Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Włochy

Klasyczna Persja

Wycieczka po Iranie i poznawanie najsłynniejszych zabytków tego państwa

Dzień 1: Warszawa


Spotkanie na lotnisku w Warszawie, odprawa biletowo paszportowa i przelot do Sziraz.

 

Dzień 2: Sziraz


Przylot do Sziraz ok. godziny 04:00, następnie transfer do hotelu. O ok. godzinie 11:00 wyruszymy by zobaczyć bazar Vakil, Saray-e Moshir i łaźnie Vakil Hammam. Po południu odwiedzimy prostokątną, XVIII-wieczną cytadele Karim Khan, muzeum Pars, malowniczy meczet Nasirol Mulk zwany Różowym Meczetem i dom Zeinat al-Muluk.

Nocleg w Sziraz

 

Dzień 3: Sziraz


Rano przejazd do Persepolis, miasta założonego przez Dariusza I w czasach starożytnej Persji. Miasto zostało rozbudowane za czasów Kserksesa i pełniło funkcje jednej z czterech stolic imperium perskiego. W pierwszej kolejności zobaczymy dolinę Naghsz-e Rustam, którą otaczają zdobione reliefami komory grobowe wybudowane w skale dla Achemenidzkich królów. Następnie wrócimy do Sziraz by odwiedzić Mauzoleum Hafiza i Sa’di, najwspanialszych Perskich poetów.
Nocleg w Sziraz.

 

Dzień 4: Sziraz i Isfahan


Wcześnie rano wyruszamy do wspaniałego miasta jakim jest Isfahan. Po drodze zatrzymamy się w Pasargady, żeby zobaczyć pałac oraz grobowiec Cyrusa II Wielkiego, założyciela Imperium Achemenidzkiego. Docieramy do Isfahanu gdzie zwiedzimy historyczne mosty.
Nocleg w Isfahanie.

 

Dzień 5: Isfahan


Całodniowe zwiedzanie kompleksu Naghsh-e Jahan, gdzie zobaczymy dwa najwspanialsze meczety Islamskiego świata, meczet Abbasi i piękny Sheikh Lotfollah pochodzące z IX wieku. Zobaczymy również Pałac Ali Qapu. Po południu odwiedzimy Pałac Chehel Sotoun.
Nocleg  w Isfahanie.

 

Dzień 6: Isfahan


Rano zwiedzimy Ormiańską część miasta i XVII-wieczną Katedrę Vank wraz z muzeum. Następnie zobaczymy meczet Jame, datowany na IX wiek. Po południu odwiedzimy bazar Qeysarieh, gdzie będzie możliwość zakupienia wyrobów lokalnego rzemiosła, z których słynie Isfahan.
Nocleg w Isfahanie.

 

Dzień 7: Isfahan – Kaszan – Teheran


Poranny przejazd do historycznej wioski Abyaneh, która słynie z krętych uliczek, domów z czerwonej cegły z wyjątkowymi kratownicami i balkonami. Następnie przejedziemy do Kaszan, gdzie zobaczymy stary dom Boroujerdi oraz rezydencje kupiecką z XIX wieku i wspaniały ogród Fin Garden. Wieczorem przejazd do Teheranu.
Nocleg w Teheranie.

 

Dzień 8: Teheran


Dziś odwiedzimy dwa współczesne pałace Sa’dabad i Niavaran. Następnie pospacerujemy po górzystych terenach Darband, na koniec odpoczniemy i zjemy lunch. Dotrzemy też do najwyższej budowli w Iranie, a zarazem szóstej co do wielkości na świecie wieży telekomunikacyjnej. Z wierzy Milad Tower będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę miasta.
Nocleg w Teheranie.

 

Dzień 9: Teheran


Wizyta w Pałacu Golestan, zbudowanego przez Fath Ali Szaha z dynastii Kadżarów. Odwiedzimy archeologiczną część Muzeum Rezy Abbasiego oraz zobaczymy przyprawiające o zawrót głowy zbiory Muzeum Klejnotów, mieniące się złotem, rubinami, diamentami, perłami i turkusowym piaskiem.
Na koniec dnia transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Rodzaj oferty
Wybierz kraj

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Rodzaj transportu
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00