Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Włochy

Przygoda w Australii Wschodniej

DZIEŃ 1 WARSZAWA – MELBOURNE
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Melbourne.

DZIEŃ 2 PRZELOT

DZIEŃ 3 MELBOURNE
Przylot do Melbourne, powitanie i transfer do hotelu. Po południu spacer ulicami centrum.

DZIEŃ 4 MELBOURNE - GREAT OCEAN ROAD
Przejazd Great Ocean Road - trasa biegnąca wzdłuż malowniczego odcinka wybrzeża stanu Victoria z fascynująco dzikim krajobrazem i niezwykłymi formacjami skalnymi Dwunastu Apostołów, wynurzającymi sie z oceanu. Powrót do Melbourne uświetni nam panorama miasta z mostu Westgate Bridge. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5 MELBOURNE – JINDABYNE
Rano opuszczamy Melbourne i kierujemy się na północ w górzyste tereny Alpine National Park, gdzie będzie możliwość spotkania kangurów, koala jak również emu. Drogą wijącą się miedzy górami dojedziemy do małej miejscowości Jindabyne położonej wysoko w górach w samym sercu Kościuszko National Park, gdzie przyroda i przepiękne widoki na pewno zadowolą każdego z nas.

DZIEŃ 6 KOŚCIUSZKO NATIONAL PARK - CANBERRA
Po śniadaniu pojedziemy do małej miejscowości Charlotte Pas skąd udamy się piechotą na Górę Kościuszki – 2228 m n.p.m. Polski badacz Paweł Strzelecki odkrywszy ta najwyższą górę Australii, nazwał ją w 1840 r. imieniem polskiego patrioty. Kościuszko National Park jest największym Parkiem Narodowym w Australii, jego specyficzna roślinność, jak i zamieszkałe go zwierzęta stanowią dużą atrakcję dla turystów całego świata. Na terenie 690 000 ha należącym do Parku, podziwiać możemy malownicze szczyty, doliny i jeziora polodowcowe, oraz górskie lasy. Na terenie parku schronienie znajduje wiele rzadkich, nigdzie indziej niespotykanych gatunków zwierząt i roślin, jak dostojny eukaliptus Snow Gum, jedyne na tym terenie drzewo, mogące przetrwać powyżej 1800 m n.p.m, czy opos żyjący powyżej wysokości 1400 m n.p.m. Po południu przejazd do Canberry.

DZIEŃ 7 CANBERRA - SYDNEY
Canberra - stolicy Australii. Miasto to zostało w całości zaprojektowane i stanowi jedna z najbardziej kontrowersyjnych stolic świata, bardzo często nazywana "Bush Capital" (stolica w buszu). W roku 1911 ogłoszono międzynarodowy konkurs architektoniczny na przestrzenne rozplanowanie nowej stolicy. Zwycięzcą spośród 137 uczestników został architekt z Chicago - Walter Burley Griffin. On właśnie przyczynił sie do powstania popularnej opinii o mieście - polubisz lub znienawidzisz. Naszą wycieczkę po Canberze zaczniemy od zwiedzania Parliament House, uznanego za najdroższą siedzibę parlamentu na świecie, następnie War Memorial, budynek Sądu Najwyższego. Odwiedzimy również jedną z najładniejszych ambasad w Canberze - ambasadę RP. Na koniec obejrzymy panoramę miasta z jednej z otaczających ją gór. Następnie przejazd do Sydney, największego miasta Australii.

DZIEŃ 8 SYDNEY
Całodzienna wycieczka po Sydney. Naszą wędrówkę rozpoczniemy od podziwiania Opera House. Każdy z nas, obowiązkowo, musi mieć zdjęcie na tle jednej z najbardziej znanych budowli na świecie! Z tego miejsca będziemy mogli również podziwiać Sydney Harbour Bridge, ogromny i majestatyczny most w centrum, stanowiący kolejną wizytówkę Sydney. Wyruszymy w rejs statkiem na jedną z najbardziej znanych i popularnych plaż - Manly. Podczas podróży będzie można podziwiać uroki dzielnic multikulturowej metropolii. Kolejny punkt programu - najstarsza dzielnica miasta The Rocks, gdzie zapoznamy się z historią i zwyczajami, jakie przyswoiło sobie to miasto.
Przejdziemy główną ulicą Georgie Street, zwiedzając chlubę miasta - zabytkowy Queen Victoria Building. Następnie udamy się do Darling Harbour, po którym zwiedzimy China Town - chińską dzielnicę i udamy się do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 9 SYDNEY - COFFS HARBOUR - BYRON BAY - GOLD COAST
Dzisiaj opuszczamy Sydney i wyruszamy na północ do Coffs Harbour - regionu znanego z plantacji bananów. Droga wiedzie wzdłuż ciągnących sie kilometrami bezludnych plaż wybrzeża South Pacific Ocean. W czasie przejazdu będziemy mieli szanse spotkać kangury i koala, zwierzęta będące wizytówką Australii. W Coffs Harbour krótki postój, po którym udamy się na Gold Coast, wakacyjnej stolicy Australii. Średnio 300 słonecznych dni w roku, umila pobyt wielu turystom z całego świata. Po drodze odwiedzimy malownicza miejscowość Byron Bay z zabytkową latarnią morską - miejscem najbardziej wysuniętym na wschód na kontynencie Australii. Do naszego hotelu w centrum Surfers Paradise dotrzemy późnym popołudniem.

DZIEŃ 10 GOLD COAST
Rano czas wolny, który proponujemy spędzić przy hotelowym basenie lub na pobliskiej plaży, można również odwiedzić wiele sklepów z pamiątkami lub jeden z lokalnych pubów. Na Gold Coast znajduje sie największy w całym kraju wybór sklepów i centrów handlowych, w tym sklepów bezcłowych, w których można zrobić zakupy posiadając paszport i ważny bilet. Jednym słowem - wszystko dla wszystkich, na najwyższym światowym poziomie i po zadziwiająco przystępnych cenach. Gold Coast, a w szczególności Surfers Paradise jest miastem zabawy. Ponad 500 restauracji oferuje potrawy z całego świata. W kasynie, pubach i nocnych klubach można bawić się do białego rana. Warto przy tym wspomnieć, iż Australia jest państwem o znikomej przestępczości i bardzo bezpiecznym, nawet nocą. Po południu przejazd do Currambin Sanctuary - parku australijskiej fauny i flory. Twarzą w twarz staniemy z kangurami, strusiami emu, dingo, kolczatkami, krokodylami. Będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z milusińskim koala na rekach. Weźmiemy udział w pokazie tańców aborygeńskich, oraz będziemy świadkami karmienia papug zlatujących się z całej okolicy na swój posiłek.

DZIEŃ 11 GOLD COAST
Dzisiaj odkryjemy przyrodnicze uroki Gold Coast. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki z okolicznych gór, ujrzymy jedyne w swoim rodzaju wiszące mosty na wysokości konarów drzew, gdzie tysiące kolorowych ptaków uwiło swoje gniazda. Odwiedzimy również "Wyspę Milionerów", gdzie swoje domy wybudowali najbogatsi ludzie świata. Do naszego hotelu wrócimy późnym popołudniem.

DZIEŃ 12 GOLD COAST - FRASER ISLAND
Wczesnym rankiem ruszamy w drogę na północ do Rainbow Beach (Tęczowa Plaża), skąd promem przepłyniemy na widowiskową Fraser Island. Wyspa jest uznana za Światowy Pomnik Przyrody i jest jedną, z koniecznych do zobaczenia, atrakcji Australii. Podziwiać na niej będziemy las tropikalny, słodkowodne jeziora z przezroczystą, turkusową wodą, kolorowe piaski tworzące spektakularne formacje, oraz liczną rodzinę australijskiej fauny i flory z żyjącymi tu dziko psami dingo na czele. Nocleg w Rainbow Beach.

DZIEŃ 13 FRASER ISLAND - AIRLIE BEACH
Wczesnym rankiem opuszczamy Fraser Island i podróżujemy wzdłuż Bruce Hwy , przez malownicze miasteczka stanu Queensland, do jednej z popularniejszych wśród Australijczyków miejscowości wypoczynkowej- Airlie Beach . Miasto to stanowi bramę słynnego, budzącego zachwyt swą urodą, archipelagu wysp Whitsundays.
Późnym popołudniem dotrzemy do Airlie Beach na nocleg.

DZIEŃ 14 WHITSUNDAYS - WIELKA RAFA KORALOWA
Na cały dzień wypływamy wygodnym katamaranem w morze, aby z bliska zobaczyć wspaniały archipelag wysp Whitesundays, należących do Wielkiej Rafy Koralowej. Wielka Rafa Koralowa, to atrakcja turystyczna Australii nr 1. Zaliczana jest do największych cudów świata. Podczas naszego rejsu będziemy mieli okazję popływać wśród milionów kolorowych rybek i podziwiać całe spektrum różnokolorowych formacji koralowych. Przy odrobinie szczęścia spotkamy również żółwie morskie. Możliwość nurkowania z butlą lub w masce z rurką jest oczywista. Podczas rejsu zjemy wykwintny lunch na pokładzie naszego statku. Powrót do Airlie Beach około godziny 18. Uwaga w okresie od czerwca do października dodatkowa atrakcja - możliwości spotkania emigrujących wielorybów - humbak.

DZIEŃ 15 AIRLIE BEACH - CAIRNS
Dzisiaj ruszamy w drogę do Cairns, najbardziej na północ wysuniętego miasta stanu Queensland. Klimat tropiku daje tutaj znać o sobie. Naszą drogę przecinają duże pola uprawne z trzciną cukrową oraz soczyście zielona, bujna roślinność tych okolic. Po południu spacer ulicami miasta i powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 16 CAIRNS
Dzisiaj zwiedzamy okolice tego tropikalnego miasta. Zobaczymy miedzy innymi lasy deszczowe, odwiedzimy miejscowości Kuranda, gdzie po drodze podziwiać będziemy przepiękne, widowiskowe pejzaże regionu . Nasz lunch spędzimy w Port Douglas, ulubionej miejscowości "śmietanki towarzyskiej świata". Glowy państw wybierają ją za punkt docelowy swoich wakacji. Powrót do Cairns w późnych godzinach popołudniowych.

DZIEŃ 17 CAIRNS
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do Polski.

DZIEŃ 18 WARSZAWA
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Rodzaj oferty
Wybierz kraj

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Rodzaj transportu
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00