Infolinia +48 42 636 53 52
+48 42 633 35 55

MEKSYK Z KUBĄ – wycieczka

Meksyk, Kuba, Meksyk
Wed 26.02.2020 - Mon 09.03.2020 osoba w pokoju 2-os, Maintenance: Wyżywienie według programu, Departure: Warszawa 10980 PLN/OS Add to basket

Offer details

DZIEŃ 1: WYLOT
Zbiórka na lotnisku 2,5h przed wylotem, wylot do Mexico City. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2: MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones). Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3 : BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN
Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: PUEBLA - ACAPULCO NAD PACYFIKIEM
Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera.
Przejazd do Acapulco ok. godz. 17.00, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (posiłki i przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: TAXCO – MEXICO CITY
Śniadanie. Plażowanie.
Wyjazd z Acapulco ok. godz. 11.00. Spacer po Taxco, wizyta w barokowym kościele Św. Pryski. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do hotelu w Mexico City, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: MEXICO CITY – HAWANA
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mexico City, lot do Hawany (Kuba), zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: HAWANA – SZLAK HEMINGWAYA
Śniadanie. Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, Cmentarz Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji (miejsce - symbol najnowszej historii Kuby, gdzie Papież Jan Paweł II w obecności Przywódcy rewolucji Fidela Castro i innych osobistości państwowych odprawił uroczystą Mszę św., polecając Bogu wszystkie kobiety kubańskie. Obiad. Po południu Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki - Plac Katedralny z Katedrą Niepokalanego Poczęcia i św. Krzysztofa, gdzie Papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą dla kapłanów, zakonników, zakonnic, seminarzystów i ludzi świeckich, zaangażowanych w dzieła apostolskie. Mszę upamiętnia wmurowana w mury katedry pamiątkowa tablica.
Szlak Hemingwaya - Hotel Ambos Mundos, w którym przez dziesięć lat mieszkał autor powieści „Stary Człowiek i Morze”, wypoczynek w ulubionych knajpach laureata nagrody Nobla – Bodeguita del Medio. Plac Broni, Kościół św. Franciszka z Asyżu. Zwiedzanie „muzeum rumu”, połączone z degustacją i możliwością zakupu tego szlachetnego trunku. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: PINAR DEL RIO – VIŇALES – HAWANA
Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Vinales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Obiad. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 9: PARK MONTEMAR - TRINIDAD
Śniadanie. Wyjazd do Parku Montemar – rejs po lagunie zamieszkanej przez Indian Tainos. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd do hotelu w Trinidad. Obiad w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 10: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Śniadanie. Zwiedzanie Trinidad, jednego z najpiękniejszych miast Kuby. Krótki odpoczynek w barze Canchanchara – degustacja lokalnego drinka przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Przejazd do Santa Clara i zwiedzanie mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża - pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa. Pomnik Papieża, odsłonięty w lutym 2008 r. jest darem Stolicy Apostolskiej, przypominającym niezapomnianą dla Kubańczyków Mszę świętą odprawioną przez Jana Pawła II na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Statua stanęła zaledwie pół kilometra od miejsca, w którym Ernesto Che Guevara na czele swojego partyzanckiego oddziału stoczył w grudniu 1958r. zwycięską bitwę z wojskami rządowymi Fulgencio Batisty, przesądzającą o ostatecznej klęsce kubańskiego dyktatora.
Przejazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu przy plaży, z opcją wyżywienia all inclusive. Nocleg.

DZIEŃ 11: VARADERO – PLAŻOWANIE
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive na plażach Varadero.

DZIEŃ 12: VARADERO – WYLOT
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Hawanie, wylot.

DZIEŃ 13: PRZYLOT
Powrót do kraju. Koniec świadczeń.

price includes

bilet lotniczy Warszawa–Mexico City-Havana - Warszawa (z przesiadką; bezpłatny catering na pokładzie samolotu, bagaż podręczny do 12 kg/os., główny do 23 kg/os.), lot Mexico City – Hawana, opłaty lotniskowe, transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku w Varadero, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie*, koszt wizy kubańskiej.

price does not include

obligatoryjnych napiwków w Meksyku 10 USD/os. (płatne gotówką u lokalnego przewodnika), obligatoryjnych napiwków na Kubie 120 EUR/os. (płatne gotówką u lokalnego przewodnika).

comments

1. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% (należy zgłosić w ciągu 48h od dnia podpisania umowy).
2. Cena została skalkulowana na grupę min. 30 osób.
3. Przy wyjazdach na Kubę i do Meksyku konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Do rezerwacji i wizowania na Kubę należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie, serię i numer paszportu, dokładną datę urodzenia. Można również przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem). Wprowadzenie poprawki w błędnie podane dane w wizie to dodatkowy koszt 100 zł/os.
4. Potwierdzenie rezerwacji następuje po przesłaniu do naszego biura podpisanej umowy i wpłacie zaliczki.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Files to download

Skontaktuj się z nami

+48 42 633 35 55 + 48 22 622 82 96
+48 42 636 53 52 +48 42 633 35 55
Pn - Pt 10.00 - 18.00 So 10.00 - 16.00