zjeść, napić się kawy i zwiedzić przepiękną wystawę o historii ludzi zamieszkujących te tereny od tysięcy lat. Następnie pojedziemy droga na północ i zaczniemy zwiedzanie nie mniej uroczego miejsca zwanego Olgas lub Kata Tjuta - zespołu 36 monolitów skalnych. Kata Tjuta jest również jednym ze świętych miejsc Aborygenów, a w ich języku dosłownie nazwę tłumaczy się jako "wiele głów". Cały kompleks wznosi się kilkaset metrów ponad płaską równinę. Tworzą go zlepieńce i piaskowce czerwonawej barwy, dosyć odporne na wietrzenie. Specyficzne wietrzenie, wzdłuż pionowych, głębokich spękań, wytworzyło wyjątkowo malownicze formy skalne, przyrównywane niekiedy, pomimo dosłownego znaczenia, do kształtów niektórych części kobiecego ciała.  Wczesnym popołudniem przejazd do Alice Springs na nocleg.

Dzień 15 Alice Springs - Melbourne
Około południa transfer na lotnisko na lot do Melbourne. Po przylocie tranfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie Melbourne. Zobaczymy m.in. Fitzroy Gardens z domkiem Kapitana Cooka, katedrę św. Patryka, Park Olimpijski ze słynnym stadionem tenisowym (co roku odbywa się tu Australian Open). Wieczorem  powrót do hotelu.

Dzień 16 Melbourne - Great Ocean Road
Całodniowa wycieczka na Great Ocean Road - trasa biegnąc wzdłuż malowniczego odcinka wybrzeża stanu stanu Victoria z dzikim krajobrazem i niezwykłymi formacjami skalnymi Dwunastu Apostołów wynurzającymi się z oceanu.

Dzień 17 Melbourne - Christchurch
Z samego rana transfer na lot do Christchurch. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 18 Christchurch - Queenstown
Po śniadaniu wyjazd w kierunku południowo-zachodnim do miejscowości Mount Cook. Po drodze zobaczymy jezioro Tekapo oraz Pukaki. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również najwyższą górę Nowej Zelandii - Mount Cook 3754 m. Następnie przejazd do najładniejszej miejscowości Nowej Zelandii - Queenstown. Nocleg.

Dzień 19 Queenstown - Milford Sound
Wczesnym rankiem przejazd jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie, gdzie zobaczymy Eglinton, Mirror Lakes, dolinę Hollyford oeraz tunel Hommer. Następnie przejażdżka katamaranem obok wspaniałej góry Mitre Pick. Wieczorem powrót do Queenstown.

Dzień 20 Queenstown
Jest to miasto słynące ze skoków na bungee. Z Kawarau Bridge skacze ponad pół miliona ludzi z całego świata. Każdy będzie mógł skoczyć na bungee (dodatkowo płatne). Następnie przejażdżka Shotover Jet (łodzie napędzane dużym silnikiem), który mknie poprzez wąskie, skaliste odcinki rzeki górskiej. Queenstown nazywane jest stolicą adrenaliny.

Dzień 21 Queenstown - Franz Josef Glacier
Rankiem przejazd na zachód przez górzyste tereny wyspy południowej. Po południu przyjazd do miejscowości Fox Glacier położonej w pobliżu lodowca, na którym śniegi utrzymują się przez cały rok. Następnie przejazd do miejscowości Franz Josef Glacier, gdzie również znajduje się duży lodowiec.

Dzień 22 Franz Josef Glacier - Kaikoura
Dzisiaj zostawiamy okolice Southern Alps i kierujemy się na wschód przez Victoria Forest Park do małej miejscowości Kaikoura położonej na wschodnim wybrzeżu. Nasza podróż potrwa około 8 godzin.

Dzień 23 Kaikoura - Wellington
Po śniadaniu wyruszymy na rejs (około 3h) i około południa pojedziemy do Picton. Przejazd promem do stolicy Nowej Zelandii - Wellington, transfer do hotelu w centrum.

Dzień 24 Wellington - Lake Taupo
Zwiedzanie Wellington zaczniemy od centrum miasta, następnie muzeum Te Papa (poświęcone kulturze i zwyczajom ludności zamieszkującej Nową Zelandię - Maori). Przejazd przez pierwszy park narodowy Nowej Zelandii - Tangariro NP - krajobraz okolicy jest ukształtowany przez 3 wulkany Ruapehu, Ngauruhoe i Tangariro. Późnym popołudniem dojedziemy do miejscowości Taupo, gdzie znajduje się największe jezioro Nowej Zelandii.

Dzień 25 Lake Taupo - Rotorua
Dzień rozpoczniemy od wodospadu Huka. W pobliżu znajduje się pierwsza na świecie elektrownia, która wykorzystuje parę gejzerów do produkcji prądu. Spacer po obrzeżach krateru, gdzie gorące źródła i gejzery co jakiś czas wybijają z ziemi. Po południu przejazd do Rotorua.

Dzień 26 Rotorua
Dzień rozpoczniemy od pokazu psów pasterskich i dowiemy się o życiu farmerów, którzy tworzą podstawę gospodarki Nowej Zelandii. Następnie odwiedzimy park fauny i flory, gdzie zobaczymy unikalne zwierzęta i rośliny. Następnie przejedziemy do parku Whakarewarewa Thermal Reserv, gdzie z bliska zobaczymy gejzery, bulgocące błota, Maori Arts & Kraft Institute. Po zwiedzeniu parku pojedziemy kolejką linową, żeby zobaczyć panoramę miasta.

Dzień 27 Ratorua - Waitomo Caves - Auckland
Po śniadaniu przejazd przez Hamilton do Auckland. Po drodze zobaczymy Waitomo Caves i weźmiemy udział w wyprawie, która zaprowadzi nas w świat podziemnych tuneli, grot i wodospadów. Późnym popołudniem spacer po Auckland.

Dzień 28 Auckland - Bay of Island
Z samego rana wyruszymy na północ do Paiha, serca Bay of Island. Miejsce to słynie z wielu dziewiczych wysepek usytuowanych na Pacyfiku. Zobaczymy Cape Bretty Lighthouse, Matukoko Island oraz Hole in the Rock.

Dzień 29 Bay of Island - Auckland
Powrót do Aukcland. Wjazd na wieżę widokową, skąd będzie można podziwiać panoramę miasta oraz podwodny świat Kelly Tarlton's.

Dzień 30 Auckland
Rano transfer na lot do Sydney, po przylocie transfer na lot do Polski.

Dzień 31 – Warszawa
Przylot do Polski. Zakończenie imprezy.

Rodzaj oferty
Wybierz kraj

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Rodzaj transportu
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00