Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55
 • Polecane:
 • Meksyk
 • USA
 • Chiny
 • Malediwy
 • Sri Lanka
 • Izrael
 • Kuba
 • Bali
 • Namibia
 • Ischia

Izrael - American Colony

Położenie

The American Colony Hotel znajduje się w niewielkiej odległości od Starego Miasta w Jerozolimie, a jego historia nie ustępuje wcale historii tego niezwykle ciekawego miasta. Założycielami tego obiektu byli Horatio oraz Anna Spafford, którzy przybyli do Jerozolimy pod koniec XIX wieku z Chicago (USA) po stracie swoich czterech córek. Swój dom, bo tym na początku był The American Colony Hotel, udostępniali wszystkim pielgrzymom i wędrowcom przybywającym do Jerozolimy bez względu na ich narodowość, wyznanie czy przynależność etniczną. Dopiero gdy Baron Ustinow zaczął kwaterować w obiekcie swoich gości, zaczęła się właściwa działalność hotelarska obiektu. Jednak przez cały czas funkcjonowania przybytku zawsze był on znany jak wzór neutralności i każdy mógł znaleźć tam schronienie.

Położenie

Obecnie, hotel pomimo lokalizacji w centrum Jerozolimy oferuje cisze i przyjazną atmosferę. Otoczony jest ogrodem, w którym rośnie bujna roślinność w tym drzewa oliwne i palmy. Jest on dumą właścicieli hotelu a Gościom oferuje relaks w przyjaznej atmosferze.

 

Pokoje

96 pokoi wyposażonych jest w klimatyzację, lodówkę, TV, minibar, sejf, łazienkę, czajnik, suszarkę, dostęp do internetu oraz szlafrok i pantofle. Najsłynniejszym pokojem w obiekcie jest pokój nr. 6, który został wybudowany przez Paszę jako zimowa sypialnia dla swojej czwartej żony. Z pokoju rozciąga się widok na dziedziniec, a wnętrze zostało pieczołowicie odnowione, tak aby jak najwierniej oddawało jego pierwotny obraz. Meble, które znajdują się w pokoju to autentyczne antyki, a najwspanialszym okazem jest wielkie łoże z baldachimem.

 

Do dyspozycji gości

Arabesque jest główną restauracją hotelu i oferuje zarówno dania kuchni regionalnej Bliskiego Wschodu, jak i dania międzynarodowe; Val's Brasserie to przyjemny lokal, w którym zimą podczas konsumowania dań kuchni bliskowschodniej towarzyszy przyjemny blask z kominka.  Trzecim miejscem, w którym można skosztować lokalnych dań jest dziedziniec, gdzie w okresie letnim funkcjonuje restauracja The Courtyard. 2 bary, z których jeden znajduje się w ogrodzie palmowym i otwarty jest tylko w miesiącach letnich, drugi z kolei zlokalizowano w piwnicy. The Cellar Bar jest bardzo popularnym i klimatycznym miejscem, które zdecydowanie warto odiwedzić. Doddatkowo do dyspozycji Gości jest kawiarnia, basen, internet, pralnia, darmowy parking, centrum biznesowe, centrum fitnes i sauna, salon masażu oraz sklepy z towarami ekskluzywnymi i pamiątkami.

Rodzaj oferty
Wybierz kraj

Zaznacz miejsca, do których chcesz jechać:

zaznacz wszystkie odznacz wszystkie
wybierz resetuj
wybierz resetuj
Rodzaj transportu
Termin i zakwaterowanie
Pokój 1
Rezerwacja hotelu
Atrakcje
Transfer
Rejsy
Rezerwacja samochodu
Rezerwacja przelotu
Ubezpieczenie
Dom wakacyjny

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00