Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Włochy

Lususowe safari Serengeti i Ngorongoro

Safari po jednym z największych i najbardziej znanych obszarów chronionych świata: Parku Narodowym Serengetii oraz kraterze Ngorongoro.

DZIEŃ 1: PRZYLOT DO PARKU NARODOWEGO SERENGETI


Przelot  do Parku Narodowego Serengeti.
Na lądowisku spotkanie z przewodnikiem i transfer do Serengeti Serena Lodge na lunch. SSL jest ośrodkiem położonym na obrzeżach Parku Narodowego Serengeti. Składa się z kilku budynków o tradycyjnym, afrykańskim wyglądzie z zewnątrz i luksusowym wyposażeniu wewnątrz. Z okien hotelu roztacza się niesamowity widok na panoramę Serengeti.
Wieczorem krótka przejażdżka po Parku Narodowym, podczas której będziemy oglądać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
Kolacja i nocleg i Serengeti Serena Lodge.

 

DZIEŃ 2: PARK NARODOWY SERENGETI


Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Parku Narodowego i podziwianie jego dzikich mieszkańców.
Park Narodowy Serengeti jest położony w płn – zach części Tanzanii, na wsch. od Jeziora Wiktorii. Należy do jednego z największych obszarów chronionych na Świecie. Teren parku obejmuje płaska równinę porośniętą sawanną, z nielicznymi skalistymi wzgórzami i kępami drzew akacjowych. Słynie z migrujących sezonowo ogromnych stad kopytnych: antylop, zebr, bawołów i in. Poza tym żyją tam żyrafy, słonie, nosorożce, krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, szakale. Na terenie parku odbywają się liczne safari.
Posiłki w Serengeti Serena Lodge.

 

DZIEŃ 3: NGORONGORO


Po śniadaniu wyjedziemy do Ngorongoro po drodze przejeżdżając przez wąwóz Olduvai.
Ngorongoro jest kalderą wygasłego wulkanu, położoną w północnej Tanzanii, we wschodniej odnodze Wielkiego Rowu Wschodniego. Krater otoczony jest od południa jeziorami Eyasi i Manyara a od północy jeziorem Natron i ma powierzchnię ok. 304 km², co czyni go jednym z największych tego typu na Świecie. Na dno krateru prowadzi specjalnie wybudowana droga o długości 3200 metrów, po której mogą poruszać się jedynie pojazdy z napędem na cztery koła, posiadające specjalne zezwolenie.
Wąwóz Olduvai położony jest w północno – zachodniej Tanzanii, przy granicy Parku Narodowego Serengeti. Znajduje się w nim jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych i antropologicznych. Możemy tam napotkać ślady obecności człowieka i innych gatunków hominidów, datowane na 2,6 – 1,7 mln lat. Na granicy wąwozu znajduje się muzeum, w którym prezentowane są wystawy obrazujące historie wąwozu oraz artefakty będące pamiątkami po Naszych przodkach.
Lunch w Ngorongoro Serena Lodge a następnie odpoczynek i czas wolny na korzystanie z atrakcji hotelu. Kolacja i nocleg również w hotelu Ngorongoro Serena Lodge.
Ngorongoro Serena Lodge jest jednym z najlepszych hoteli w Tanzanii. Znajduje się ok 600 metrów od słynnego krateru Ngorongoro. Wystrój pomieszczeń nawiązuje do kultury afrykańskiej. Z okien i tarasów przepiękny widok na krater wygasłego wulkanu, będący jednym z symboli Tanzanii.

 

DZIEŃ 4: NGORONGORO


Po śniadaniu zabierzemy kosze piknikowe i wyjedziemy na całodniową wycieczkę wśród dzikich zwierząt. Wyruszymy na samo dno krateru gdzie zjemy lunch w formie pikniku. Kolacja i nocleg również w hotelu Ngorongoro Serena Lodge.

 

DZIEŃ 5: WYLOT I ZAKOŃCZENIE ŚWIADCZEŃ


Po śniadaniu wyruszymy na lądowisko w pobliżu jeziora Manyara i będziemy czekać na lot do Kilimandżaro. Następnie przejazd do portu lotniczego Kilimandżaro i przelot liniami AirKenya na lotnisko Wilsona w Nairobi. Potem oczekiwanie na wylot powrotny do kraju.

 

NOCLEGI W SERENGETI SERENA LODGE ORAZ NGORONGORO SERENA LODGE

Rodzaj oferty
Wybierz kraj

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Rodzaj transportu
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00