Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55

Mozaika Libanu

Liban
Fri 14.02.2020 - Sat 22.02.2020 osoba w pokoju 2-os, Maintenance: HB - śniadanie i obiadokolacja, Departure: Warszawa 4680 PLN/OS Add to basket

Other terms

March 2020 od 4680 PLN/os
Fri 06.03.2020 - Sat 14.03.2020 (9 days)
  • Number of rooms: 1, osoba w pokoju 2-os, Maintenance: HB - śniadanie i obiadokolacja, Departure: Warszawa 4680 PLN/os
  • Add to basket
April 2020 od 4680 PLN/os
Mon 20.04.2020 - Tue 28.04.2020 (9 days)
  • Number of rooms: 1, osoba w pokoju 2-os, Maintenance: HB - śniadanie i obiadokolacja, Departure: Warszawa 4680 PLN/os
  • Add to basket
May 2020 od 4680 PLN/os
Fri 01.05.2020 - Sat 09.05.2020 (9 days)
  • Number of rooms: 1, osoba w pokoju 2-os, Maintenance: HB - śniadanie i obiadokolacja, Departure: Warszawa 4830 PLN/os
  • Add to basket
Fri 15.05.2020 - Sat 23.05.2020 (9 days)
  • Number of rooms: 1, osoba w pokoju 2-os, Maintenance: HB - śniadanie i obiadokolacja, Departure: Warszawa 4680 PLN/os
  • Add to basket
June 2020 od 4780 PLN/os
Fri 05.06.2020 - Sat 13.06.2020 (9 days)
  • Number of rooms: 1, osoba w pokoju 2-os, Maintenance: HB - śniadanie i obiadokolacja, Departure: Warszawa 4780 PLN/os
  • Add to basket

Offer details

Ramowy program wycieczki:
DZIEŃ 1: WARSZAWA-BEJRUT
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Libanu. Przylot do Bejrutu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2: BEJRUT
Śniadanie w hotelu. Następnie wyruszymy do stolicy Libanu – Bejrutu. Spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczymy min: Muzeum Narodowe, które w swych początkach zawierało jedynie kolekcje Raymonda Weilla – francuskiego oficera stacjonującego w Libanie. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: ANNAYA-KIFFANE
Śniadanie. Po śniadaniu ruszamy do Annaja, wioski położonej 14 km od Byblos. Wioska jest popularnym miejscem pielgrzymkowym Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Machlufa. Święty Szarbela Machluf został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Następnie ruszymy autostradą do Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski.
Następnie odwiedzimy Klasztor w Kiffane dziś nazywany przez Pielgrzymów Deir Hardini. To tutaj wykładał Józef Kassab. Jego uczniem był min: Charbel Makhluf (w latach 1853-1858). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 : HARRISA – BKERKE – JEITA GROTTO – BYBLOS
Śniadanie. Dzisiaj odwiedzimy Harrisę , gdzie zobaczymy wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajdujące się na górskim szczycie, mającym 650m wysokości, z którego rozpościera się widok na całą zatokę Dżunija . Na terenie sanktuarium znaleźć można biały posąg Najświętszej Marii Panny, w podstawie którego znajduje się kaplica. Następnie odwiedzimy Bkerke - miejscowość w Libanie, w w pobliżu Dżuniji, będąca siedzibą maronickiego patriarchy Antiochii. Następnym przystankiem są groty Jeita, gdzie podziwiać można wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia będzie Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: ANDŻAR – BAALBECK - ZAHLA
Po śniadaniu w hotelu wyruszamy przez dolinę Kouroum do Andżar. Andżar to miasto założone w VII wieku przez Umajjadów z widocznymi wpływami urbanistyki rzymskiej. Jego główną atrakcja są ruiny pałacu Umajjadów z przyległym do nich Meczetem, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym przystankiem jest Baalbeck, w którym będziemy mogli zwiedzić antyczne Rzymskie świątynie m.in. Wielką Świątynie nazywaną też Świątynią Jowisza, której budowę ukończono około 60 roku, a która składa się z czterech części: monumentalnego wejścia czyli Propylei, Dziedzińca Sześciokątnego, Wielkiego Dziedzińca z ołtarzem ofiarnym oraz ze świątyni właściwej. Oraz Świątynie Bachusa i Okrągłą Świątynie Wenus. Zobaczymy także Kamień Południa, dawny kamieniołom, w którym obrabiane były kamienne bloki używane do budowy świątyń oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum. Zobaczymy również miasto Zahla nazywane miastem poezji i wina, miejsce uprawy winorośli i drzew cytrusowych. Największe chrześcijańskie miasto na Bliskim Wschodzie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6: LAS BOŻYCH CERDÓW – BASZARRI – WADI KADISZA
Zaraz po śniadaniu ruszamy do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza - Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana oraz Beka Kafra będące miejscem narodzin św. Charbela Makhloufa. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 7: TYR – SYDON – MAGHDOUCHE
Zaraz po śniadaniu jedziemy do Sydonu. W starożytności było to portowe miasto fenickie. Początkowo było najważniejszym spośród miast fenickich, później większe znaczenie uzyskał Tyr. Zwiedzimy stare miasto i Morski Zamek wybudowany w XIII wieku przez Templariuszy. Był on zwany także Zamkiem Św. Ludwika z racji jego długiego pobytu w twierdzy. Naszym następnym przystankiem jest Maghdouché, gdzie Błogosławiona Dziewica Św. Maria, oczekiwała na Swego syna Jezusa, gdy Ten nauczał w pobliskich wioskach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Tyr, nazywane nekropolią Rzymskich i Bizantyjskich akweduktów powstałych w II wieku. Tyr był głównym ośrodkiem kultu Baala-Melkarta. Słynął też z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Barwnik otrzymywano ze ślimaków murex, obecnie to wymarły gatunek. Kolor ten w wielu kulturach starożytnych był zastrzeżony dla rodzin królewskich albo co najmniej szlacheckich. Fenicja zawdzięcza swoją nazwę temu barwnikowi. Wracamy do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 8: SZLAK WINNY – MASSAYA-KSARA – ST THOMAS - KOROUM
Śniadanie. Po śniadaniu powędrujemy szlakiem libańskich winnic w dolinie Bekaa. Tradycje winiarskie Libanu sięgają aż czasów biblijnych. Pierwszymi na świecie eksporterami wina byli starożytni Fenicjanie. Łagodny klimat doliny Bekaa tworzy idealne warunki do uprawy winnej latorośli. W ciągu ostatnich w Libanie powstało wiele nowych winnic produkujących wyborne wina. Odwiedzimy winiarnię Massaya, następnie winiarnię Ksara, gdzie spróbujemy pysznego wina i zbadamy mającą 2 kilometry jaskinie, odkrytą za czasów Rzymskich. Kolejna winiarnia na naszej trasie to winiarnia St. Thomas. W wiosce Kefraya, znajduje się ostatnia na trasie zwiedzania winiarnia Kouroum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9 : BEJRUT – WARSZAWA
Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z Bejrutu. Przylot do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

price includes

bilet lotniczy Warszawa-Beirut–Warszawa, bagaż podręczny 8 kg oraz 23 kg bagażu rejestrowanego, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3*, śniadania i kolacje, wszystkie niezbędne transfery lądowe, opiekę polskiego pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie KL, NNW, BP choroby przewlekłe.

price does not include

Napiwków dla przewodnika i kierowcy, częściowych kosztów realizacji programu – 120 USD/os., kosztu wizy 25 USD/ osoba (płatnej po przylocie na lotnisku), wydatków własnych, kosztów posiłków i napojów nie wymienionych w programie, wszystkich innych wydatków nie wymienionych w opisie „zawarte w cenie”, obowiązkowej składki na TFG w wysokości 13 zł/os.

comments

1. Minimalna ilość uczestników to 40 osób płatnych.
2. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
3. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Files to download

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00