Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Włochy

Samolotowe safari w Kenii

Nsieamowite Safari w sercu Afryki. Wielka piątka i słynne Parki Amboseli oraz Masai Mara w luksusowych warunkach

 

DZIEŃ 1: PRZYLOT DO NAIROBI
Spotkanie z lokalnym rezydentem na lotnisku w Nairobi. Następnie transfer do hotelu Hemingways na nocleg.

DZIEŃ 2: PRZELOT DO PARKU NARODOWEGO AMBOSELL
Po śniadaniu transfer na lotnisko Wilsona i oczekiwanie na lot do Ambosell. Czas przelotu ok 35 min (wylot ok 7.30, przylot ok 8.05)
Na miejscu spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejażdżka na wypożyczonych jeepach po terenie Parku. Będziemy mogli obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Powitalny lunch zostanie podany w Tortillis Luxury Tented Camp. W domkach stylizowanych na wielkie namioty znajdziemy chwile relaksu i odpoczynku po męczącej jeździe. Do Naszej dyspozycji są stylowo urządzone pokoje z eleganckimi łazienkami. Wszystkie domki są zbudowane z naturalnych, miejscowych materiałów a z okien roztacza się widok na jeden z symboli Kenii – Kilimandżaro.
Po południu wybierzemy się na kolejna przejażdżkę jeepem po terenie Parku. Jeśli pogoda pozwoli, będziemy mogli zobaczyć najwyższą górę Afryki – Kilimandżaro.
Kolacja i nocleg w Tortillis Luxury Tented Camp.

DZIEŃ 3: PARK NARODOWY AMBOSELI
Po śniadaniu wybierzemy się na całodniowe zwiedzanie terenu Parku Narodowego Amboseli.
Park Narodowy położony jest w południowej Kenii przy granicy z Tanzanią i obejmuje powierzchnię 392 km². Teren parku obejmuje południowo-zachodnie stoki góry Kilimandżaro. Park Narodowy Amboseli słynie z dużej różnorodności ptaków (ponad 50 gatunków), m.in. pelikany, kaczki, słonki i kormorany. Ponadto żyją tu między innymi hipopotamy, nosorożce, bawoły, żyrafy, lamparty, pawiany, hieny i szakale
Posiłki i nocleg w Tortillis Luxury Tented Camp.

DZIEŃ 4: PRZELOT DO REZERWATU LEWA
Po śniadaniu transfer na lądowisko w Ambosell i przelot do lewa przez Nairobi. Wylot planowany na 8.15 a przylot o 10.40.
Na lotnisku powitanie przez lokalnego kontrahenta i zapoznanie z przewodnikiem. Następnie przejazd wynajętym jeepem do rezerwatu Lewa. Na jego terenie mieszkają m.in. słonie, nosorożce czarne i zebry. Podczas przedpołudniowej przejażdżki będziemy obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po przejażdżce powrót do miejsca zakwaterowania.
Lunch zjemy w Lewa Safari Camp. Po południu dalsze zwiedzanie, tym razem prywatnego rezerwatu OI Peleta, który jest zarazem jednym z największych w Afryce. Na jego terenie żyją liczni przedstawiciele rzadkich i zagrożonych wymarciem gatunków. Zwiedzanie odbędzie się przy pomocy wynajętych jeepów.
Kolacja i nocleg w Lewa Safari Camp.

DZIEŃ 5: REZERWAT LEWA
Dzisiaj zaplanowaliśmy dla Państwa całodniowe zwiedzanie rezerwatu na pokładzie wynajętego jeepa. Wszystkie posiłki oraz nocleg w Lewa Safari Camp.

DZIEŃ 6: PRZELOT DO REZERWATU SAMBURU
Po śniadaniu wyruszymy na lądowisko w Lewa a następnie wylecimy do Samburu. Godzina wylotu z Lewa jest planowana na 9.50; przylot do Samburu ok 11.10. Po przylocie na miejsce spotkamy się z lokalnym przewodnikiem a następnie wyruszymy do Samburu Intrepids Luxury Tented Camp, gdzie będziemy nocować. Po zameldowaniu się na miejscu wyruszymy na zwiedzanie Parku i obserwowanie jego dzikich mieszkańców. Będziemy się poruszać wypożyczonym jeepem.
Po południu udamy się na dalsze zwiedzanie Parku. Lunch, kolacja i nocleg w Samburu Intrepids Luxury Tented Camp.
Samburu Intrepids Luxury Tented Camp – ośrodek położony w oazie nad brzegiem rzeki Uaso Negro, na terenie Parku Narodowego Samburu. Jest to obóz z luksusowo wyposażonymi namiotami, które są rozbite na specjalnych tarasach z desek. Z tarasów rozlega się wspaniały widok na rzekę w której można często zobaczyć słonie baraszkujące w wodzie lub czające się na zwierzynę krokodyle.

DZIEŃ 7: REZERWAT DZIKICH ZWIERZĄT SAMBURU
Cały dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie terenu Parku Narodowego Samburu oraz na podziwianie jego dzikich mieszkańców – oryksów, zebr, żyraf siatkowanych, somalijskich strusi, gerenuków i innych.
Posiłki i nocleg w Samburu Intrepids Luxury Tented Camp.

DZIEŃ 8: PRZELOT DO REZERWATU MASAI MARA
Po śniadaniu transfer na lądowisko Samburu i oczekiwanie na przelot do Masai Mara. Wylot planowany jest na godz. 10.05; przylot na miejsce ok 12.35. Po przylocie na miejsce spotkamy się z lokalnym przewodnikiem a następnie wyruszymy do Mara Intrepids Luxury Tented Camp, gdzie będziemy nocować. Po zameldowaniu się na miejscu wyruszymy na zwiedzanie Rezerwatu i obserwowanie jego dzikich mieszkańców. Będziemy się poruszać wypożyczonym jeepem.
Po południu udamy się na dalsze zwiedzanie terenów Rezerwatu i obserwowanie jego mieszkańców, m.in. zwierzęta należące do tzw. Wielkiej Piątki Afryki (afrykańskiego słonia, nosorożca czarnego, lwa, bawoła i lamparta) a także hipopotamów, krokodyli. Na przełomie lipca i sierpnia na terenie Rezerwatu ma miejsce niezwykły spektakl – wielka migracja stad antylop gnu i zebr, które rokrocznie przemierzają równiny Serengeti i Masai Mara w poszukiwaniu pożywienia.
Kolacja i nocleg w Mara Intrepids Luxury Tented Camp.
Mara Intrepids Camp – jeden z najbardziej znanych ośrodków na terenie Rezerwatu Masai Mara. Położony jest nad brzegiem rzeki Talek w niewielkiej odległości od rzeki Mara, która rokrocznie przekraczają wielkie stada Gnu i zebr. Obóz posiada 30 luksusowych namiotów rozbitych nad brzegami rzeki aby zapewnić gościom prywatność i spokój. Każdy namiot jest urządzony w stylu afrykańskiego safari i posiada duże łóżka z baldachimem, stylowe meble, nowoczesną łazienkę z prysznicem, toaletą i innymi udogodnieniami.

DZIEŃ 9: REZERWAT MASAI MARA
Cały dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie terenu Rezerwatu Masai Mara. Będziemy podziwiać rozległe tereny i ich dzikich mieszkańców w naturalnym środowisku.
Posiłki i nocleg w Mara Intrepids Luxury Tented Camp.

DZIEŃ 10: REZERWAT MASAI MARA
Dzisiejszy dzień podobnie jak wczorajszy poświęcimy na zwiedzanie terenów Rezerwatu i na oglądanie jego dzikich mieszkańców.
Posiłki i nocleg w Mara Intrepids Luxury Tented Camp.

DZIEŃ 11: WYLOT DO POLSKI I ZAKOŃCZENIE ŚWIADCZEŃ
Na lotnisku międzynarodowym Nairobi – Wilson odbędzie się odprawa paszportowa i przelot na jedno z lotnisk w Europie skąd przylecimy do Polski.

 

NOCLEGI

Hemingways Nairobi Hotel   Bed & Breakfast  
Tortillis Luxury Tented Camp  
Lewa Safari Camp   
Samburu Intrepids Tented Camp
Mara Intrepids Luxury Tented Camp

 

Rodzaj oferty
Wybierz kraj

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Rodzaj transportu
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00